Autor Wątek: Luki klasyczne - porownanie  (Przeczytany 5669 razy)

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Luki klasyczne - porownanie
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2017, 08:22:54 pm »
Ja robiłem testy i duże bele słomy wytrzymały bloczka 52# z 5m, siano jeszcze lepiej powinno łapać strzałki ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Munin

  • Gość
Odp: Luki klasyczne - porownanie
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 06, 2017, 10:19:37 pm »
Nie pamiętam czy to było siano czy słoma ale któreś z nich wytwarzało wyższą temperaturę przy gniciu i potrafiło rozgrzewać klej z grotów jak się strzały za długo w takim balocie trzymało ;)
Dla jednego człowieka, seria 10 strzał i wyjmowanie nie powinno to robić problemów ale przy strzelaniu zmianowym w kilka osób już tak.

znk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Luki klasyczne - porownanie
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 07, 2017, 01:10:38 am »
Chyba jednak zacznę od kartonu wypelnionego czysciwem/streczem/styropianem itd. Mam wszystko pod reka, takze cos pokombinuje ;). Macie jakies własne doswiadczenie z takimi wyrobami? Jaka kombinacja najlepiej sie sprawdza? Mam np troche takiego mocnego i grubego styropianu z docieplen, jak sie w ogole cos takiego sprawdza jako tarcza?
SF Optimo+ 68"/26#

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Luki klasyczne - porownanie
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 07, 2017, 08:07:27 am »
Siano się tak rozgrzewa ale to faktycznie trochę ta strzałka musiałaby tam byc. Ja używam kombinacji karton podkłady pod panele bo trochę tego miałem i czyściwo sprawdza się bardzo dobrze w moim przypadku przy strzelaniu z longbowa 43 funty
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

nairaM

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Luki klasyczne - porownanie
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 07, 2017, 08:29:48 am »

Karton 40 x 40 x 20 cm wypchane czyściwem bawełnianym. Zatrzymuje strzały z łuku 60#
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2017, 08:31:34 am wysłana przez nairaM »

Munin

  • Gość
Odp: Luki klasyczne - porownanie
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2017, 09:14:54 am »
Styropian moim zdaniem za bardzo się kruszy i sieje kuleczkami w około. Szmaty, karton, folia są spoko a najlepsze efekty uzyskuje się robiąc z tego kanapkę.