Autor Wątek: Łuk za 4tys -5tys  (Przeczytany 11706 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 30, 2016, 09:04:39 pm »
Ale będziesz mógł dołożyć drugie tyle na osprzęt? Bo co Ci po łuku za 5 tyś jak dokupisz do tego kiepskie strzały i celownik...

Hoyt Elite i PSE Xpression to najwyższe modele tych dwóch firm, ale obecnie kurs dolara i euro znacznie podniósł sprzętu.
W tym przedziale cenowym masz sprawdzony i bardzo dobry łuk od PSE czyli Supra.
U nas w klubie będzie jedna Supra do sprzedania.

Łuk 70 funtów możesz odpuścić, ale lepiej kupić 60 funtów i podciągnąć go na maksa, bo wtedy go wykorzystasz, a odpuszczony łuk to... odpuszczony łuk :)

Co do zawodów - jeśli chcesz kupić sprzęt za 10 tyś i strzelać tylko w ogrodzie to oczywiście możesz, ale to chyba trochę przerost formy nad treścią.
Oprócz samej rywalizacji jest fajna atmosfera i świetni ludzie, a jak nie napinasz się na wynik to i zabawa jest pierwszorzędna :)

@Tomasz Ryszka - mówisz, że chciałbyś ile za to czerwone cudo? :> I gdzie widziałeś Xpression za 4500 zł? :>
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 30, 2016, 09:14:18 pm »
Mathews C4 -ok 4,5 tys. ;) Ale radzę kupić sprzęt od Tomasza, super zadbany szeroko ustawialny i jakby co mniej na nim stracisz.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Ponury

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 30, 2016, 09:14:45 pm »
Polecam ELITE ENERGY 35 ( osobiście posiadam) lub nowszy ELITE VICTORY. łuk dopracowany, precyzyjny i uniwersalny. Kupując w Polsce w dobrym sklepie masz możliwość wsparcia technicznego (regulacja łuku, test papierowy...).

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 30, 2016, 09:17:16 pm »
Ech to trzeba się od razu samemu nauczyć robić. Używka z pewnych rąk to sporo siana zaoszczędzone.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 30, 2016, 09:22:49 pm »
z tańszych rzeczy z osprzętu to pewnie mógłbyś na początek wybrać podstawkę decut suntec i strzały CROSS-X AMBITION
http://sklepluczniczy.pl/compound/1612-podstawka-do-luku-bloczkowego-decut-suntec-sklep-luczniczy.html
http://sklepluczniczy.pl/strzay-karbonowe/1715-strzala-karbonowa-cross-x-ambition-sklep-luczniczy.html

a na reszcie to nie bardzo jest na czym oszczędzać, celownik i dobry spust to ważne elementy, a te bardziej tzw. klasowe to spory wydatek (około 2500 zł)

Na łuku używanym pewnie mniej się straci przy ewentualnej odsprzedaży niż przy nowym.

Napisz coś tak w ogóle o sobie, ile masz wzrostu (jaki rozstaw ramion) gdzie planujesz strzelać itp.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 30, 2016, 09:43:28 pm »
Hm,Tomek pomyśl jeszcze 4500 za łuk który kosztował 6K a ma ledwie 4 miechy? No ale to Twoja decyzja.
To naprawdę okazja ,by kupić za bardzo rozsądne pieniądze topowy łuk. Z którego strzelając ostatnio na Mistrzostwach Europy Stephan Hansen zdobył złoty medal indywidualnie i w drużynie(z PSE Xpression strzelał też drugi członek tej drużyny).
Jak rzeczywiście Tomek decyduje się na sprzedaż,to warto wziąć tę ofertę pod uwagę. Piszę to jako posiadacz tego samego łuku.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

NoRmall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 30, 2016, 09:47:31 pm »
6 tysiacch chcialbym sie zamknac to taki maks mam 181 cm wzrostu a  strzelac planuje przez pewien okres u siebie mam duze otwarte tereny aby podszkolic sie w pozie przy strzelaniu itp jestem samoukiem wole dochodzic do czegos sam ale na doborze sprzentu jestem calkowicie zielony tydzien spedzilem po 3-5 godziny dzienie na internecie aby cos ustalic w tym temacie a od tego glowa juz mi paruje to jest trudniejsze dla mnie niz wiazanie radioligandów do receptorow
zrobmy tak jezeli ktos ma chwilke niech poda taki swoj konfigurator do 6k co by sam kupił
1:łuk
2:celownik
3:strzaly
4:reszta sprzetu ogolnie tylko te naistotniejsze podac cennowo ile najlepiej za nie zaplacic

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2016, 09:55:10 pm »
stabilizatory w tej cenie to już tylko brać, tak czy siak powinieneś je kupić niezależnie od łuku jaki wybierzesz:
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=6490.0

nie wiem czy Dansia sprzedała zestaw czy tylko lipko, ale warto sprawdzić czy jest sam celownik dostępny:
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=6469.0

łuk od Tomka za 4500, jeśli faktycznie za tyle by sprzedał, on teraz kosztuje dobrze ponad 6 tys w sklepach.

strzały i podstawkę podałem wcześniej, zostaje jeszcze jakiś spust poszukać, klucze, kołczan, torba itp dodatki.

