Autor Wątek: Łuki 2018  (Przeczytany 20129 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 26, 2017, 12:24:12 pm »
Na mistrzostwa świata i top zawodników nie ma co patrzeć, sponsoring robi swoje, oni potrafią strzelać i firmy płacą aby to były najnowsze modele aby napędzać marketing. Moim zdaniem podpatrzeć jakie łuki potrafią strzelać można na zawodach np juniorów. Podczas niedawnych mistrzostw świata juniorów i kadetów hoyty nie miały takiej dominacji jak w seniorach bo tam nikt nie płaci, a zawodnik wybiera to co daje mu najlepsze wyniki
Co do Dudleya to można się od niego wiele nauczyć w kwestii tuningu łuku itd ale co roku zmienia sprzęt i ekscytuje się nowym modelem jakby stary nagle stał się złomem, tutaj też głównym powodem tej ekscytacji nie jest to że nowy łuk jest czymś świetnym

To prawda - sponsorzy cisną na szybką wymianę sprzętu, wystarczy spojrzeć kiedy PSE miało premierę i kiedy Hansen już z nich strzelał.

A Dudley - to prawda, ma bardzo fajne filmy, jasno wyjaśnione, świetnie poradniki tekstowe, które chcę przetłumaczyć jak dostanę jego zgodę, ale z racji sponsoringu popada
trochę w zbyt duże ochy i achy :)

14.11 Mathews ma pokazac nowego mysliwca. Stawiam na Halona 34, Halon X nie do kupienia i jest spora luka pomiedzy Halonem 32 a X Comp. Halon 5 i Halon 32-5 tez wypadaja z produkcji.

Strasznie bym chciał spróbować postrzelać z tego Comp X, dużo dobrego o nim słyszałem i czytałem, ale ten system kabli i potem koszty z tym związane.. :/
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 26, 2017, 03:54:54 pm »
jak chodzi o system kabli to chyba nikt długo (w ogóle?) nie wymyśli nic lepszego niż overdrive binary cam.
A ten "patent" hoyt'a to juz w ogóle WTF?
czekamy co pokażą inni :)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 26, 2017, 08:24:31 pm »
Strasznie bym chciał spróbować postrzelać z tego Comp X, dużo dobrego o nim słyszałem i czytałem, ale ten system kabli i potem koszty z tym związane.. :/

Mathews jako w sumie jedna z niewielu firm (jeszcze w Elite i Prime są zacne) daje komplet kabli i cięciwy który nie trzeba od razu zwalać z łuku. Naprawdę dobry poziom wykonania, jakość owijek, centralnej, zero rotacji peep'a. Co do kosztu - wydaje mi się patrząc na ich zużycie, że rok półtora dadzą radę, nowe też będę zamawiał Zebry.

Porównanie do Spirali przy 50lbs mam, bo miałem, Halon X Comp też mam 50 lbs. Charakterystyka naciągu w tym Halonie jest taka, jak by miał 60lbs a ma 52lbs. Sztywno i max praktycznie od 2 cala naciągu do samego końca. Dolina jest, ale nie czuć przejścia, ściana twarda, ale trochę do Spirala brakuje. Spirale w porównaniu do Cross centric Cam to super komfortowy cam, 330fps IBO w X Comp samo się nie zrobi.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2017, 08:28:31 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 26, 2017, 09:05:34 pm »
Spirale w porównaniu do Cross centric Cam to super komfortowy cam, 330fps IBO w X Comp samo się nie zrobi.

No to tym bardziej jestem ciekaw, bo moje pierwsze chwile ze Spiral Pro były cięższe po przesiadce z Supry. Suprę, w ogóle PSE, naciąga się lekko i przyjemnie, ale ściana też jest wtedy inna.
No i jest wolniej, zdecydowanie wolniej.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 26, 2017, 09:19:06 pm »
Na plus w tych nowych Hoytach jest system regulacji na camach - w końcu można to zmieniać o kilka cali bez wymiany modułów, bo wcześniej zakup łuku był praktycznie pod jedną osobę.
No i cena Double XL też wygląda nieźle, będą próbowali gonić Suprę :)

Ale poza tym - zostaję przy moim ślicznym, niebieskim Podium :D
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 26, 2017, 09:30:07 pm »
Mathews jako w sumie jedna z niewielu firm (jeszcze w Elite i Prime są zacne) daje komplet kabli i cięciwy który nie trzeba od razu zwalać z łuku.
Elitki idą w komplecie ze sznurkami Winners Choice które są przez wielu uważane za najlepsze. Mathewsowe Zebry to praktycznie ten sam poziom co Winnersy, co do Prime to nie miałem ani łuku ani ich sznurków w reku. Hoyt chwali się sznurkami od Fuse ale niestety są strasznie badziewnej jakości, jest to strasznie dziwna polityka zwłaszcza kiedy spojrzymy na ceny nowych łuków które niskie nie są a sznurki kaszana :/

Też chętnie bym spróbował strzelania z nowych Mathewsów, jednak informacja że są jeszcze agresywniejsze od Spirali troche mnie zniechęciła, bo Spirale miałem i one mi już nie pasowały przez agresywny cykl naciągania, jednak ściana beton i dolina po wysłużeniu były bardzo spoko. Strzelałem z Supry EXT kolegi i cykl naciągania miała bardzo przyjemny ale za to ściana bardzo miękka w porównaniu z Podiumem czy Elite.

