Autor Wątek: Witam serdecznie z Krakowa wszystkich łuczników :)  (Przeczytany 1404 razy)

Szczypior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Witam serdecznie z Krakowa wszystkich łuczników :)
« dnia: Czerwiec 18, 2016, 07:11:33 pm »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Sam jestem nową osobą która będzie początkowo śledzić tematy zawarte już na forum. Noszę się z zamiarem rozpoczęcia przygody z tym sportem. Mam nadzieję, że wiek 28 lat to nie problem ani że nie jest za późno :)

Z ciekawości zapytam: czy jest ktoś z Krakowa? Chętnie bym najpierw zobaczył jak się strzela zanim zdecyduję się na zakup sprzętu.

Pozdrawiam!

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Witam serdecznie z Krakowa wszystkich łuczników :)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2016, 08:25:45 pm »
Witaj, ale dobrze by było abys podał jakim typem łuków jesteś zainteresowany.
Bloczki,tradycyjne ..... ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Witam serdecznie z Krakowa wszystkich łuczników :)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2016, 08:44:54 pm »
Witaj Krakusie. Fajnie ze będzie w regionie nowy łucznik. Może sie spotkamy na zawodach. Pozdrawiam.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Witam serdecznie z Krakowa wszystkich łuczników :)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2016, 09:07:35 pm »
Cześć
Na FB i forum Arcus możesz się umówić z ludźmi z Krakowskiego Klubu Łucznictwa Tradycyjnego.
Będziesz miał możliwość spróbować łucznictwa tradycyjnego.

Szczypior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Witam serdecznie z Krakowa wszystkich łuczników :)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2016, 06:17:34 pm »
Na początek myślę nauczyć się strzelać, a później może będę myślał być może o łuku bloczkowym jakimś gdyż są one znacznie droższe więc wolę wiedzieć czy złapie bakcyla. Wdaje mi się, że moim pierwszym łukiem będzie omawiany na forum Samick Polaris, jednak muszę się zorientować jakiej długości i jakiej twardości kupić. Niestety nie mam jak zmierzyć siły swojego naciągu więc najlepiej by się było do czegoś po prostu przymierzyć. Wydaje mi się że w kwocie 400zł mogę kupić podstawowy sprzęt do strzelania i kilka dodatkowych strzał co pozwoli zacząć mi tą wspaniałą przygodę :)

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i przepraszam za infantylne/przerabiane wiele razy pytania. Obawiam się, że nie wszystko jestem w stanie wyłapać.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Witam serdecznie z Krakowa wszystkich łuczników :)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2016, 06:31:57 pm »
Najlepiej podjedz do jakiegoś sklepu łuczniczego albo zgadaj się z innymi łucznikami na miejscu. W Krakowie na prawdę da się to załatwić.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.