Autor Wątek: Strzały "carbonowe" z AliExpress w zastanowiającej cenie...  (Przeczytany 3033 razy)

zampiko

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Strzały "carbonowe" z AliExpress w zastanowiającej cenie...
« dnia: Kwiecień 06, 2017, 08:04:39 pm »
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum i tym samym mam nadzieję, że nieświadomie nie złamie żadnego z nieznanych mi punktów regulaminu.

Zastanawiam się nad kupnem strzał do łuku sportowego klasycznego o naciągu 36/38#. Wybór padł, według tabelek, na spin 500. Z racji, że budżet mam mocno ograniczony postanowiłem sprawdzić jak ceny strzał kształtują się na (nie)słynnym AliExpress. Znalazłem tam dwie interesujące oferty strzał węglowych w cenie niecałych $2 na sztukę. Strzały posiadają wkręcane stalowe groty i plastikowe lotki, czyli żadnego zaskoczenia w tym aspekcie. Opinie dot. sprzedawców jak i samych produktów też dobre. Jedyną rzeczą, która mnie martwi i powstrzymuje przed zakupem jest dziwnie wysoka masa tych strzał Jedne ważą 33g/sztuka, a drugie - aż 37g/sztuka. Długości promieni to 30#, średnice 7,8mm, spiny 500. Zastanawiam się skąd taka ogromna waga tych strzał, bo po odjęciu grotu, nocka i lotek masa promienia kształtuje się w okolicach 390gr dla strzały 33g i 450gr dla strzały 37g. Daje to odpowiednio 13gpi oraz 15gpi co w porównaniu do strzał dostępnych w naszych rodzimych sklepach (ok. 8gpi dla tego typu strzał) daje prawie dwukrotnie cięższy promień?

Moje pytania są takie:
1) Czy ja coś źle liczę, czy niska cena przekłada się na wysoką wagę?
2) Czy pomimo takiej masy, strzały te nadają się do rekreacyjnego i celnego strzelania z łuku 36/38#?
3) Na jakie parametry strzały wpływa zwiększona masa strzały? Stabilizacja? Celność? Giętkość?

Jeżeli ktoś miał jakieś ciekawe doświadczenia z zakupami strzał w AliExpress, to zachęcam do podzielania się doświadczeniami :), bo nie znalazłem podobnego tematu na tym forum.

Linki do strzał dla zainteresowanych:
https://pl.aliexpress.com/item/12pcs-lot-7-9mm-31-5-Spine500-with-Black-Feather-Carbon-Arrow-for-Recurve-Bow-Arrow/32759918708.html?isOrigTitle=true
https://pl.aliexpress.com/item/AF-12pcs-New-Carbon-Arrows-31-Spine-500-Archery-Arrows-Shaft-Target-Practice-Screw-Tips/32674067780.html?isOrigTitle=true

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzały "carbonowe" z AliExpress w zastanowiającej cenie...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2017, 08:06:53 pm »
Cytuj
Jedyną rzeczą, która mnie martwi i powstrzymuje przed zakupem jest dziwnie wysoka masa tych strzał Jedne ważą 33g/sztuka, a drugie - aż 37g/sztuka

Być może w rzeczywistości włókno szklane. Jak dla mnie 15 gpi to waga z kosmosu, lob szczególnie na słabych łukach będzie bardzo duży. Ja bym się w to nie pchał zresztą pomijając wagę chyba gdzieś czytałem opinie na FB ze takie strzały to porażka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 08:12:53 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


zampiko

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Strzały "carbonowe" z AliExpress w zastanowiającej cenie...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2017, 08:16:59 pm »
Skoro 15gpi cię przeraża, to co, jeżeli ci powiem, że te strzały w odpowiedniku "fiberglass" ważą aż 41g!
Co do tematu, to najbardziej się właśnie boję to duży lob i małą prędkość wylotową strzały przy sile niecałych 40# :/

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Strzały "carbonowe" z AliExpress w zastanowiającej cenie...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:38:39 pm »
Znajomy kupował chinskie karbony o spinie 300 i jest bardzo zadowolony, gpi miały na podobne do gpi powerflightów o tym samym spinie,  ma w robocie jakaś taką machine do badania wychyłów czy coś w ten deseń i sprawdzał powerflight 300 i 340 oraz te chinczyki i wyszły bardzo dobrze, różnice w wadze minimalne. Jedyne na co narzekał to że lotki dziadowskim klejem przyklejone.
Jak by ktoś pytał to chinska podróbka celownika truglo Range Rover też jest w porządku
Chińskie broadheady podróbki Rage są super, identyko jak oryginały groty na drobnice typu "judo" też w porządku. Te takie wielkie broadheady chyba 2,5 cala cięcia też bdb jakości
Lumenocki chińskie też moge polecić tyle że wersje z automatycznym włączaniem
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 09:47:52 pm wysłana przez MD »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzały "carbonowe" z AliExpress w zastanowiającej cenie...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2017, 11:13:54 pm »
Skoro 15gpi cię przeraża, to co, jeżeli ci powiem, że te strzały w odpowiedniku "fiberglass" ważą aż 41g!
Co do tematu, to najbardziej się właśnie boję to duży lob i małą prędkość wylotową strzały przy sile niecałych 40# :/

Mnie nie przeraża, ja z nich strzelał nie będę ;) Zresztą sam używam w bloczku strzał o wadze 630 grain, tyle że tylko do 18m. Natomiast jeśli te strzały co piszesz faktycznie ważą to będzie straszna lipa przy takim wolnym łuku. Warto ryzykować skoro w miarę dobre strzały można mieć za 21 zł?
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)