Autor Wątek: Łuk dla początkującej dziewczyny.  (Przeczytany 2623 razy)

Adzia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Łuk dla początkującej dziewczyny.
« dnia: Marzec 19, 2017, 08:16:23 pm »
Witam, jestem niezbyt rosłą dziewczyną. Chciałabym wybrać sobie luk i szukam porady.
Przede wszystkim to dobrze, aby był to łuk z możliwością regulacji, tak aby można było go używać w przyszłości, gdy nabierze się wprawy i siły.
Nie chciałabym kupić łuku, który po roku będę chciała się pozbyć, dlatego myślałam o łuku, którego siłę naciągu można regulować.

Mam budżet 900. Może być używany, ale od sprawdzonego sprzedawcy (najlepiej ktoś znany na forum).
Na początek chcę kupić tylko niezbędne rzeczy (doradźcie co minimum trzeba mieć, a co można uzupełniać z czasem).
Więc mam budżet jak wyżej i dużo, dużo miejsca do ćwiczenia, no i chęci.

Pozdrawiam A.

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2017, 10:08:06 pm »
Używany PSE Stinger :) Szukaj ofert na forum.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2017, 10:16:10 pm »
Koleżanko poszukał bym raczej łuku w dziale łucznictwo klasyczne. Cięzko się będzie zmieścić w takim budżecie , chcąc kupic łuk bloczkowy, plus wyposażenie , plus strzały.
Chyba,że to będzie jakis chiński wynalazek. A takich  tu nie polecamy.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

TGroch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2017, 07:29:19 pm »
Przede wszystkim same strzały na początek to będzie koszt rzędu 150 zł (za 6 strzał - na początku niszczy się je w zastraszającym tempie, przynajmniej u mnie tak było). Do tego łuk, którego nie trzeba będzie zmieniać po roku to dodatkowe 1000 (za używkę). A jak już się na bloczek decydujemy to przydałaby się jakaś podstawka, pętelka, spust i peep (choć 3 ostatnie nie są "must have") ale tak czy inaczej poniżej 1500 PLN ciężko będzie się zmieścić. Ja też jestem początkujący i dokonałem w zeszłym roku nieprzemyślanych zakupów, między innymi pseudołuku Cobra. A i tak łuk i podstawowe wyposażenie kosztowało mnie w sumie ponad 1k. Teraz tylko się zastanawiam jak się tego superłuku pozbyć nie krzywdząc nikogo :D
Pozdrawiam,
Tomek

Adzia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2017, 10:45:25 pm »
Dziękuję za rady.

A co sądzicie o łuku Hoyt Ignite - można je regulować w dużym zakresie. Jeden egzemplarz jest do sprzedania tu na forum i z opisu wynika, że siłę naciągu reguluje się już od piętnastu do aż siedemdziesięciu.

Na razie nie ma na forumowej giełdzie żadnego Stingera. Dużo ogłoszeń jest o chęci kupna więc trudno będzie go kupić.

Proszę o następne podpowiedzi. Na razie nadal chcę kupić łuk bloczkowy.
Będę zbierać pieniądze, może w międzyczasie coś fajnego się trafi (jak widzę mój pierwszy łuk będzie używany, ale trudno).


Pozdrawiam i czekam na nowe wiadomości

A.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2017, 03:46:00 pm »
Zobacz ten łuk:http://sklepluczniczy.pl/mission/2223-mission-menace-ii.html
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Adzia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2017, 11:24:28 pm »
Zobacz ten łuk:http://sklepluczniczy.pl/mission/2223-mission-menace-ii.html

Ten wydaje się ciekawy, jednak żadnej używki, nawet opinii po polsku nie znalazłam (liczę na Waszą wiedzę).


A czy ten łuk: http://www.bowhunting.pl/sklep/zestaw-luku-bloczkowego-infinite-edge-kolor-inf-camo/p/81572
jest wart uwagi? Bardzo duży zakres regulacji, nie potrzeba prasy.


Mam możliwość kupić zestaw PSE STINGER#70 z celownikiem, strzałami, kołczanem, tłumikiem. Te luki na stronach amerykańskich opisywane są że mają zakres od 31-70. To chyba nie byłoby źle. Gdybym dała radę nim strzelać to byłby łuk na dłużej. Co sądzicie??

Pozdrawiam serdecznie. A.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2017, 11:30:41 pm »
Na temat Stingerów było tutaj naprawdę dużo pisane, poszukaj.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Pilo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2017, 06:01:17 am »
Łuk Diamond Infinite Edge mogę polecić. Strzelałem z niego na początku i bardzo dobrze sie sprawował. Mozna go wyregulowac lub  całkowicie rozłożyć bez prasy. Dosyć precyzyjny jak na tą półkę cenową.

Pozdrawiam
Michał
Pozdrawiam
Michał

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2017, 08:15:05 am »
Przede wszystkim nie powinnaś się pchać w łuki o sile naciągu większej niż 50lbs czyli 50 funtów. Na początku musiał by Ci ktoś fizycznie w tym wszystkim pomóc, tak jak ustawienie  długości naciągu, siły, doboru strzał. Najlepiej jakbyś miała w okolicy jakiś działający klub, albo grupę łuczniczą bloczków.
Na FB jest łuk bloczkowy HOYT vicxen o naciągu 25-27,5 i sile 40-50 funtów. Nie znam tego łuku więc najlepiej jak się wypowiedzą tutejsi znawcy, ale wydaje mi się że jest trochę drogi.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Adzia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2017, 09:53:50 am »
Witam, pytanie odnośnie "odpuszczenia" STINGERA do 20#.
Znalazłam na forum taki wpis: "70# mozna do 49# odkrecic 12 obrotow wg specyfikacji, a jak trzeba mniej to kabel na Camie przestawic i mozna zmniejszyc sile do 20# nawet"

Czy tak się robi? Czy to prawidłowe? Można tak zrobić?

Do Grzechu Re-X: co to jest FB?? ("Na FB jest łuk bloczkowy HOYT vicxen o naciągu 25-27,5 i sile 40-50 funtów.")

Pozdrawiam A.

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2017, 10:21:24 am »
Witaj
Nie kupuj 70#! Ja osobiście nawet 60# bym odoradzał. Pamiętaj, że wartość "odpuszczenia" przy tym łuku jest uzależniona od DL ( długości naciągu). Ja na początek kupiłem swojej dziewczynie Bera 60#, odouszczony do 37 ( bo na tyle pozwoliła instrukcja zgodnie z DL) i to okazało się za dużo. Dziewczyna przyplacila to 4 miesięczną kontuzją. Potem kupiliśmy Stingera X 50# ( przy DL 25" maksymalne odpuszczenie dało 27#) i strzela jej sie idealnie. Zero szarpania się z łukiem, czysta przyjemność. Teraz po roku myślimy o stopniowym zwiększaniu naciągu.
Poważnie, kup sobie Singera 50# i ciesz się łucznictwem, nabierz, właściwej postawy. Jak Cię ten sport wkreci i tak zmienisz łuk na lepszy ( chociaż osobiście uważam ze Springer jest świetny na początek i nie tylko).

Ps jeśli nie myślisz poważnie o bowhuntingu to w ogóle zapomnij o 70#, bo do niczego Ci taki łuk nie będzie potrzebny.

Pozdrawiam.

Ps2 NIGDY nie odpuszczaj łuku bardziej niż pozwala na to instrukcja producenta!!!

Munin

  • Gość
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2017, 01:23:22 pm »
FB to facebook ;)
A hasło "...Na FB jest łuk bloczkowy HOYT vicxen..." zapewne oznacza facebookowe Targowisko Łucznicze i wystawione na nim ogłoszenie o sprzedaży.

piter1984

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2017, 01:39:22 pm »
Witam, pytanie odnośnie "odpuszczenia" STINGERA do 20#.
Znalazłam na forum taki wpis: "70# mozna do 49# odkrecic 12 obrotow wg specyfikacji, a jak trzeba mniej to kabel na Camie przestawic i mozna zmniejszyc sile do 20# nawet"

Czy tak się robi? Czy to prawidłowe? Można tak zrobić?

tak, zmieniasz prowadnicę jednej linki jest filmik na yt, aczkolwiek podobno robi się nieco gumowaty - cokolwiek to znaczy.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Łuk dla początkującej dziewczyny.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2017, 02:42:53 pm »
Nie chciałem w stawiać linku żeby nie było że komuś coś promuję, ale to nie jest tajemnica więc chodziło mi o ten łuk
https://www.facebook.com/groups/targowisko.lucznicze/permalink/1704881769727652/?sale_post_id=1704881769727652
Tak jak pisałem wcześniej nie znam tego łuku, więc niech się wypowiedzą znawcy. Kupowanie łuku o większej sile niż 50lbs  to naprawdę nic gorszego, bo pewnie skończysz szybciej niż zaczniesz. Ja strzelam też z łuku 50lbs i to naprawdę wystarczy.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75