Autor Wątek: łuk??  (Przeczytany 14704 razy)

kramer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
łuk??
« dnia: Luty 20, 2009, 10:30:45 am »
Witam!!

sledząc forum naszło mnie takie pytanie, a mianowicie:
(z racji ze strzelam z klasyka a bloczka miałem 2x z życiu w rakach)
chciałbym się dowiedzieć czy i o ile celniejsze jest compound??
i jaka role tak naprawde odgrywa oprzyżadowanie?? bo z racji ilosci roznego typu podstawek stabilizatorów celowników i tp. odnosze wrazenie ze strzała i łuk to drógorzadna sprawa ;D ;D
 i czy np. z łukiem cobra po dołozeniu do niego dobrego osprzatu(stabilizarot dłógi, celownik, podstawke, spust, i td.) da sie postzelac na "poziomie"??
http://www.sztucer.pl/sklep/item1630_Luk_sportowy_bloczkowy_Robin_Camo.html a i co o tym myslicei??

pozdrawiam Damian!!

piter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: łuk??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2009, 12:56:29 pm »
Moim zdaniem - początkującemu łucznikowi - w tarczę łatwiej będzie trafić z bloczka, ze względu na jego dość zrozumiałe przyrządy celownicze (peep->pin->cel), oczywiście po poprawnym oszacowaniu odległości w funkcji celownika. Natomiast doświadczony, doskonale obeznany ze swoim sprzętem łucznik, czy to klasyk, czy to bloczkowiec - strzela porównywalnie celnie (wypowiedź oparta na spostrzeżeniach ze strzelnicy, gdzie spotykają się i jedni i drudzy)
Co do cobry - nie wypowiem się, bo łuk ten tylko raz miałem w ręku, ale już coś niecoś o nim na forum pisano (raczej mało pozytywnie).
P.
hoyt trykon xl

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: łuk??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2009, 02:58:27 pm »
Jak sie dowiedzialem Cobra jest wzorowana na starym luku Hoyta "RAMBO" tak, wlasnie tym ktory wystepowal w filmie :)
Na tym koniec dobrych wiadomosci. Fatalne wykonanie sprawia, ze luk ten jest powtarzalnie niepowtarzalny i ponoc nigdy nie mozna dojsc do tego by nastepna strzala uderzyla w to samo miejsce co poprzednia :)
Osobiscie odradzam wszelkie tanie wynalazki jak wlasnie Cobra, Druid czy inne...
Jak sie mowi: "Biednych ludzi nie stac na tanie rzeczy" i ja osobiscie nie wyrzucalbym pieniedzy w bloto na jakas Cobre.
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

kramer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: łuk??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2009, 03:44:00 pm »
a jezeli jezt za 219zł ???
a co do tego to jak dołozymy do niego jakas podstawke compound taką ze sprazynka za80zł stabilizator i spust z pętelka??to da sie trafic puszke z 30m??bo po 2h strzelania z nowego łuczka prost z pudełka udało mi sie  to osiagnac ;D a był to sprzat za 220zł  ;D tzn miał komplet stabilizatorów i celownik razem 540zł o co myslicie o tym ponizej za 1400zł ???

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: łuk??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2009, 03:53:09 pm »
witam.
sluchaj kolego ludzi co piszą o tych Twoich wynalazkach luk bloczkowy kupuje się w profesjonalnych sklepach luczniczych ,gdzie udzielą fachowych informacji ,jak chcesz kupic badziew to kup Twoja kasa i sprawa w tym sklepie sztucer to se mozesz kupic ale gume do gaci.
Pozdrawiam bodzio
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

kramer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: łuk??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2009, 04:41:50 pm »
chce tylko wiedziec czy ktos z niego strzela bo ja go nie kupie ale mam znajomego co niema co z kasa robic i go nabył.. chce sie dowiedziec jak takie cos ma sie do produktów renomowanych firm??pozatym nie kazdego stac na wydatek 3kzł bez wczesniejszego pzejscia pzez np. cobre zeby zobaczyc czy to napewno to...

radar1977

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
Odp: łuk??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2009, 08:39:46 pm »
strzelam z bloczka i klasyka-z bloczka to technika a z klasyka to sztuka trafić.......................
może warto abyś odwiedził sklep łuczniczy
tam doradzą
czasem można kupić sprzęt komisowy
za niewiele wieksze pieniądze ale firmowy

mój kolega kupił nie bloczka ale zwykły łuk-wygląd miął znośny ale celność........................tu powiedzenie żę człowiek strzela a ..............nosi
no i nosiło PANU BOGU W OKNO koszmar

a jeżeli twój kolega nabył to wypróbuj go sam i wtedy oceń

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: łuk??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2009, 09:25:07 pm »
Wlasnie niestety ma sie nijak do renomowanych firm.
Jak nie masz duzo kasy to raczej (tak jak napisal radar1977) poluj na uzywke sprzed kilku lat, ale renomowanej firmy - mozna czasami naprawde fajnie trafic. Natomiast kupowanie do Cobry podstawki za 80PLN to juz czysta glupota. Podstawka nie naprawisz fatalnego wykonania luku.
Osobiscie uwazam, ze wlasnie zaczynanie od badziewia moze zniechecic, ale rob jak chcesz.
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

kramer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: łuk??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2009, 07:53:40 am »
Dzięki ;D narazie jestesmy na poziomie podstawki..
ale kiedys kiedys... ;D

a moze mi ktos powiedziec jak dobrac strzałe do łuku??czytałem o tym ogladałem tabele ale zabardzo nie wiem jak tego uzywać.. powiedzmy ze mam 30lbs 68cal dł. cięciwy i 28naciagu??jaka powinienem miec ???

radar1977

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
Odp: łuk??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2009, 11:51:11 am »
na niektórych stronach producentów strzał są kalkulatory-przeliczniki
ps
a chcesz dobrać strzały do tego taniego łuku?
a czy napewno ma 30 lbs?
bo tak napisali na opakowaniu i stronie...................
zastanów sie łuki tego typu mają dość zawyżone parametry

ps2
jeżeli jesteś z wawy odwiedź łuksport ostatnio był tam łuk używany(pse bodajże) za ok 550 pln
i od razu doradzą jakie strzały

kramer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: łuk??
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2009, 04:35:12 pm »
niestety jetesm z krk:(( chodzi mi o strzały to klasyka i ma 30lb miezone :)

N.E.M.O

  • Gość
Odp: łuk??
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2009, 04:44:35 pm »
Kolego Kramer

Nie wiem za bardzo z czym masz problem-znasz długość naciągu i jego siłę,wybierasz odpowiednie opcje w AŻ trzech okienkach w selektorze a odpowiednie parametry strzał wraz z ich nazwami same Ci się wyświetlają...
Przy zamawianiu strzał podajesz tylko ich parametr i Twoją długość...i to cała filo-zofia...

Hungry

  • Gość
Odp: łuk??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2009, 02:26:16 pm »
odnosnie celności, to np. na hali 10 pkt dla bloczków jest liczony tylko przy trafieniu w pole X na tarczy, a wyniki sa porównywalne :)

bloczek jest zdecydowanie celniejszy  ;D