Autor Wątek: Strzały owijka + gdzie kupować  (Przeczytany 3162 razy)

dawid

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Strzały owijka + gdzie kupować
« dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:10:54 pm »
Witam,

Gdzie najlepiej kupować strzały? Z góry dodam, że nie posiadam w okolicy (Piotrków Trybunalski) sklepu ze sprzętem łuczniczym. Stąd moje pytanie gdzie można dostać porządne strzały, a jakie strony omijać z daleka. Kupiłem ostatnio parę sztuk drewnianych strzał (Strzały łucznicze Missouri) z lotkami z piór indyka.

Końcówki lotek odchodzą od promieni (strzały nie były jeszcze używane) i tu pojawia się moje kolejne pytania, czy lotki na końcu i początku można czymś owinąć, żeby nie rozleciały się w trakcie lotu lub przy kontakcie z tarczą/ziemią. Myślałem o izolacji, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
:)

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: Strzały owijka + gdzie kupować
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:33:30 pm »
Siemka,
Można owinąć, a nawet trzeba. Może być zwykła nić lniana. Izolację jako owijkę widziałem na strzałach drewnianych, ale według mnie to syf, bo po pierwsze primo bardzo brzydko wygląda, a po drugie primo mam wrażenie, że ludzie robią owijki z izolacji tylko po to, żeby oszczędzić sobie przyjemnej (bądź dla niektórych nie przyjemnej) zabawy z robieniem owijki z linki. Niby w łucznictwie sportowym używa się owijeczek z tasiemki, gdy strzała ma przyklejone lotki wirowe (zwane również spiralnymi, albo po prosto spin-wingami), ale robienie tego samego w strzałach drewnianych - lipa. Co do strzał drewnianych - szczerze mówiąc nie znam się zbyt dobrze na strzałach drewnianych, ale w moim odczuciu fajne, tanie cedrowe strzały robi np. Willbowmaker (ogólnie lubię tego łuczarza i polecam jego łuki i poradniki). Ja kupowałem strzały drewniane od Pana Nawalnego, lecz były to bardzo drogie strzały jak na strzały drewniane - w końcu przerzucił się na rynek zachodni i łuki sprzedaje w ojro. Choć muszę przyznać, że mimo tego że przepłaciłem to strzały są bardzo dobre, jeszcze żadna się nie połamała tak żeby nie dało się jej naprawić ( ;D taaa, wiem co sobie myślicie XD). Minusem były tylko groty o które nie prosiłem. Owe groty zostawały w tarczach z płyty pilśniowej, prawdopodobnie rzemieślnik myślał że będę pruł do siana :P No, ale cóż....  ::) w końcu nie podałem jakie groty chcę, miały być toczone - i były.
PS Takie słowo jak łuczarz istnieje, angielski odpowiednik - bowyer....
....znaczy... chyba istnieje :-[
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2016, 09:36:08 pm wysłana przez Runo »
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

dawid

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Strzały owijka + gdzie kupować
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:49:15 pm »
Czy jest dostępny gdzieś jakiś tutorial z owijaniem linką ? Widziałem jedynie zdjęcia strzał drewnianych gdzie owijka jest z linki i przechodzi przez całą lotkę, tak jak poniżej:


czy trzeba zwrócić szczególnie przy tym na coś uwagę ?
:)

Munin

  • Gość
Odp: Strzały owijka + gdzie kupować
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2016, 11:04:08 pm »
Nie musisz przeszywać pióra na całej długości, zrób tylko na początku żeby dłoni nie kaleczyło a następnie utwardź to jakims lakierem do paznokci czy białym klejem stolarskim https://www.youtube.com/watch?v=L08w0gFr2oA
Jak mi się śpieszy to używam do tego celu koszulki termokurczliwej ciętej na 0.5 cm długości kawałki ale niestety trzeba klejem zapuścić bo potrafi zjechać :D
Taśma izolacyjna tez daje radę ale klej wypływa i brudzi łuk i pióra, na raz zastosować można ale na stałe nie polecam.

Gdzie kupowac ...?
U sprawdzonych sprzedawców i wytwórców.
Karbony i alu oklejone piórami to w sklepach ale drewno to polecam ju zamawiać u strzało-robów choćby w takiej Fabryce Strzał czy u Stephana z Yam albo Mumina czy wielu innych.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2016, 11:05:54 pm wysłana przez Munin »

dawid

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Strzały owijka + gdzie kupować
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:42:51 pm »
Owinąłem czarną nicią do szycia i posmarowałem klejem stolarskim do drewna. Chyba tak bardzo badziewnie nie wygląda?




Górę też wypadałoby owinąć.
:)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Strzały owijka + gdzie kupować
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2016, 09:27:20 pm »
Jeśli dobrze lecą to się nie przejmuj - strzały i tak się pobrudzą, pióra się trochę naderwą, itd.

Ładne lotki nie lecą lepiej niż te brzydkie :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

dawid

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Strzały owijka + gdzie kupować
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:20:10 pm »
Bardziej chodziło mi o kwestie zabezpieczenia lotek przed zniszczeniem. Końcówki lotek były poodklejane i posiadały ostre końcówki. Przy wylocie strzały i ewentualnym kontakcie z dłonią mogłyby zrobić małe kuku :) ;D
:)

Munin

  • Gość
Odp: Strzały owijka + gdzie kupować
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:55:36 pm »
A qq jak to zwykł pisać znajomy