Autor Wątek: Łuk klasyczny z wyższej półki  (Przeczytany 2476 razy)

grzegorzp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Łuk klasyczny z wyższej półki
« dnia: Wrzesień 10, 2016, 06:31:26 pm »
Cześć
Zamierzam zmienić swojego dotychczasowego Samicka Vision na coś z trochę wyższej półki.
Najchętniej jakby to był łuk Win & Win, Hoyt czy też Hoyt Formula.
Budżet na zestaw ramiona i majdan to ok 4 tyś pln.
Chętnie poznam propozycję i opinię tych co mają doświadczenia z podobnymi łukami.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuk klasyczny z wyższej półki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2016, 11:19:40 pm »
Zależy jakie łuki lubisz, ja np wolę łuki szybkie, dynamiczne dlatego nie lubię hoytowskich ramion bo są wolne. Ramiona w&w są super, szybkie dynamiczne, ciche. Bardzo dobrze pracują z majdanami hoyta(gmx, nexus, gpx), nie strzelałem z kompletu W&W ale kilku znajomych strzela jednak twierdzą że taki zestaw nie wybacza błędów xd ja osobiście wolę ramiona na rdzeniu piankowym bo przyjemniej się je naciąga. Te na drewnie mimo że troszkę szybsze to są bardziej drętwe w naciaganiu. Ogólnie na Twoim miejscu kupił bym ramiona wia wis inno ex Power lub zwykle inno ex Power i do tego majdan typu gmx. Moim zdaniemma majdan ma mniejsze znaczenie dlatego też poświęcił bym mu mniejszy budżet niż na ramiona


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

grzegorzp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Łuk klasyczny z wyższej półki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2016, 12:19:35 pm »
Dzięki za odpowiedź.
Skłaniałbym się w kierunku ramion W&W.
Inne opinie też jeszcze mile widziane

grzegorzp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Łuk klasyczny z wyższej półki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2016, 08:59:49 pm »
Mam jeszcze takie pytania:
Czy majdan Hoyt Horizon PRO też dobrze by współpracował z ramionami W&W ?
Jak sprawują się ramiona takie jak W&W RCX-100 Carbon czy W&W WINEX

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuk klasyczny z wyższej półki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2016, 09:44:00 pm »
Winexy są super, strzelałem z nich i szczerze to konkurują z ex power i n-apecs czyli topowymi ramionami W&W. Rcx nie miałem i o nich nic nie powiem.
Co do majdanu to horizona pro w rękach nie miałem, miałem za to zwykłą wersje i szczerze to nie dupy nie urywa. Jest to majdan sprawdzający się przy niskich funtazach, przy 35-37# juz nie pracuje jak trzeba a z ponad 42# to nawet bym się bał.
Poszukaj może używanego majdanu Hoyt nexus, helix, może nawet GMX to wszystko topowe Majdany hoyta(jak na swoje czasy) a horizon to średnia półka i w moim odczuciu mocno odbiega nawet od starszych ale topowych majdanow jak nexus czy helix. Możesz też zainteresować się i poszukać jakichś majdanow w&w. Z tych które miałem i strzelałem to apecs jest bardzo fajny, carbonowy ale nie każdemu pasuje jego budowa, winex jest niezły ale mi osobiście nie leżało jego wyważenie. Co do nowych to nie strzelałem ale na świecie chwalą

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)