Autor Wątek: Łuk na początek  (Przeczytany 2026 razy)

eryqs

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Łuk na początek
« dnia: Sierpień 17, 2016, 07:06:55 pm »
Witam,

chciałbym zaczerpnąć od was, doświadczonych opinię na temat zakupu jaki planuję dokonać w najbliższej przyszłości.
Będzie to moje pierwsze zetknięcie z łukiem, strzelać zamierzam rekreacyjnie , z weekendu na weekend :).

wiek 22 lat

wzrost 182 cm

waga 84 kg

szerokość ramion 204 cm

Zależy mi na niedrogim sprzęcie, który ma mi dawać frajdę ze strzelania i zawsze trafiać w 10  :P.
A tak serio, to strzelanie na odległości 15-100m, chciałbym aby sprzęt miał wystarczająco mocy, żeby wykonać mocny strzał pod kątem ~45* na odległość 200m.

Czy taki zestaw będzie dobry ?

łuk
http://sklepluczniczy.pl/uki-klasyczne-zestawy/2283-kap-pilot.html (jestem leworęczny ) długość 70" siła naciągu 36-38#.

strzały:

http://sklepluczniczy.pl/strzay-karbonowe/2372-avalon-tyro.html (700   6,96gpi   30"   90g)

ochraniacz.

http://sklepluczniczy.pl/przedramienia/327-cartel-cr-6--.html

Wiem, że o 50zł więcej mogę mieć sf optimo +, ale zawsze to 5 dych więcej ;)


PS. Czy ktoś znajomy (praworęczny) chcący spróbować sił na moim łuku będzie w stanie wykonać normalnie strzał ? tzn. czy fakt, że kupuję łuk dla leworęcznych uniemożliwi strzelanie praworęcznym ?



Thc

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Łuk na początek
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:18:08 pm »
Co do łuku. W sklepie łuczniczym Dawida Kowalskiego kupisz zestaw Samick tj. ramiona majdan cięciwa podstawka za 360zł. Różnice koło 70zł ale warto, co do długości przyjmuje się, że 70" do osób 185cm+ ale nie powinno być większej różnicy. Strzały, jeżeli już chcesz najtańsze a niezłe to easton inspire chociaż ja bym dodał te 2zł i kupił cross x ambition. A ochraniacz jak ochraniacz-najtańsze się też sprawują, dokupiłbym jednak jeszcze skórkę na palce najlepiej z cordvanu.

Pozdrawiam!

A no i jeśli praworęczny chciałby spróbować to oczywiście może ale wtedy ręka łuczna to będzie musiała być ręka lewa co praworęcznemu oczywiście utrudni strzelanie-generalnie nie polecam.

Munin

  • Gość
Odp: Łuk na początek
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2016, 09:00:14 pm »
Strzały Avalon Tyro sa lepsze jakościowo od Eastona Inspire.
Gość ma ponad 2 metry rozpiętości ramion a to da ponad 31" długości naciągu, tu musi być łuk 70" jeśli chce strzelać stylem "sportowym".
Praworeczny może strzelać z łuku LH trzymając w lewej łuk a w prawej cieciwę ale będzie mu niezbyt wygodnie ponieważ rękojeść jest wyprofilowana w drugą stronę, reszta to dyrdymały na które początkujący uwagi nie zwróci bo nie wie o co chodzi.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk na początek
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2016, 10:58:37 pm »
Ja przepraszam bardzo, ale czy Ty piszesz poważnie, że chcesz strzelać na 200m?
Zdajesz sobie sprawę jak niepewny to może być strzał i jak bardzo wiatr może taką strzałę ściągnąć?
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium