Autor Wątek: [SPAM] Do usunięcia  (Przeczytany 4451 razy)

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: [S] Hoyt Carbon Element G3 i akcesoria
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2017, 09:53:01 am »

Wysłałem pw

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: [S] Hoyt Carbon Element G3 i akcesoria
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 12, 2017, 03:01:47 pm »

Wysłałem pw

Arek, pozwolisz że odpowiem tutaj, bo może innym zainteresowanym się to przyda.

Gdzie mieszkam, można powiedzieć, że okolice Trójmiasta. Ten łuk to 60#-70# i tu ciężko powiedzieć czy sobie poradzisz, niektórzy naciągają 60# bez problemu inni nie. Radzę udać się do najbliższego sklepu łuczniczego i się przymierzyć do jakiegokolwiek bloczka, wtedy sam będziesz w stanie ocenić czy dasz radę. Pamiętaj, oprócz łuku i akcesoriów musisz zakupić też prasę do łuku, najlepiej taką tanią przenośną, i tu uwaga nie wszystkie łuki da się nią sprasować. (Generalnie będzie problem z wszystkim, co ma ramiona Pre-Loaded, np. Hoyt z ramionami UltraFlex) Zakup łuku w sklepie, bo akurat jest i jest w super cenie, to oczywiście odradzam. Musisz podejść do zakupu na chłodno, i porozglądać się przez jakiś czas, żeby nie kupić przypadkiem czegoś, z czego nie będziesz chciał strzelać. Lub łuk z którego nie będziesz w stanie strzelać. No chyba, że wywalenie 2k w błoto to nie problem.
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: [S] Hoyt Carbon Element G3 i akcesoria
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 12, 2017, 06:36:55 pm »
Masz 4k z okładem - to całkiem przyzwoity budżet. Jeżeli chodzi o łuk. Nie bierz 70#, kup 60#. 60tkę odpuścisz na początku na pewno na min. ile się da (czyli pewnie w okolice 48lbs) i tak najlepiej zacząć strzelać, ćwicząc powtarzalność, chwyt, kotwiczenie i oddanie strzału niż mocować się z 70, którą zapewne da się odpuścić na min. 58lbs.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

morzin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [S] Hoyt Carbon Element G3 i akcesoria
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 12, 2017, 08:36:31 pm »
Witam. Dokładnie tak jak napisali koledzy. Z własnego doświadczenia: mój pierwszy łuk kupiłem z naciągiem 70lbs i pomimo tego ze mam postawę drwala, żadnej roboty się nie boję, to ten łuk postawił mi solidny opór. Oczywiście dało się strzelać, ale chyba nie o to w tym chodzi aby na pierwszy raz walczyć z nim o naciągnięcie każdego centymetra cięciwy.
Wtedy też o wyrabianiu jakiejś techniki można zapomnieć a nawet w druga stronę - możemy sobie utrwalać niepotrzebne błędy koncentrując się wyłącznie na naciągu. Tak było i w moim przypadku. Moja pierwsza przygoda z lukiem nie trwała zbyt długo, bo po prostu się zraziłem do niego już na starcie

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: [S] Hoyt Carbon Element G3 i akcesoria
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 12, 2017, 08:59:29 pm »
Możecie spamować gdzie indziej.
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340