Autor Wątek: Strzelanie w lesie  (Przeczytany 7091 razy)

Tibo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Strzelanie w lesie
« dnia: Maj 17, 2017, 09:24:40 pm »
Witam,
Mieszkam na terenach o dość dużym zalesieniu. Strzelanie w lesie mi się podoba aczkolwiek strzału trochę słabo znoszą kontakt z drzewami co niestety w przypadku tego że mam słabą technikę i strzelałem dopiero parę razy zdarza się dość często. Mam pytanie czy są jakieś strzały które nadają się do lasu i strzelania do drzew ? I jeszcze przy dzisiejszym strzelaniu odkryłem że lepiej mi trzymać trzy palce pod strzałą przy strzelaniu z łuku gołego czy mogę tak strzelać ?
Z góry dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam JT.
Samick Polaris 68"/34#
Easton Inspire 630

Rafikwp.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Strzelanie w lesie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2017, 10:48:15 pm »
Zacznijmy od tego drugiego - łuk goły, palce pod strzałą, czyli w stronę field i barebow - czytaj tu: http://www.archeryfield.pl/viewpage.php?page_id=34

Co do strzał - generalnie aluminiowe są bardziej wytrzymałe. Z drugiej strony - w karbonowych możesz wkręcić grot - czasem łatwiej jest odkręcić strzałę i potem męczyć się z wyjęciem samego grotu.
Ja jednak najpierw... skróciłbym dystans i poćwiczył... ;)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzelanie w lesie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2017, 10:52:25 pm »
Cytuj
Co do strzał - generalnie aluminiowe są bardziej wytrzymałe
No nie wiem, chyba że mówimy tu o dzidach typu 2315, aluminium rzędu 2016 i mniejsze pokrzywi raz dwa na drzewach. Generalnie do drzew się nie strzela - raz że to nieładnie, dwa strzały się koszmarnie ciężko wyciąga. Owszem jest coś takiego jak stomping ale trzeba mieć specjalne groty.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2017, 10:59:54 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Strzelanie w lesie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2017, 12:02:29 am »
Generalnie chodzenie i strzelanie po lesie jest fajne polecam wpisać na youtube stumping/roving i znajdziesz sporo filmów i jak przygotować sobie strzałę, ale nie strzela się do zdrowych drzew tylko do spruchnialych pni itp. fajnie jest też na początku znaleźć sobie jakieś miejsce z naturalnym strzalochwytem jakaś skarpa np. i tam ustawić sobie matę i strzelać
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Strzelanie w lesie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2017, 02:10:29 am »
Strzelanie w lesie jako takie nie powinno byc przyczyna problemów ale..
Jeśli leśniczy was "złapie" i będzie gorliwy to niestety można liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Ewentualnie ktoś spacerując wezwie policje.
Po drugie teren jeśli ktoś wyjdzie wam z nienacka a w lesie jest to bardzo możliwe to wina jest po waszej stronie bo teren nie jest przygotowany ani odpowiednio zabezpieczony.
Strzelanie w lesie jest super ale pomino to niesie ze sobą zbyt wiele ryzyka jak dla mnie.
Co innego polana ale zawsze musi być jakis wał i to wysoki bo jesli nawet przestrzelicie ktoś za wałem może oberwać a bloczek jednak ma powera i nie tylko bloczek.
Wał nas chroni ale też powoduje że ktoś za nim nie słyszy was i może w momencie oddania strzału wspiąc sie na niego.
Jak dla  mnie ryzyko jest zbyt ogromne i jednak trzeba wszystko wziąć pod uwagę zwłaszcza przypadek.
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Tibo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Strzelanie w lesie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2017, 10:23:32 am »
Widzę że powstało trochę niejasności które niezwłocznie postaram się naprostować. W moim lesie mam miejsce gdzie była zabierana ziemia na usypanie cmentarza. W dawnych czasach ludzie robili takie rzeczy jeśli wpadli to że ziemia jest tam dobra. Po tym zabiegu została duża dziura w ziemi czyli nasyp mam ogromny 3 metry pod kątem z czego za nasypem nie sposób trafić na człowieka. Co do leśniczego znam go wiele lat więc myślę, że raczej będzie zadowolony że ludzie korzystają z lasu w innym celu niż wyrzucanie śmieci. Do zdrowych drzew nie strzelam bo dla mnie to również jest nie do przyjęcia. Mam pieniek do którego strzelam bądź coś sobie na nim postawie choć przy mojej celności i tak częściej trafiam w pieniek niż w to co na nim stoi. Zauważyłem już że czasami lepiej wyciągać sam grot niż cała strzałę ponieważ kiedy spróbowałem wyciągać całość to zostawał sam grot w drzewie przy moich strzała mam groty które nie są wkręcane albo próbowałem ruszać końcem strzały na boki co poskutkowało złamaniem strzały i szybko mnie nauczyło żeby tak nie robić. Poczytałem trochę stump shootingu i myślę że to coś dla mnie ponieważ z 6 strzał które zamówiłem zostały mi już 3 i za dużo już chodzę po strzały niż strzelam. Mam jeszcze jedno pytanie co do tematu czy ktoś miał styczność z grotami Judo z łuk sportu ? Jeśli tak interesuje mnie mechanizm tego grotu ponieważ wydaje mi się nie się nie wbijają w cel co może być dość niebezpieczne.
Dziękuje za zainteresowanie tematem i odpowiedzi JT.
Samick Polaris 68"/34#
Easton Inspire 630

Witołd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Strzelanie w lesie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2017, 12:25:39 pm »
Z Judo miałem styczność, strzelał mój kolega. Widziałem je w akcji. Nie wbijają się, uderzają i odbijają się od celu. Czemu niebezpieczne? strzały po odbiciu czasem koziołkują, ale żadna się nie uszkodziła.

Osobiście na twoim miejscu zmieniłbym cel. Wywaliłbym ten pieniek i postawił matę, albo worek ogrodniczy wypchany folią.

Strzelanie w lesie samo w sobie nie jest zakazane. łuk nie jest bronią w sensie prawnym. Nie ma przepisów zakazujących strzelania w lesie. Oczywiście policję ktoś nadgorliwy może zawsze wezwać, ale żadne prawo tego nie zabrania.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 12:27:15 pm wysłana przez Witołd »

Tibo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Strzelanie w lesie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2017, 12:52:08 pm »
Dziękuję za odpowiedź :)
Samick Polaris 68"/34#
Easton Inspire 630