Autor Wątek: Jakie lipko-pomóżcie.  (Przeczytany 1341 razy)

nonomnis1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Jakie lipko-pomóżcie.
« dnia: Lipiec 23, 2017, 09:06:21 pm »
Witam wszystkich
Chciałbym zakupić celownik do łuku bloczkowego,
padło na Shibuya Ultima 9" Carbon albo Sure Lock Challenger. Może ktoś miał do czynienia z w/w celownikami. Proszę o pomoc w wyborze lipka do tych celowników.  Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
Robert

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jakie lipko-pomóżcie.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2017, 10:02:23 pm »
Z tych 2 zdecydowanie Shibuya, sure locki mocno "upadły" i nie trzymają już tak wysokiego poziomu jak za Gibsa, jednak ciągle są całkiem ok. Co do lipka to zależy jaki masz budżet, i z jakiego założenia wychodzisz. Możesz kupić Lipko droższe, pancerne które wystarczy Ci na całą Twoją przygodę łuczniczą, a możesz wybrać też lipko tanie, które przy mocniejszym uderzeniu może się rozlecieć

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

nonomnis1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Jakie lipko-pomóżcie.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2017, 11:48:35 pm »
Dziękuję za informację, budżet jest raczej nieograniczony, aczkolwiek chciałbym zachować zdrowy rozsądek.
Mógłbyś mi podpowiedzieć kilka lipek ze średnio górnej półki? Pozdrawiam serdecznie. Robert
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2017, 07:44:27 am wysłana przez nonomnis1 »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jakie lipko-pomóżcie.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2017, 09:42:38 am »
IMO z lipkiem można się obejść i tańszym jak budżet ogranicza. Ja strzelam z lekko przerobionego Cartela eXpert i w sumie nie widzę potrzeby zmiany, lipko to tylko obudowa soczewki filozofii dużej tam nie ma. A Vipery za 500 zł też się potrafią ukręcić od drgań. Możesz też rozważyć lipko Mac Ten Zone. Natomiast na samym celowniku nie ma co oszczędzać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2017, 09:44:13 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jakie lipko-pomóżcie.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2017, 10:48:17 am »
Zgadzam się z Jackiem - w sam celownik wpakuj tyle kasy, ile możesz, ale lipko od Shibuya za 800 zł nie ma większego sensu.
Ja sam mam Vipera, ale kupiłem go bez soczewki w dobrej cenie, a soczewkę dorobiłem u optyka za 50 zł.

Warto pomyśleć nad wielkością - ja mam to większe i ono jest super kiedy przychodzi do strzelania w terenie.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

nonomnis1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Jakie lipko-pomóżcie.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2017, 06:43:01 pm »
Dziękuję Panowie za podpowiedź, kupiłem Shibuya Ultima Carbon 520 a lipko Mac Ten Zone. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.