Autor Wątek: Dobór łuku dla leworęcznego - Problem  (Przeczytany 2598 razy)

Niznik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« dnia: Kwiecień 14, 2017, 07:09:48 pm »
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Chciałbym rozpocząć moją przygodę z łucznictwem jednak mam ogromny problem ze znalezieniem odpowiedniego łuku. Już nawet zacząłem się zastanawiać czy to ogólnie wykonalne połączyć te 3 czynniki:

1. Jestem leworęczny, czyli łuk będę trzymał prawą ręką.
2. Ogranicza mnie również budżet, ponieważ planuje na łuk przeznaczyć maksymalnie 300 złotych.
3. Łuk najlepiej żeby był duży, ponieważ mam 1,96 metra wzrostu oraz jestem dość silny. Najlepiej jakby był składany bo bardzo dużo podróżuje (dom rodzinny-miasto studiów).

Proszę o pomoc. Cały dzień szukam i szukam ale zawszy się znajdzie jakieś ale :'( Dziękuje z góry ;)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2017, 07:12:58 pm »
300 zł to niestety trochę mało, tyle mniej więcej kosztuje Polaris/Optimo a jeszcze potrzebujesz strzał kołczanu itd.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Niznik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2017, 07:19:26 pm »
Dzięki za szybką odpowiedź 8) No niestety póki co biedny ze mnie student ;D także planowałem rozpocząć od takiej kwoty. Jeśli nic nie znajdę to się wstrzymam jeszcze do wakacji i uzbieram większą kwotę. A w jakiej konfiguracji taki łuk powinienem wybrać ? Największy dostępny ? A są może łuki uniwersalne jakbym chciał sobie z praworęcznym bratem postrzelać ?

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2017, 08:34:46 pm »
Dla brata kupiłem samic polaris 70" a jest podobnych gabarytów co Ty. Luk jest składany i przez to łatwy w transporcie. Kupiłem w sklepie internetowym za 400 cały zestaw ze 3 strzałami karbonowymi. Z tym ze drugi raz nie kupił bym samica tylko jego odpowiednik który mi od razu polecali.
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/759,luk-klasyczny-kap-pilot-68-i-70-cali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 08:39:47 pm wysłana przez bartekchev »

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:24:31 pm »
Bo ten samic nie powala jakością wykonania co mi sprzedawca sugerował telefonicznie przed zakupem i polecał ten tańszy odpowiednik (chyba o ten z linku chodziło). Dla tego tym razem bym mu zaufał, ale zachęcam do osobistego kontaktu ze sklepem. Gdy kupowałem drugi luk dla siebie opowiadał mi również, ze zdarza im się dostać tak słaba partie polarisow ze potrafią ramiona nie pasować do siebie i musza to odsyłać na wlasny koszt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Munin

  • Gość
Odp: Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:31:22 pm »
I to Lucek takie problemy z Polarisem ma?

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:39:52 pm »
A kto to Lucek ? Zakupy robiłem w centrum-łucznicze.pl i tam mi o tym mówiono przez telefon. A co ? Kity żenił?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:41:55 pm »
Właściciel tego sklepu.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2017, 12:08:20 am »
Lucian, żeby było śmieszniej "Kity" też tam pracuje i się chyba z nią ożenił także wszystko pasuje :p

Nie wiem jak to z tymi Polarisami jest jak przychodzą z hurtowni ale te z którymi miałem kontakt były bardzo porządnie wykonane i wykończone.

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2017, 03:13:57 am »
Odbiegamy od tematu wchodząc w jakieś personalne docinki których nie rozumiem.
Jeśli chodzi o sprzęt ja jestem z polarisa zadowolony ponieważ rozumiem ze nie da się mieć najlepszej jakości w najniższej cenie. Drugi raz mając tak ograniczony budżet jak wtedy miałem (na prezent który itak przekroczyłem o 100) to bym kupił ten tańszy i więcej strzał.
Kolega Niznik pisał ze ma 300PLN wiec ten Kap pilot mógłby w teorii z jedna strzała zmieścić się w budżecie.
 
Uważam tez ze do tego zestawu nie potrzebujesz kołczanu ponieważ na razie z tego co piszesz nie stać Cię na więcej strzał a nosić 3 strzały w kołczanie to ja wolałbym w tylnej kieszeni dżinsów. Ewentualnie z każdej tuby po np plakacie itp. zrobisz sobie prowizorkę.
Pozostaje kwestia ochraniacza palców ale to tez kawałek skórki nożyczki i igła i da radę zrobić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2017, 03:20:11 am wysłana przez bartekchev »

Niznik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2017, 06:23:37 am »
Dziekuje bardzo wszystkim za pomoc :) Jaką długość i siłę naciagu tego łuku powinienem wybrac ?

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2017, 04:03:59 pm »
Proponuję poczytać na forum temat był już wałkowany. Ewentualnie skorzystać z opcji "szukaj"
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Dobór łuku dla leworęcznego - Problem
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2017, 04:52:21 pm »
Czynniki 1, 2 i 3 najszybciej rozwiążesz kupując jakąś używkę długą na 70" w wersji LH. Powinieneś się zmieścić w planowanym budżecie a jak będziesz miał szczęście to nawet z jakimś standardowym wyposażeniem typu ochraniacz przedramienia czy tab. Szukaj u nas w giełdzie, na allegro czy olx, FB Targowisko Łucznicze.

bartekchev Kilka razy próbowałem coś zamówić we wspomnianym sklepie i odniosłem dziwne wrażenie, że próbuje mi się wmówić jakąś właśnie bajeczką na poziomie niepasujących ramion do Polarisa, że nie chcę tego co chcę. Do tego jestem wzrokowcem i pisząc do sklepu online e-mail z zapytaniem spodziewam się adresu e-mail w domenie sklepu a nie w darmowym hostingu a to juz jest bardzo dalekie od profesjonalizmu. Nie wiem jakimi ludźmi są na co dzień właściciele tegoż sklepu (Kasia i Lucjan) nie mniej jednak kilkoma dziwnymi rzeczami / zachowaniami nie wzbudzili mojego zaufania. Oni mają prawo prowadzić własny interes tek jak uważają za stosowane a ja mam prawo wyboru.