Autor Wątek: Łuki na 2017  (Przeczytany 17410 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 01, 2016, 03:19:21 pm »
Ja mam podobne odczucia jak @Jaco - jeśli nowy system odciągu będzie pasował do mojej Supry to chętnie to sobie sprawię.
Natomiast myślę, że w najbliższych latach nie ma się co spodziewać rewolucji w produkcji łuków bloczkowych.
Nie wymyślą nowego materiału, skoro mają carbon, a nie robią z niego nawet połowy modeli.
Camów też nie wymyślą na nowo, bo wszyscy trzej najwięksi producenci kombinują co jakiś czas i wielkich rewolucji brak.

W ogóle jest pewien rodzaj stagnacji - celowniki też się bardzo nie zmieniają, podstawki tym bardziej. Niby coś kombinują ze stabilizatorami, ale też nie jest najważniejsza zmiana.
Strzały od lat robią tak samo dobre i dokładne.

Nic, tylko raz a dobrze kupić sprzęt, cieszyć się latami i strzelać, strzelać, strzelać :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 01, 2016, 04:03:26 pm »
Osobiście trochę żałuję zakupu rok temu TRG - nie że źle mi się nim strzela, ale myślałem że te nie camy łatwe w ustawieniu... ale tak nie jest - dwa sznurki i tak na prawdę nimi trzeba się bawić żeby zgrać oba nie camy - jak już są dobrze zgrane to wychodzi że dolny jest jakby pod kątem nie w lini z cięciwą i owijka prawie trze o 'nie cam' (jak były te ślizgacze na sznurki to by tarło a zdjęte bo zbędne) - jedno co by załatwiło sprawę to jak w pierwszych modelach PSE z dzielonymi ramionami (chyba money maker i mossy oak) że każde ramię mozna było osobno dokręcać i luzować. To by załatwiło sprawę, bo niby mało skrzywione ale jednak...... 
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 01, 2016, 10:05:37 pm »
@Marcin - tak bywa, teraz już wiesz na przyszłość, że ten system ich sznurków jest uciążliwy :) Ważne, że łuk strzela i to strzela dobrze.

A tu pierwsze video z nowymi Mathewsami w rolach głównych:
https://www.youtube.com/watch?v=zeLeMGNBaoA&feature=em-u
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 02, 2016, 11:22:25 pm »
Z tymi NOcam`ami na pewno są jakieś kłopoty. Widać to po tym jak niewielu łuczników z "Elity" z nich strzela. A tarcie tego teflonu o cam opisywane było na archerytalk kilkukrotnie. I najgorsze ze nie ma tego jak ustawić. Gdyby były yoki normalnie by się podkręciło i cam lean by zniknął. Tylko czym tu kręcić. Podobnie jest w tych AVS i DYAD i teraz nowych monsteropodobnych systemach. Cam lean nie do wyregulowania. Wiem że w solocamie i w hybrydzie tylko u góry możemy pokręcić, ale to już coś zawsze.
Udziwnienia , podobnie jak wielu z Was, mnie osobiście zniechęcają od zakupu nowego łuku. Nie ma to jak stare dobre solocamy, czy też hybrid cam`y.  Łatwa regulacja, prostota. A w tych systemach serii Mathews Monster, Halon, Darton, teraz PSE nie podoba mi się ilość sznurków i nie wiem czy pomaga to w strzelaniu czy nie, ale gdyby wcisnąć tam gdzieś solocama to myślę że wielu by się na taki łuk skusiło.
Z nowości podoba mi się na razie Halon ten 37 calowy i kolorek `ala` zielony w Suprze.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 03, 2016, 09:50:40 am »
Z tymi NOcam`ami na pewno są jakieś kłopoty. Widać to po tym jak niewielu łuczników z "Elity" z nich strzela. A tarcie tego teflonu o cam opisywane było na archerytalk kilkukrotnie. I najgorsze ze nie ma tego jak ustawić. Gdyby były yoki normalnie by się podkręciło i cam lean by zniknął. Tylko czym tu kręcić. Podobnie jest w tych AVS i DYAD i teraz nowych monsteropodobnych systemach. Cam lean nie do wyregulowania. Wiem że w solocamie i w hybrydzie tylko u góry możemy pokręcić, ale to już coś zawsze.
Udziwnienia , podobnie jak wielu z Was, mnie osobiście zniechęcają od zakupu nowego łuku. Nie ma to jak stare dobre solocamy, czy też hybrid cam`y.  Łatwa regulacja, prostota. A w tych systemach serii Mathews Monster, Halon, Darton, teraz PSE nie podoba mi się ilość sznurków i nie wiem czy pomaga to w strzelaniu czy nie, ale gdyby wcisnąć tam gdzieś solocama to myślę że wielu by się na taki łuk skusiło.
Z nowości podoba mi się na razie Halon ten 37 calowy i kolorek `ala` zielony w Suprze.
Pozdrawiam

Podobnie pisał Tomek o Hoytach i Podium w stosunku do Xpression i systemu regulacji ramion czy camów.
Nasze łuki już i tak są kombinowane i złożone, a dokładanie elementów do regulacji i zwiększanie przez to kosztów serwisu / napraw zniechęci ludzi poza USA, ale i tam wiele osób zostawi starszy sprzęt.
Mi się podoba system regulacji camów w Xpression, bo tam reguluje się tylko na dole wszystko, w moim Phenomie i teraz w Suprze robi się to na dwóch camach, ale to też nic trudnego.