Na poczatku listopada zapowiedziane są nowości od Elite Archery. Plotki chodzą o następcy tarczowego Victory jednak nic konkretnego Elite nie powiedziało w kwestii nowej linii
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 26, 2017, 09:54:47 pm »
Najgorsze cięciwy daje PSE, to fakt. Mój Podium miał lepszą cięciwę, ale faktycznie szału niema. Widziałem cięciwę na nowym Mathewsie i wyglądało zdecydowanie lepiej.

I to prawda - przy cenie 1500-1700 USD / EUR mogliby się pokusić o lepsze sznurki niż zaplecione sznurówki ze starych butów prezesa.
Ale z drugiej strony maksymalnie komplet American Best Bow String to koszt 180 USD - 10% wartości całego łuku z górnej półki i prawie 20% wartości takiej Supry.

Ale kurde, przecież to idzie w kilometrach, mogliby się przyłożyć.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 26, 2017, 11:58:55 pm »
I to prawda - przy cenie 1500-1700 USD / EUR mogliby się pokusić o lepsze sznurki niż zaplecione sznurówki ze starych butów prezesa.
Ale z drugiej strony maksymalnie komplet American Best Bow String to koszt 180 USD - 10% wartości całego łuku z górnej półki i prawie 20% wartości takiej Supry.
Ale kurde, przecież to idzie w kilometrach, mogliby się przyłożyć.
Koszt 180$ za komplet to cena przy zakupie jednej sztuki uwzgledniająca spory zysk dla firmy. Elite daje sznurki Winners Choice, i otwarcie o tym mówi, robiąc ogromną reklame dla Winnersów, co z pewnością przekłada się na sprzedaż ich sznurków. Hoyt/PSE pod tym względem ma sporo wieksze możliwości gdyż sprzedają sporo wiecej łuków niż Elite. A jeśli juz decydują się na lansowanie swojej marki Fuse to mogliby chociaż pilnować ich jakości jak w przypadku stabów czy celowników. Pytanie gdzie leży problem tych fabrycznych sznurków PSE czy Hoyta? Według strony Fuse robią sznurki z materiałów BCY czyli tutaj nie leży problem. Z czego są sznurki PSE nie wiem ale BCY jest raczej monopolistą na rynku topowych materiałów na cięciwy więc istnieje duże prawdopodobieństwo że PSE tez korzysta z ich materiału. Problem musi tkwic w procesie produkcji, ale gdzie to już ciężko wywnioskować bo nie mamy do tego procesu dostępu ;)
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 27, 2017, 12:51:19 pm »
PSE do serii mainline daje cięciwy z Dynaflight a kable z 450. Dynaflight jest dużo bardziej rozciągliwy od nowszych materiałów co w połączeniu z mniej starannym wykonaniem daje rezultat taki jaki jest. Natomiast wyższe modele mają lepsze sznurki ABB robione zdaje się z 452X/8190.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2017, 01:00:38 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 27, 2017, 01:00:41 pm »
PSE do serii mainline daje cięciwy z Dynaflight a kable z 450. Dynaflight jest dużo bardziej rozciągliwy od nowszych materiałów co w połączeniu z mniej starannym wykonaniem daje rezultat taki jaki jest. Natomiast wyższe modele mają dużo lepsze sznurki ABB robione zdaje się z 452X/8190.

To też nic dziwnego - ciężko, żeby do łuku za 400 USD dawali cięciwę za 200 USD :D
Ale te ceny to i tak nic w porównaniu do cen dodatków czy narzędzi, a już tym bardziej ciężarków do stabilizatorów...
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 06, 2017, 07:29:00 pm »
http://www.g5prime.com/prime-target-bows-info-and-specs/
A tutaj mamy nowość od Prime, Cenergy X1. Design typowy dla Prime, nic nowego. Cekawa forma wygięcia majdanu jednak jakoś mnie to nie powala.
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 07, 2017, 07:10:24 pm »
Elite  pokazało Victory X i Echelon 37 i 39. Victory X to praktycznie Victory 37 tylko tańsze.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 07, 2017, 09:55:14 pm »
Wow... Jestem w ciężkim szoku, patrząc na Victory X. To nie jest nowy łuk tylko Victory z dopiskiem X. Co do faktycznie nowych modeli czyli Echelon to podobają mi się, podobieństwo do Revol widoczne jednak dłuższe ATA czyni te łuki pełnoprawnymi tarczowkami.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 08, 2017, 12:04:34 am »
Elite  pokazało Victory X i Echelon 37 i 39. Victory X to praktycznie Victory 37 tylko tańsze.

To ciekawe, prawda? Chodzi mi o ceny - Elite tańszy, Hoyt wprowadził w końcu tańszą tarczówkę niż Podum / Prevail.
Czyżby złote góry zaczęły topnieć? Doczekamy się w końcu sprzętu w lepszych cenach? :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 08, 2017, 01:02:13 am »
Nawet stinger tańszy niż ten zeszłoroczny
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos