Autor Wątek: PETELKA DO SPUSTU  (Przeczytany 41449 razy)

tygrysjch1

  • Gość
PETELKA DO SPUSTU
« dnia: Kwiecień 05, 2007, 08:12:42 am »
Witam. jak zauważyliście (z wczesniejszych zapytaniach) jestem początkującym łucznikiem, dlatego mam dużo pytań. Oto mój łuk:
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130090221188&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:PL:11#ebayphotohosting
Własnie zakupiłem spust http://www.luksport.pl/sklepik/product_info.php?cPath=78_101&products_id=882
Czy musze mieć pętelkę na około cieciwy(tam gdzie wchodzi podstawka strzały w cięciwe )żeby strzelać ze spustu. Czy można chwycić spystem bezpośredni cieciwe np nad miejscem styku strzały z cieciwą?
Pozdrawiam

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2007, 11:42:34 am »
Zasadniczo obie opcje sa mozliwe.
Proponje jednak zrobic petelke, poniewaz sprzyja to wiekszej celnosci oraz chroni cieciwe przed zuzywaniem sie w miejscy zaczepienia spustu.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

tygrysjch1

  • Gość
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2007, 06:00:26 am »
Powiedźcie mi jeszcze czy i gdzie to mogę kupić. A jak kupie czy sam to sobie jestem w stanie załozyc?

adamc1

  • Gość
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2007, 08:47:15 am »
Możesz kupić i założyć sam najlepiej rdzeniowa linka alpinistyczna o gr 2,5 mm z dyneemy ( może  być standardowa czyli z poliamidu o normalnych właściwościach)
Wiąże sie to węzłem zwanym " główka skowronka"

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2007, 11:47:12 pm »
A tak w ogóle...
Zapamiętaj ten adres: www.sekcjalucznicza.pl . Przyda się w przyszłości. Dzisiaj właśnie pojawił się tekst "jak zrobić pętlę dla spustu".

Pozdrawiam
Maciek

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2007, 02:57:06 pm »
witam!
mam kolejny problem....
dzisiaj dostałem wreszcie spust marki hot shot nie mam narazie pętelki więc zakładam spust pod siodełko na sterzałę i to co od razu rzuca mi się w oczy to fakt iż strzały leca znacznie poniżej celu(na 30 m) niż wtedy gdy strzelałem z palców. Czy to normalny objaw? pierwszy raz strzelałem używając spustu oddałem ok 10 strzałów i wyraźnie spadały poniżej celu. co do pętelki to sprobuje zrobić ją sam nie weim tylko z jakim skutkliem...
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

adamc1

  • Gość
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2007, 03:56:17 pm »
Na Twoim łuku jest podstawka do strzelania z palcy ( tzn z bocznym podparciem ) i to należałoby zmienić na początek

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2007, 12:55:49 pm »
ale jak zrobie pętelke to siodełko moze zostać? i nie wiem jak je zdjąć ale jakoś dam radę. postaram sie zorbić tak jak piszecie tylkoo nigdy jescze tego nie robiłem więc musze jakoś ostrożnie do tego podejść tym bardziej ze nie mam tych specjalnych kleszczyków do zdejmowania czy zakładania siodełka.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2007, 11:34:26 am »
witam!
chętnie bym wpadł zależy to jednak od czasu i czy będę miał czym (to drugie da sie załatwić) jak by co to będe pisał na forum jakoś się umówimy
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
PYTANIE PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2009, 11:04:06 am »
Witam.
Mam pytanie odnośnie pętelki do spustu mianowicie : zauważyłem że jedni zawiązując pętelke mają węzełki po tej samej stronie a inni mają na przemian czyli jeden węzełek obrucony w jedną stronę a drugi w drugą i moje pytanie jest takie czy ma to jakieś znaczenie?

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:28:40 pm »
Tak, z jednej strony - powodują obracanie się cięciwy(skręt) jeśli są choć minimalnie przesunięte w bok - niektórzy korygują w ten sposób ustawienie peep'a
z obu stron - równomierny nacisk na cięciwę powoduje, że się nie obraca z peep'em (jeśli masz dobrze ustawiony peep i ułożoną już cięciwę).
Tyle z moich obserwacji
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2009, 02:42:56 pm »
witam
mam pytanko... zauważyłem że mój d-loop pęka co ok. 100/200 strzałów tzn przeciera się i koniecznie muszę zmienic pętelkę. Z tego co zauważyłem powinno się zmienic pętelkę ok raz w półroczu a ja zmieniam nawet i 2 razy w tygodniu(zależy ile strzelam w tygodniu). Linkim jakich używam do wykonania pętelki zamawiam z łuczniczych sklepów więc nie ma mowy o złej jakości zastosowanego materiału. Mam taką teorię że byc moze to mój tani spust "załatwia" linke ale nie moge byc pewien(spust Hot Shot). Czy ktoś z Was miał takie przygody z D-loop'em??
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

kissielec

  • Gość
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2009, 04:22:15 pm »
Każdy szczękowy spust załatwia standardową linkę, niestety... :)
Zastosuj linkę spectra. Od kiedy Zgaszony podzielił się ze mną kawałkiem tej linki, przecieranie pętelki się skończyło.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2009, 05:34:31 pm wysłana przez kissielec »

Iras

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2009, 04:31:10 pm »
Witam
U mnie średnio wymieniam raz w miesiącu pętelkę. Zauważam przetarcie  w jednym zwykle miejscu, ale strzelam od 70# więc wydaje mi się, że nie ma problemu.
 Jednak po 100/200 strzałach przy 60# jak mniemam, to stanowczo za mało. Spust musi mieć gdzieś ostrą krawędź. Proponowałbym dokładne oględziny i ewentualną korektę drobnym papierem ściernym.
Diamond Marquis Mathews Monster

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: PETELKA DO SPUSTU
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2009, 08:11:43 pm »
a przy moim spuście po 2 miesiącach pętelka jak nowa.
używam linki Brownell'a 0.078''.
poprzedni spust też mi wycierał loop'a (szczególnie w górnej części szczęki) ale nie po
100-200 strzałach. wg mnie to trochę za szybko.
pozdrawiam

ps: jak woskuję cięciwę to pętelkę też ''przelecę''. być może to też wpływa na żywotność.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2009, 09:41:32 pm wysłana przez arkadio »
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold