Autor Wątek: cieciwa flamandzka  (Przeczytany 3155 razy)

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
cieciwa flamandzka
« dnia: Maj 05, 2017, 09:42:18 am »
Czesc,
wybralem sie wczoraj troche postrzelac i zauwazylem ze niezbyt podoba mi sie dzwiek jaki wydaje cieciwa podczas strzalu- wlasciwie seria dzwiekow- a brzmi jak rozstrojona gitara.

Nagralem nawet filmik ale przez wiatr nic nie slychac.
Czy dobrym tropem moze byc zbyt dluga cieciwa? Cieciwa jest handmade- zrobiona przez mojego staruszka od ktorego dostalem ramiona. Co ciekawe jest to cieciwa flamandzka, moze wiec przyczyna lezy w typie cieciwy?

Czy BH licze od wglebienia na palce do cieciwy? Jesli tak to u mnie jest to 7" Luk Samick Polaris z ramionami 20 lbs dla 64 i majdan Core 24"" Luk jest zlozony dziwnie bo majdan ma 24" wiec od nocka do nocka mamy 66" zamiast 64". Z tego co wyczytalem, do tych ramion powinienem byl zamowic majdan 22". Niestety wyczytalem to zbyt pozno:)

Czy taka flamandzka cieciwe moge skrecic mocniej na wzor dakronowych? Nie wplynie to w zaden sposob negatywnie na jej wlasciwosci?

Ale sie rozpisalem, sorry ale przeczytalem chyba cale forum i im wiecej wiem tym mniej wiem.
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Munin

  • Gość
Odp: cieciwa flamandzka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2017, 10:18:02 am »
Podciągnij BH bo jest za niskie (tak mierzysz je od otworu na button czyli wcięcia ma łapkę w majdanie), w Samicku Polarisie 66" jest ono dziwnie wysokie (8 2/3" - 9 4/9"), w takim mikście to już może być różnie, skręć ile się da ale tak żeby nie robiły się supełki na cięciwie (teoretycznie flamandzka działa jeszcze przy 4 zwojach na cal ale to już wygląda paskudnie). Moim zdaniem będziesz potrzebował krótszej cięciwy i to od dobry cal. Cięciwa flamandzka jest "spokojniejsza" i ogólnie łuki działają lepiej na dobrze zaplecionej cięciwie flamandzkiej.
Łuki skręcane (TD) zazwyczaj się głośniejsze bo mają więcej miejsc którymi mogą klekotać.

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: cieciwa flamandzka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2017, 11:41:36 am »
O, dzieki za super wyczerpujaca odpowiedz:)

Dzisiaj po pracy sprobuje to przestrzelic na skreconej cieciwe i juz zamawiam cieciwe dakronowa do luku 66", zobaczymy jaki BH uda sie uzyskac.

Musze poprosic staruszka zeby uplotl mi jeszcze jedna flamandzka tylko o wspomniany cal krotsza.

Jeszcze raz dzieki za wskazowki.
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Rafikwp.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: cieciwa flamandzka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2017, 11:47:29 am »
Tu w razie czego masz ogólną tabelkę z BH dla różnych długości łuku. To oczywiście uproszczenie, ale może pomoże dobrać odpowiednią BH.
http://www.lancasterarchery.com/blog/what-is-brace-height/

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: cieciwa flamandzka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2017, 01:39:21 pm »
Super,
uprzejmie dziekuje obu panom za nieoceniona pomoc :)

Cieciwa dakronowa zamowiona i przyszla, poki co czeka na ustawienie siodelka.
Mimo dziwnego setupu- ramiona do 22" zalozone na takedown 24", pasuje elegancko z rozmiaru luku 66".

Flamandzkiej zas uzywam po skreceniu jej i mimo ze nie osiagnalem na niej odpowiedzniego BH to jest a niebo lepiej, a nowa z tego co wiem juz sie powoli plecie.

po 20/06 bede w koncu mogl pojsc na kurs do klubu wiec poki co strzelanie ogrodkowe:)

pozdrawiam i jeszcze raz dzieki!

Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII