Autor Wątek: Samick Polaris  (Przeczytany 7982 razy)

Bertson

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Samick Polaris
« dnia: Styczeń 30, 2009, 11:57:06 pm »
Witam wszystkich!
Sprawa wygląda tak: chciałbym kupić swój pierwszy łuk (dodam, że w sklepie Łuksport - ze względu na niewysokie ceny). Padło na Polarisa. Mam jednak w związku z zakupem parę pytań:

1 - Moja długość naciągu wynosi około 28" (73cm) - jaka w takim razie długość łuku byłaby dla mnie odpowiednia 68" czy już 70"? Tutaj mam pytanie dodatkowe: łuksport nie oferuje kompletu samick polaris w rozmiarze 68"...? Czy da się, w razie czego, złożyć z dostępnych na rynku majdanów i ramion łuk o tej długości???

2 - Jak to jest z siłą naciągu w łukach klasycznych? Jest ona zależna tylko i wyłącznie od długości łuku czy da się ją jakoś regulować? Na stronce www.luksport.pl dostępne są długości od 48" do 70", naciąg od 10 do 38 funtów, czyli co, można mieć łuk 48" z 38 funtowym naciągiem???

3 - Jakie strzały moglibyście mi  zaproponować? Tyle co ja wiem to to, że przy moim naciągu muszą mieć 30" jednak na stronie Łuksportu strzały takie jak easton jazz mają podane od cholery parametrów, długości lotek itp.... Jako laik zupełnie się w tym nie łapie.

To byłoby na tyle :). Powiem tylko, że zadałbym te pytania ludziom ze sklepu, lecz mieszkam we Wrocławiu, a nikt od niech nie fatyguje się odpisać choćby słowo na moje maile. W Was moja ostatnia nadzieja!!! :D

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: Samick Polaris
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2009, 01:29:55 am »
I bardzo dobrze wybrałeś! A najlepiej, jakbyś podjechał do Łuksportu. Tam na miejscu dobiorą Ci łuk. Bo chyba coś pokręciłeś z tymi wielkościami. Polaris jest produkowany w wielkościach pomiędzy 62" a 70" i sile od 15# do 40#. Jeśli będziesz składał coś nietypowego, np. majdan większy, ale ramiona krótsze, to cięciwę warto przymierzyć, bo z obliczeń może nic nie wyjść.

Przy okazji: jeśli już wybierasz większe naciągi, pomyśl raczej o Mind10. Wydaje się stabilniejszy... I na początku raczej zrezygnuj z buttona (przy niepowtarzalności strzałów i tak nie sposób go ustawić), za to kup jakiś stabilizator, np. http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=953&category_id=132&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31. Czyli raczej nie w zestawie.

A strzały wedle upodobań. Ale dobre byłyby np. karbonowe Bemany. Amerykańskie, tanie, niezniszczalne (prawie, hihi), tylko groty gubią.

A siły łuku klasycznego niestety nie da się regulować. Choć każdy napnie z inną siłą ten sam łuk, bo na inną długość go naciągnie.

Bertson

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Samick Polaris
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2009, 10:08:29 am »
[tak na marginesie właśnie zauważyłem, że założyłem wątek w złym dziale, miało być łucznictwo klasyczne a wyszło tradycyjne...]

Dzięki za szybką odpowiedź! :D

Z tym podjechaniem to może być problem - sklep jest w Warszawie, a ja mieszkam we Wrocławiu. Mind 10 jest oczywiście lepszy, ale także o ponad 100zł droższy. Stabilizator może jeszcze chwilkę poczekać... Aż nadrobię braki w portfelu, ale dzięki za radę - w przyszłości na pewno skorzystam :). Mógłby mi ktoś tylko jeszcze doradzić długość łuku? Z tabelki ze strony 9 http://www.luksport.pl/sklepik/ksiazki/pzlucz_zaaw/roz02.pdf wynikałoby, że moje ~28" (73cm) długości naciągu przekłada się na łuk o rozmiarze 68", jednak wolałbym zapytać kogoś z doświadczeniem a nie wzorować się stricte na "tabelkach"... Aha, jeszcze taka sprawa w Łuksporcie można kupić "gotową cięciwę" oznacza to, że ma ona już zamontowane siodełko pod strzałę???

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: Samick Polaris
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2009, 05:16:05 pm »
Faktycznie, nie doczytałem, że masz do Warszawy kawałek!   ;)

Cóż, najlepiej jakbyś składając zamówienie zadzwonił do Łuksportu. I zamawiając wytłumaczył szczegóły. Unikniesz nieporozumień itd. I doradzą Ci (jasne, ze mailem im się nie chce, choć to nie ładnie). Cięciwa powinna być z siodełkiem. Poza tym jeśli będzie ? znaczy, że Ci ją przemierzyli, hehe! I naprawdę zrezygnuj z buttonu. Chyba, że masz trenera.

A długość 68" zdecydowanie wystarczy. Ja naciągam ponad 28", a używam łuku poniżej 70".

Bertson

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Samick Polaris
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2009, 06:11:53 pm »
Super dzięki za szybką odpowiedź!!!!
Mam jeszcze ostatnie, i bodaj najgłupsze pytanie (aż jest mi wstyd je zadać): łuk prawo ręczny to łuk który trzyma się w prawej ręce a napina cięciwę lewą, czy odwrotnie? :)

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Samick Polaris
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2009, 08:41:22 pm »
Jeśli jesteś praworęczny to musisz mieć też praworęczny łuk...czyli napinasz go prawą ręką...
...jakbyś dalej miał wątpliwości to w łukach praworęcznych okno w majdanie masz po lewej stronie (w "lewych" na odwrót)...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 08:47:11 pm wysłana przez N.E.M.O »

adamc1

  • Gość
Odp: Samick Polaris
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2009, 09:53:49 pm »
A dokładniej jeżeli jesteś prawo-oczny to wybierasz łuk praworęczny ...

Bertson

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Samick Polaris
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2009, 01:27:39 am »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Łuczek Polaris został już zamówiony :D:D.

PS. Najgorsze jest to, że jestem teraz w środku sesji. Przede mną trzy najgorsze egzaminy... A jestem pewien, że jak łuk wpadnie w moje ręce to na jednym strzale się nie skończy  ;) heheh