Autor Wątek: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.  (Przeczytany 16713 razy)

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 31, 2016, 07:45:29 pm »
W ten sposób obliczyłeś "mniej więcej" długość swojego naciągu, czyli jak długie strzały należy kupić. To zależy również od tego jak łucznik jest rozciągnięty, więc nie jest to według mnie najlepsza metoda - ale zawsze jakaś jest. Cięciwę można skręcić, albo czasem rozkręcić. Więc jak kupisz cięciwę 68" i okaże się za długa możesz ją skręcić i założyć ponownie.
Odpowiedniej długości cięciwa jest wtedy gdy BH łuku wynosi mniej więcej od 21.5 do 23 cm - zależnie od łuku, gdyż każdy ma swoją wartość (BH - brace height - czyli odległość od siodełka do buttonu).  Choć dopuszczalne jest BH poniżej 22, rzadko kiedy spotyka się taką wartość, w twoim przypadku będą to wartości pomiędzy 22.5, a 23.
Pozdrowionka!
Runo
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 07:49:40 pm wysłana przez Runo »
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 31, 2016, 08:22:36 pm »
W ten sposób obliczyłeś "mniej więcej" długość swojego naciągu, czyli jak długie strzały należy kupić. To zależy również od tego jak łucznik jest rozciągnięty, więc nie jest to według mnie najlepsza metoda - ale zawsze jakaś jest. Cięciwę można skręcić, albo czasem rozkręcić. Więc jak kupisz cięciwę 68" i okaże się za długa możesz ją skręcić i założyć ponownie.
Odpowiedniej długości cięciwa jest wtedy gdy BH łuku wynosi mniej więcej od 21.5 do 23 cm - zależnie od łuku, gdyż każdy ma swoją wartość (BH - brace height - czyli odległość od siodełka do buttonu).  Choć dopuszczalne jest BH poniżej 22, rzadko kiedy spotyka się taką wartość, w twoim przypadku będą to wartości pomiędzy 22.5, a 23.
Pozdrowionka!
Runo
Dzięki za rozjaśnienie sprawy ;) I ost. pytanie -  mam 180cm wztostu majdan 25" i ramiona 68" będzie w sam raz tak ?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

szwed

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 31, 2016, 09:11:37 pm »
przy 29 calach naciągu ramiona 70 cali

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 31, 2016, 09:53:03 pm »
przy 29 calach naciągu ramiona 70 cali

Dzięki za podpowiedź. Dobrze że Was mam... Cały czas zmieniam koszyk i moduje pod wasze uwagi.

Ramiona zmienione
Celownik dodany

A teraz jaka cięciwa do 70" ?

Gustlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 01, 2017, 11:22:06 am »
A teraz jaka cięciwa do 70" ?

Wystarczy ze napiszesz ze do 70". Ogolnie to 70" - 3". Skrecajac ja mozesz ja skrocic (regulujac w ten sposob BH).
Zamiast dakronowej mozesz wziasc FF (Fast Flight) - szybciej beda ci latac strzaly bo sie tak nie rozciaga.
Sidelko na cieciwie zrobisz sam z np. nici dentystycznej (patrz YT - nock point) bo to bedziesz robil kilka razy zanim znajdziesz idealny punkt (mozesz zaczac od 6-8mm powyzej wysokosci podstawki)
“It’s all about enjoying your shooting.”
Barebow: SF Forged Plus + SF Axiom Plus + Spigarelli ZT + 300g

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 01, 2017, 11:26:24 am »
A teraz jaka cięciwa do 70" ?

Wystarczy ze napiszesz ze do 70". Ogolnie to 70" - 3". Skrecajac ja mozesz ja skrocic (regulujac w ten sposob BH).
Zamiast dakronowej mozesz wziasc FF (Fast Flight) - szybciej beda ci latac strzaly bo sie tak nie rozciaga.
Sidelko na cieciwie zrobisz sam z np. nici dentystycznej (patrz YT - nock point) bo to bedziesz robil kilka razy zanim znajdziesz idealny punkt (mozesz zaczac od 6-8mm powyzej wysokosci podstawki)
A to nie jest tak że siodełko musi być na tej samej wysokości co podstawka ?



Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Gustlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 01, 2017, 11:36:46 am »
Tu masz krotko po polsku o ustawianiu luku: http://plaszowianka.fc.pl/articles.php?id=3

A tu bardzo dobrze opisane po angielsku: http://bogfimisetrid.is/Setup/RecurveEquipment.pdf
“It’s all about enjoying your shooting.”
Barebow: SF Forged Plus + SF Axiom Plus + Spigarelli ZT + 300g

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 01, 2017, 11:40:35 am »
Tu masz krotko po polsku o ustawianiu luku: http://plaszowianka.fc.pl/articles.php?id=3

A tu bardzo dobrze opisane po angielsku: http://bogfimisetrid.is/Setup/RecurveEquipment.pdf
Ooo dzięki!

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Munin

  • Gość
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 01, 2017, 01:13:07 pm »
- Nie bierz tłumików na cięciwę, klasyczni ich nie stosują do tego te nie są za szczęśliwe.
- Zamiast tradycyjnej skórki na palce weź coś lepszego, ja polecam Decut RugbII, kopia Fivixa ale za 20% jego wartości.
- Podstawkę też bym wymieniał na jakiegoś delikatnego magnetyka typu Decut Nova lub Cartel X-Pert, ta wygląda jak do barebowów.
- Celownik najtańszy nie jest najszczęśliwszy, od drgań luzują się śruby i wózek z lipkiem spaść potrafi chyba, że pamiętasz i co strzał dokręcasz śrubki. Proponuje Cartel K-Champinship, ma on z boku wózka takiego zabawnego ślimaka który trzyma się zębów z boku listwy, nawet jak śrub nie dokręcisz nie spada od wibracji. Do tego ma metalowe lipko co jest kolejnym plusem, plastikowe lubią przy upadkach pękać.
- Nie widzę w koszyku stringera (napinacza cięciwy), moim zdaniem najlepszy jest taśmowy, nie plącze się jak sznurek i pod butem się nie przesuwa, napinacz cięciwy Avalon to koszt rzędu 20 zł.
Nie bierz cięciwy FF, nie rozciągliwa cięciwa to dodatkowe obciążenie dla łuku na Dakronie łuki dłużej dobrze służą poza tym nie każdy łuk można z taką cięciwą używać.

Gustlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 01, 2017, 03:05:29 pm »
Dokladnie
- tlumiki zbedne
- Decut Rugbii uzywam i zadowolony jestem
- napinacz konieczny

- ja celownik na poczatek odpuscilem - Szwedzi czy Wlosi rozpoczynajac nauke strzelaja miesiace bez by "wyczuc" luk a to jedne z najlepszych krajow obecnie w lucznictwie wiec podejscie wydaje sie skuteczne. moze mi uda kupic jakas dobra "uzywke" pozniej.
- co do FF IMO to majdan i ramiona co wybrales nadaja sie pod FF a tor lotu strzaly bedzie bardziej plaski i zasieg luku wiekszy. po przejsciu z samicka na dakronie na podobny co wybrales z FF (przy tej samej sile ramion ale lzejsze strzaly) to teraz strzaly lataja jak rakiety ;). zreszta mozesz kupic FF jako zapasowa jak budzet pozwoli.
“It’s all about enjoying your shooting.”
Barebow: SF Forged Plus + SF Axiom Plus + Spigarelli ZT + 300g

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 01, 2017, 04:21:17 pm »
Celownik jednak bym chciał... A może na początek "CARTEL MIDI ALU" jest jednak aluminiowy...

A co do cięciwy to chyba sklepluczniczy.pl nie ma tych FF... A chciałbym u nich wszystko zamówić. A co do stringera myślę że uda mi się samemu ro zrobić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2017, 04:32:37 pm wysłana przez takpoprostu »

Gustlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 01, 2017, 04:54:48 pm »
Celownik jednak bym chciał... A może na początek "CARTEL MIDI ALU" jest jednak aluminiowy...

A co do cięciwy to chyba sklepluczniczy.pl nie ma tych FF... A chciałbym u nich wszystko zamówić. A co do stringera myślę że uda mi się samemu ro zrobić.

Co do CARTEL MIDI ALU - aluminium nie aluminium ale jak wszystko sie samo rozkreca i przestawia to tylko czlowiek sie irytuje. Mnie nie raz cale te sanki odpadly bo sie same odkrecily od wybracji po strzale w tego typu celowniku. Jesli strzelasz na jeden dystans to sobie mozesz to zablokowac jakims threadlocker-em ale to troche nieporeczne. K Sight wyglada solidniej.

Cieciwe moga ci sprowadzic z hurtowni jak napiszesz.

Pamietaj ze w stringerze jak bedziesz go robic petla jest gumowana by sie nie slizgala po ramieniu.

edit:
Co do celowania bez celownika to nie jest to takie strasznie :)
http://www.marymont.waw.pl/wp-content/uploads/2013/01/Barebow-luk-goly-czyli-jaki.pdf
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2017, 04:58:54 pm wysłana przez Gustlik »
“It’s all about enjoying your shooting.”
Barebow: SF Forged Plus + SF Axiom Plus + Spigarelli ZT + 300g

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 01, 2017, 05:29:37 pm »
Mam kilka metrów paska parcianego - do tego posklejana dętka - myślę że ogarnę stringera ;)

Ok a więc zmodyfikowałem listę:

http://www.akwilian.neteasy.pl/sprzet2.jpg

Strzały na razie 3 dla bezpieczeństwa bo nie do końca jestem pewien parametru spin.


Cieciwe moga ci sprowadzic z hurtowni jak napiszesz.


A czy ta cięciwa będzie już z owijką ?

Zastanawiam się jeszcze skoro mam używać cięciw FF to czy ramiona 28lbs nie będą za twarde... Może warto zejść do 26? Nie chce ich uszkodzić, bo tak na chłopski rozum - część siły pryz naciąganiu odbiera troszkę cięciwa która się minimalnie rozciąga tak ? A skoro FF jest nie rozciągliwa - będzie trudniej naciągnąć łuk i mogę go uszkodzić gdy niechcący przeciągnę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2017, 05:31:13 pm wysłana przez takpoprostu »

Gustlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 01, 2017, 06:47:36 pm »
- nie jest ci potrzebny kliker przynajmniej przez najblizsze miesiace/lata strzelania, zamowisz sobie go kiedys przy okazji, teraz bedzie ci tylko przeszkadzal
- cienciwa z owijka tak
- przy zakupie mozesz podac parametry (dl naciagu, dl strzaly (1"-2" powyzej DL), sile ramion, producenta/model strzaly to ci w sklepie wylicza programem spin) i wziasc ze 3 co oni wylicza tez
- dodaj sobie kilka zapasowych nockow, lotek i grotow jak tylko 3 strzaly
- nie uszkodzisz ramion naciagajac je :) nie ma takiej opcji
- ja mam 22# naciagajac je do mojej DL czyli 30" mam okolo 26# (2# na 1" powyzej/ponizej 28" przy ktorej jest podana sila na ramionach) i uwazam ze nie potrzebuje terez silniejszych bo strzala leci plasko na 20m gdzie mam tarcze. Opanuje technike, pozniej celnosc na 20m-30m to sobie zmienie na silniejsze (czytaj za kilka lat) ;)
“It’s all about enjoying your shooting.”
Barebow: SF Forged Plus + SF Axiom Plus + Spigarelli ZT + 300g

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 01, 2017, 07:20:00 pm »
Aha... Ok kliker usunę. A co z tą cięciwa brać FF czy zwykłą ?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka