Autor Wątek: Samick vs Jandao  (Przeczytany 5532 razy)

Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Samick vs Jandao
« dnia: Lipiec 12, 2016, 08:17:14 pm »
Witam. Tak jak wiele osób które odpowiadały mi na moje pytania odnośnie begginera i dopowiadały mi, żebym to przemyślał i zastanowił się nad właśnie łukiem Samick. Z tego co przeczytałem łuki zbytnio nie różnią się od siebie, są to 2 najlepsze opcje w tym zakresie cenowym jednakowoż Jandao przemawiał do mnie czarnym kolorem ramion i niczym więcej bo większych różnic w tych łukach nie zauważyłem tylko taką, że większość jest zwolennikami samicka. Ja za bardzo nie wiem który z nich jest lepszy, bo jeśli jest to znacząca różnica i faktycznie Samick jest dużo lepszy to go wybiorę ale jeśli jednak różnica jest niewielka to wolałbym zostać przy opcji z Jandao.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:20:39 pm »
Dawid....Samick Polaris jest to pewniak. Praktycznie każdy z forum miał z nim kontakt. To taki Fiat 126p świata łuczniczego.

Dlaczego Samick? :

- bo jest sprawdzony,
- bo łatwo go sprzedaż,
- bo wybrało go tysiące łuczników.

Jandao to nowość...dlaczego nie? :

- bo każdy sie boi nieznanego,
- bo po co ryzykować ze względu na kolor ramion.

Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:24:30 pm »
Odsprzedaż raczej nie wchodzi w grę. Gdzieś czytałem, że Samicki kiedyś były bardzo dobre, potem wstrzymano ich produkcję i wznowiono na nowo ale już nie w takiej jakości jak dawniej.I czy te łuki naprawdę mogą się o tyle różnić? Chociaż słyszałem, że po kilku miesiącach użytkowania Jandao potrzebna była interwencja z papierem ściernym na majdanie a chciałbym tego raczej uniknąć

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:28:03 pm »
Prosze Cię...kupujesz łuk za 300zł a podchodzisz do tego jakbyś kupował Porsche Carrera ;) Bież Samicka i nie kombinuj
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:33:05 pm »
Podchodzę tak do tego, że chcę go kupić do strzelania rekreacyjnego na działce ittp. i chcę go mieć przynajmniej na 2 lata :) A co do samicka to strzały też dobre powinny być easton inspire? Ja mając 16 lat 183 cm wzrostu 75 kilo wagi to myślę, że odpowiednie parametry to 68 28lbs, co myslisz?

Munin

  • Gość
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:42:13 pm »
Jandao to bardzo budżetowa wersja łuku od PSE jeśli dobrze pamiętam. Do tego jest dużo (przepraszam za brak precyzji) lżejszy od Samick Polaris-a. I tu się zachwyty kończą, gniazda wklejone słabo, drewno jakieś miększe i się "sypie". Jest ewidentnie słabiej wykonany i ze słabszych materiałów ale ta słabość jest wyceniona taniej.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:43:05 pm »
Łuk to łuk....jak nie jesteś komputerowym emo tylko uprawiasz jakikolwiek sport to dasz radę #28. Kup po prostu tego Samicka i zacznij strzelać.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:47:47 pm »
Strzelałem już baaaardzo amatorsko z sentinela crossmana tam był naciag 22lbs bodajże? Kupiłem go dobre 3-4 lata temu. A co do tych strzał. To do Samicka dalej najlepsze carbony easton inspire? W sensie najbardziej ekonomiczne. A i jeszcze, z jakiego sklepu polecacie zamówić Samicka? Tak żebym się nie zawiódł, że coś innego mi wysłali czy jakieś krętactwa.

Munin

  • Gość
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2016, 09:23:38 pm »
Pomyłek ludzkich nie wyeliminujesz ale jak chcesz się ustrzec innych wpadek to kupuj w sprawdzonych i polecanych sklepach łuczniczych. Topic z rankingiem sklepów http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=6194.0
Ja mimo wszystko brałbym w sklepluczniczy.pl ponieważ tam są strzały Cross-X a w łucznictwie amunicja jest ważniejsza od broni :P

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2016, 09:24:30 pm »
 Sklepluczniczy.pl zamów i weź sobie strzaly cross x ambition jak jeszcze są. Dawid dobierze ci spin i długość. Strzały będą lepsze od easton inapire
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Dawiddd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2016, 09:33:05 pm »
No może ja jestem ślepy, ale nie widzę tam w kategoriach łuki Samicka Polarisa, widzę tylko ramiona i majdan osobno ale to wychodzi ok. 350zł czyli 50 zł więcej niż stoi w innych sklepach po 299. Za te 50 zł mogę dokupić już ze 2 strzały albo już jakiś lepszy ochraniacz.

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2016, 10:10:10 pm »
Bo nie zawsze kupując Samick Polaris dostaniesz majdan i ramiona    Samicka. W celu obniżenia ceny zestawy składają się z majdanow i ramion SF, Core, KAP. Czy się różnią? Tak np. materiałem z jakiego zrobione są gniazda ramion czy samej jakości wykończenia ramion. Wczytaj się co wchodzi w skład zestawu bo to najważniejsze.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2016, 10:20:26 pm »
Raczej na core czy kap nie wymieniają z reguły idą wymiennie sf optimo i samick
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2016, 10:29:22 pm »
Różne rzeczy widziałem nawet tu na forum. Inna sprawa że część osób jest tego nieświadoma.

Munin

  • Gość
Odp: Samick vs Jandao
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2016, 10:33:52 pm »
Zacznij polować na uzywki.