Nowe kolory są zawsze mile widziane, ale Ci goście z PSE podniecali się tym na video jakby je sami wymyślili :D
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 04, 2016, 07:07:04 pm »
mnie się bardzo myśliwskie łuki PSE 2017 podobają. Najbardziej jestem zaskoczony binarami w PSE  ;D dla mnie to strzał w 10tkę ale zastanawia mnie (bo wyglądają bardzo monsterowo) jak kręcić tymi yokami?? w Bowtech'u to jasne i dość proste bo normalne yoki. Da się tu w ogóle coś pokręcić?? nigdy z monsterami nie miałem do czynienia....
no i małe BH ale to już kwestia gustu.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 04, 2016, 07:42:43 pm »
Zobaczymy co czas przyniesie :) Może to przewrotne ale chyba w łucznictwie bloczkowym wszystko wymyślono....teraz jedynie idzie to udziwnić.

To już tak jak z Harleyami.....drobny face lifting i już jest nowy model ;)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 04, 2016, 08:28:58 pm »
Zobaczymy co czas przyniesie :) Może to przewrotne ale chyba w łucznictwie bloczkowym wszystko wymyślono....teraz jedynie idzie to udziwnić.

To już tak jak z Harleyami.....drobny face lifting i już jest nowy model ;)

Zgadzam się :) Może to i dobrze, bo możemy się skupić na wynikach i poprawianiu siebie, a nie zwalać wiecznie na sprzęt :P
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 06, 2016, 10:02:23 pm »
Ekipa od Lancastera Archery Supply wzięła na warsztat nowe łuki od Mathewsa:
https://www.youtube.com/watch?v=zeLeMGNBaoA


A tutaj od PSE:
https://www.youtube.com/watch?v=hdQupCIjt1A

Fajnie opisali nowe camy od PSE, m.in. ułatwiono zmianę długości naciągu - draw stopy są zintegrowane, jest fajne okienko do ustawiania.
Tylko kurde - co to daje? W sensie to nie jest element, który zmienia się dwa razy w tygodniu. Owszem, dla początkującego może to i jest ułatwienie,
ale poprzednie rozwiązania też nie były bardzo kłopotliwe.

Taka sztuka dla sztuki...
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 07, 2016, 07:22:32 am »
Evolve 35 może wyglądać fajnie. Yoki w sumie nie są potrzebne bo PSE ma wedge pocket. Na pewno pierwsza rzeczą jaką zamówię będzie jednak ten odciąg kabli z rolkami.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 07, 2016, 07:55:47 am »
Prime nie odstaje i już pokazało kilka nowych kolorów xd


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 08:00:58 am wysłana przez chojnas44 »
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 07, 2016, 08:53:00 pm »
Prime pokazał nowy łuk - STX v2 - odświeżony model One STX.

Odnoszę takie wrażenie, jakby ten rok stał pod znakiem odkrycia technologii malowania metalowych powierzchni :P

Cieszę się, że wydając 5-8 tyś na łuk będzie można go spersonalizować, ale oni się tym szczycą jakby to była technologia obcej cywilizacji.

A z racji tego, że zajmuję się tworzeniem stron internetowych to obserwowałem jak będą te premiery prezentować na swoich stronach.
I muszę przyznać, że Mathews jest najlepiej przygotowaną firmą - prezentacja w social mediach, zaraz potem na stronie - świetnie zdjęcia, dokładne opisy.
Wada to usunięcie starszych modeli.

Natomiast reszta firm - PSE czy dzisiaj Prime to niestety, ale żenada w tej materii. Wydaje mi się, że pospieszyli się z premierami.
Prime natomiast - zobaczę jutro albo po weekendzie, ale też nie ma szału.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 07, 2016, 09:17:14 pm »
Ja więc liczę na to że Hoyt weźmie pod uwagę doświadczenia i spostrzeżenia najlepszych strzelców na świecie i "podrasuje" podium zamiast jak inni producenci po prostu udziwnić to co jest dobre aby nabijać kasiore.

Zobaczymy czy Hoyt zachowa się jak do tej pory...czy jak sprzedajna....
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 12, 2016, 09:13:05 am »
Elite podtrzymuje trend zachwytu kolorami i też dorzuca kilka nowych do oferty :D
http://www.elitearchery.com/why-elite/rhinodize.php
Miejmy nadzieję że nie jest to wszystko co Elite przygotowało na ten rok

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki na 2017
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 12, 2016, 07:35:07 pm »
Elite podtrzymuje trend zachwytu kolorami i też dorzuca kilka nowych do oferty :D
http://www.elitearchery.com/why-elite/rhinodize.php
Miejmy nadzieję że nie jest to wszystko co Elite przygotowało na ten rok

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

No, grubo poszli, 12 kolorów... Aż chce się sprzedać swój łuk i kupić nowy :P

W przyszłym roku czekają nas kolorowe tłumiki i rozwój technologiczny na malowanie śrub :D
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium