Autor Wątek: samick Polaris kontra Initech 2  (Przeczytany 2328 razy)

Marcelixt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
samick Polaris kontra Initech 2
« dnia: Wrzesień 26, 2016, 09:46:30 pm »
Cześć.Możecie porównać te dwa łuki????

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: samick Polaris kontra Initech 2
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2016, 01:00:12 pm »
Porównanie  nie ma sensu . Geologic intech to śmieć... już kiedyś ktoś pisał że ktoś zamontował do niego ramiona 32# to majdan się wygiął po pewnym czasie.
Jak ktoś planuje na 1 łuk intecha to zniechęci go on do łucznictwa
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

grzegorzp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: samick Polaris kontra Initech 2
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2016, 10:03:23 pm »
Przyznam się, że moim pierwszym łukiem był Geologic Initech. Nie był to jakiś super łuk ale według mnie dało się opanować podstawy strzelania. Ramiona o sile 20 Ibs pozwalały na strzelanie max 20 m (w miarę celnie). Przez 6 lat użytkowania tego łuku nic złego się z nim nie działo tzn nie pokrzywił się ani nie stracił siły nawet wtedy, gdy całą zimę niestrzelany przeleżał z założoną cięciwą. Mnie ten łuk nie zniechęcił do łucznictwa i następcą jest Samick Vision a teraz kupiłem ramiona W&W Winex i poszukuję jeszcze do kompletu majdanu najprawdopodobniej Hoyt-a (GMX-a)
Teraz mając trochę więcej doświadczenia i wiedzy (dzięki też temu forum) pierwszym łukiem nie byłby Geologic Initech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2016, 01:13:43 pm wysłana przez grzegorzp »

Piasecznik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: samick Polaris kontra Initech 2
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2016, 12:31:34 pm »
Jedyną przewagą Initecha nad Polarisem jest jego ujemne wycięcie okna. Dzięki temu możesz go wyregulować zgodnie ze wszystkimi możliwymi poradnikami znalezionymi w necie. Polaris (jak większość drewniaków) wycięcie ma zerowe lub nawet dodatnie (dokładnie nie mierzyłem), co podowuje że odchylenie strzały od osi centershot będzie rzędu kilku centymetrów na końcu strzały przy nienaciągniętej cięciwie. Polaris zatem nadaje się bardziej jako barebow niż jako olimpijski.
Jeśli choć w małym stopniu zakładasz że wciągnie cię ten sport, kup od razu nawet najtańszy majdan aluminiowy i najtańsze ramiona ILF. Mniej spotka cię frustracji z powodu niemożności poprawnego ustawienia łuku.