W każdym razie nawet z używkami to przekroczy 6 tys., ewentualnie pozostaje szukanie tańszego łuku.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 30, 2016, 10:04:08 pm »
1. łuk np. ten Xpression od Kolegi Tomka 4500 PLN
2. Celownik Decut,lipko Mac Ten Zone -500 PLN
3. Strzały Victory Vap V6-12 szt 500-600 PLN
4. Podstawka jakaś blaszkowa 150 PLN
5. Spust jakiś palcowy-400 PLN
To troszkę więcej ponad budżet. Ale mozna obnizyc kwotę,kupując tańsze strzały lub lipko też Decuta(koszt koło 200 PLN).
Ale myślę,że warto dołozyć te 2-3 stówki by miec lepszy osprzęt.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 30, 2016, 10:07:02 pm »
1. łuk np. ten Xpression od Kolegi Tomka 4500 PLN
2. Celownik Decut,lipko Mac Ten Zone -500 PLN
3. Strzały Victory Vap V6-12 szt 500-600 PLN
4. Podstawka jakaś blaszkowa 150 PLN
5. Spust jakiś palcowy-400 PLN
To troszkę więcej ponad budżet. Ale mozna obnizyc kwotę,kupując tańsze strzały lub lipko też Decuta(koszt koło 200 PLN).
Ale myślę,że warto dołozyć te 2-3 stówki by miec lepszy osprzęt.

jeszcze zapomniałeś o stabach ... a z tymi VAP V6 na pierwszy łuk to bym sie wstrzymał, szkoda ich na początek
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 30, 2016, 10:10:18 pm »
Nie zmieścisz się w tej kwocie z topowym sprzętem.

Moje zdanie jest takie, że sam łuk nie strzela, a tak:
- podstawka to około 200-300 zł
- celownik - środkowy i bardzo dobry wybór to Shibuya, a to razem z lipkiem między 1100 a 1500 zł
- spust - jak trafisz jakąś używkę to 300 zł, ale dobry nowy to między 500 a 800 zł
- strzały - na Powerflightach możesz się uczyć, ale kolejny dobry zestaw to 500 zł
- stabilizatory - to można zacząć od tańszych, bo komplet karbonowych to koszt 1000 zł.

No i proste dodatki - kołczan, guma, torba, lotki, narzędzia, itd - z tego też się zrobi z 500 zł.
A jak dojdzie mata i stojak to kolejne 300-500 zł.

Jak widzisz, nie ma opcji że zmieścisz się w 6 tyś zł kupując topowy łuk.
Oferta Tomka jest super i gdyby mógł to bym po niego sam jutro pojechał.
Kup używany, popularny model, albo nowy, ale popularny jak Supra to nauczysz się strzelać jak trzeba a i odsprzedać będzie łatwiej.
Ja kupiłem Phenoma, bo on się nie różnił wiele od Supry, a był o tyle tańszy, że mogłem kupić w miarę topowy osprzęt.

Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 30, 2016, 10:11:42 pm »
1. łuk np. ten Xpression od Kolegi Tomka 4500 PLN
2. Celownik Decut,lipko Mac Ten Zone -500 PLN
3. Strzały Victory Vap V6-12 szt 500-600 PLN
4. Podstawka jakaś blaszkowa 150 PLN
5. Spust jakiś palcowy-400 PLN
To troszkę więcej ponad budżet. Ale mozna obnizyc kwotę,kupując tańsze strzały lub lipko też Decuta(koszt koło 200 PLN).
Ale myślę,że warto dołozyć te 2-3 stówki by miec lepszy osprzęt.

Celownik Decuta lubi łapać luzy, mój model wytrzymał raptem 3 tygodnie i musiałem kupić nowy.
To jest element na który idą spore drgania i tańsze modele mają takie tendencje do psucia.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

NoRmall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 30, 2016, 10:25:59 pm »
dziekuje vellkan jest to bardzo interesujace wszystkie wasze wypowiedzi bede sobie analizowal chlodna glowa a co do pana tomasza to naprawde schodzi z ceny pewnie pozniejsza odsprzedaz lukow jest bardzo trudna spowodowane malym zainteresowaniem moze pan cos wiecej napisac o tym luku a tak po za tym jestem z okolic wroclawia
analizujac to wszystko pewnie skonczy sie to tym ze kupie luk za gotowke a reszta sprzetu pojdzie na raty i wyjdzie z 7k

ogolnie decyzje podejme 15 czerwca i wam powiem co zrobilem wiec zachecam do tematu

co do celownikow to Single-Pin czy Multi-Pin takie cacko jest oplacalne ? http://www.sagittarius-archery.eu/celownik-hha-optimizer-lite-ultra-ds5519-p-1188.html
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 10:29:47 pm wysłana przez NoRmall »

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 30, 2016, 10:29:43 pm »
dziekuje vellkan jest to bardzo interesujace wszystkie wasze wypowiedzi bede sobie analizowal chlodna glowa a co do pana tomasza to naprawde schodzi z ceny pewnie pozniejsza odsprzedaz lukow jest bardzo trudna spowodowane malym zainteresowaniem moze pan cos wiecej napisac o tym luku a tak po za tym jestem z okolic wroclawia
analizujac to wszystko pewnie skonczy sie to tym ze kupie luk za gotowke a reszta sprzetu pojdzie na raty i wyjdzie z 7k

co do celownikow to Single-Pin czy Multi-Pin takie cacko jest oplacalne ? http://www.sagittarius-archery.eu/celownik-hha-optimizer-lite-ultra-ds5519-p-1188.html

Wiem jak to jest bo sam kupowałem sprzęt w październiku 2015. A teraz kursy dolara i euro nie pomagają w zakupach.

Tomasz dlatego tyle zejdzie z ceny, bo topowe modele (w każdej branży) mocniej tracą i jest mniej chętnych.

Co do celownika - tego modelu nie znam, ale konstrukcja jest mocna a regulacja łatwa i prosta. Ale za tym idzie waga którą dobrze będzie wyrównać stabilizatorem bocznym.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 30, 2016, 10:32:48 pm »
Nie kalaj takiego łuku takim celownikiem, tylko i wyłącznie sportowy celownik np Shibuya Ultima. A waga celownika skupiona tak blisko osi majdanu w zasadzie nie ma znaczenia.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)