Autor Wątek: Jaki łuk????  (Przeczytany 16428 razy)

lucznikruda

  • Gość
Jaki łuk????
« dnia: Marzec 30, 2007, 03:18:25 pm »
Mam prośbę. Poszukuję łuku bloczkowego(bez osprzętu) tzn żeby był dobry, ładny i żeby mieścił się w cenie do góra 2500 zł. Jestem jeszcze nowicjusz jeżeli chodzi o znajomość i dobór łuków bloczkowych więc chciałbym zasięgnąć rady tych którzy są na bieżąco w tej dziedzinie. Za pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam

astroleo

  • Gość
Odp: Jaki łuk????
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2007, 06:21:42 pm »
Darek!!!!! nie rób nas w balona - początkujący???? jak by Cię nie znał strzelasz 9 lat i zaliczyłeś tyle turniejów ( na klasyku) ile żaden z nas.
"Mateo" podał Ci super modele. Reszta zależy od kasy.
"Początkujący" bobry numer z Ciebie HE HE ;D nie bierz tylko używanego badziewia od Lacha po innym zawodniku, bo przy Twoim strzelaniu potrzebna nowa "maszyna" 8)

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Jaki łuk????
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2007, 06:52:54 pm »
Witam!
Wspomniany powyzej ROSS ma bardzo dobre opinie wsrod ososb strzelajacych w stanach.
To nowa, bardzo dynamiczna firma, ktora robi podobno bardzo dobry sprzet.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

adamc1

  • Gość
Odp: Jaki łuk????
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2007, 07:45:14 pm »
Witaj Łucznikuruda ja bym chyba na Twoim miejscu poszukał czegoś takiego
http://www.francearcherie.com/page.php?ID=35

lucznikruda

  • Gość
Odp: Jaki łuk????
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2007, 10:21:37 pm »

Wyjaśnijcie mi coś bo czegoś tu nie rozumiem. Przejrzałem wszystkie łuki oferowane przez "złotą Strzałe" i przez "Łuksport". Ceny się bardzo różnią i to nie o pare złotych ale o dobrych kilka stówek np. Hoyt XTEC XT1000 2004 CAM&1/2 w "Z.S." kosztuje prawie 3 500 a w "Łuksporcie" prawie 2 500. Dlaczego jest aż takz róznica w cenach.Przecież 1000 zł to duża suma- to prawie komplet strzał X10. Chyba że jest w tych cenach jakiś haczyk. Tak nawiasem podoba mi się ten model :)

White Eagle

  • Gość
Odp: Jaki łuk????
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2007, 11:41:42 am »
Witam serdecznie.
Pozwolę sobie wtrącić swoje 2 grosze do dyskusji.
Dostałeś wiele rad i nadal jesteś w pozycji wyjściowej. Masz kase i nie wiesz nadal co masz kupić.
Kilka tygodni temu byłem w tej samej sytuacji. Co zrobiłem?
Umówiłem się z gościem, który chce sprzedać łuk. Podjechałem do łuksportu. Chłopcy mi łuk obejrzeli i powiedzilki jest dobry.
Kupilłem używany Bowtech za ponad 1000zł, który kosztuje nowy 3800zł.
Moja rada. Kupując nowy łuk przy sprzedaży się wiele traci. Kupując łuk używany ewentualnej sprzedaży się nie traci prawie w cale.

Kup łuk, dobierz do niego odpowiednie strzały i zacznij strzelać.
Nikt tak na prawde nie jest w stanie Ci powiedzieć, czym różni się łuk XXXX od xxxx tego samego producenta, a co dopiero u  różnych producentów.
Określ siłę maksymalną i taki kup, biorąc pod uwagę do czego zamierzasz strzelać.
Jeśli chcesz się wybierać na zawody to dopuszczalna siła łuku bloczkowego to 60#. Z większą mocą Cię nie dopuszczą i tyle.

W łuksporcie widziałem używane łuki bloczkowe w bardzo dobrym stanie w przedziale cenowym do 1200zł do 5000zł, ze celownikiem, spustem itd

P.S. Koniecznie nas powiadom, co kupiłeś - prosze .

Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2007, 11:47:33 am wysłana przez White Eagle »

White Eagle

  • Gość
Odp: Jaki łuk????
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2007, 09:35:08 pm »
Witam serdecznie
Zgadzam się z Tobą, że są osoby, które bardzo dokładnie wiedzą, czym się różni jeden łuk do drugiego. Ja nie potrafiłem znaleźć takie osoby w Warszawie ani też i w necie na forach łuczniczych w Polsce.
Trudność dotarcia do takiej osoby powoduje, że nie możemy zgłębić brakującą nam wiedze.
Czyli wracamy do punkty wyjścia.
Dla początkującego łucznika, to takie drobne szczegóły nie mają żadnego znaczenia.

Pozdrawiam serdecznie

White Eagle

  • Gość
Odp: Jaki łuk????
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2007, 02:49:44 pm »
Witam serdecznie.
Jest to dobry łuk, jak mówią to inni. Strzelam i strzelam i ciągle nie trafiam w same 10 :(
Ale trenuje, a trening czyni mistrza.
Z błędami walcze z różnym skutkiem, ale jest ich co raz mnie. Wnioskuję to po osiągniętym skupienia na tarczy na 40m. Dalej jest brak mniejsca na siekierkach.
Obecnie pracuje nad tarczą większą niż 60cm i wtedy się odsunę, jak znajdę miejsce.

Pozdrawiam serdecznie

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Jaki łuk????
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2008, 06:26:23 pm »
znowu mam pytanie tym razem nieco trudniejsze...mianowicie mam zamiar kupić łuk z USA problem w tym że nie wiem za bardzo jaki wybrać nie wiem też jeszcze czy używany czy nowy ale kupię napewno.
Najbardziej zależało by mi na łuku firmy hoyt lub pse i tu problem...co wybrać? jaki model nadaje sie do strzelania 3D i tarczowego? bo to najbardziej mnie interesuje, wolał bym żeby łuk miał regulowaną długość naciągu i chciał bym taki sprzęt z ktorego bede korzystał co najmniej parę lat ,do tej pory strzelałem z pse nova i poprostu doszedłem do wniosku ze kupie coś lepszego ale nie wiem co wybrac czytałem sporo recenzji sprzętu...mam 176 cm wzrostu to chyba tez ma znaczenie z tego co wiem. Z wyglądu najbardziej podobają mi sie łuki ktore mają prawie równoległe ramiona. Nie oczekuję że ktoś powiem mi że mam kupić "ten" czy "tamten" łuk ale może chociaż troszke koledzy możecie doradzić na jakie modele powinienem zwrócić uwagę.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Jaki łuk????
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2008, 09:23:46 pm »
ok znalazłem Hoyt VECTRIX co myślicoe o tym łuku?? i jak sie to ma do wersji XL?? niestety bloczki vector nie mają możliwości regulowania długości naciągu ale można je zawsze w razie czego zmienić. Proszę o jakiś komentarz na temat tego łuku,
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???