Autor Wątek: Łuk bloczkowy - wybór modelu  (Przeczytany 37403 razy)

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 22, 2009, 01:08:04 pm »
Ja z wlasnego doswiadczenia moge polecic Ultra Rest od QAD, mam, uzywam juz prawie rok i dziala jak zloto. A co do problemow z timingiem i ustawieniem to chyba rzeczywiscie zabobon albo dotyczy innych podstawek. Ustawia sie banalnie a po ustawieniu nie zauwazylem zadnych tendencji do rozregulowywania sie.
A jak nie opadajaca to hostage pro.
Ale to tylko moje zdanie, kazdy ma swoje "lubie, nie lubie" :)
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 22, 2009, 01:42:17 pm »

... I przy okazji - czy mając sight na trzy szpilki dużo jest babrania żeby je przestawić na inny zasięg? Myślę, że skoro łuki mają różne prędkości, to wysokość każdej ze szpilek powinna dać się ustawić indywidualnie.
Celowniki na trzy szpilki - wg mnie, są dla konfiguracji dających mega szybką strzałę. W takiej sytuacji - odległości między pinami są tak niewielkie, że łatwo pomylić pin - i wtedy lepiej jest mieć ich mniej (lub ewntualnie długie ramię celownika). W standardowych ustawieniach, gdy uzyskuje się prędkości strzały w zakresie 270-290fps, dużo wygodniejsze jest strzelanie 3D - na 5 pinów.
Oczywiście piny w celownikach są niezależnie ustawialne i nikt nie bazuje na ustawieniu fabrycznym.
Co do podstawek - to kwestia upodobania lub przyzwyczajenia... TrophyTaker - to rasowa tarczowa podstawka (z tzw."ledwo podpierających... ;)), często stosowana przez zawodników FITA, strzelajacych w komfortowych warunkach terenowych, ... z którą jednak nie wybrałbym się do lasu, lub w góry,.. nawet na 3D. Ale niektórzy w trakcie 3D - potrafią chodzić po krzakach i górach nawet z prawie metrowym stabilizatorem... ;D, więc dla chcącego - nic trudnego.

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2009, 05:51:40 pm wysłana przez kissielec »

adamc1

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 22, 2009, 02:51:10 pm »
Czołem ja przerobiłem klika różnych podstawek i w tej chwili na moich łukach są zamontowane podstawki Spigarelli Magnetic Rest jako opadające z niewielkimi modyfikacjami polegającymi na zastąpieniu oryginalnego ślizgu i wężyka silikonowego linką jak w rozwiązaniu firmy NAP w podstawce Smart Rest.
Kłopotów jak na razie nie ma, podstawek używam od 2 lat.



Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 31, 2009, 11:56:01 am »
Wracają do Martina. Na prawdę skontaktuje się z Marcinem (mgo) i zapewniam Cię że będzie to dość szybko, a i o gwarancję i osprzęt się nie martw bo też go dostaniesz.
Przed wakacjami jeszcze powinieneś z niego postrzelać a z Hunters Friend nie jest to takie pewne  ;D

Amorphis84

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 12, 2009, 12:26:31 am »
Mam pytanie...  Sytuacja wygląda tak iż...  Rzuciłem się na głęboka wodę... Kupiłem łuk bloczkowy o naciagu 55 LB I zastanawiam się z jakiego materiału oraz o jakiej wadze strzał szukać... Nie znam się na tym totalnie... I byłbym wdzięczny za pomoc... ;)

paskud

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 12, 2009, 12:53:51 am »
Mam pytanie...  Sytuacja wygląda tak iż...  Rzuciłem się na głęboka wodę... Kupiłem łuk bloczkowy o naciagu 55 LB I zastanawiam się z jakiego materiału oraz o jakiej wadze strzał szukać... Nie znam się na tym totalnie... I byłbym wdzięczny za pomoc... ;)
Jak szukać, to najlepiej z przycisku "search" na forum na początek.

Do doboru strzał masz selectory - wprowadzasz tam parametry sprzętu (długość i siłę naciągu, typ bloczka itp.) i masz proponowane produkty pod Twój sprzęt. Poniżej dwa linki z selectorami:
http://www.eastonarchery.com/products/selection
http://www.beman.com/products/shaft-selector

W promocji dorzucam jeszcze linka do strony Pinwheel Inc. która robi oprogramowanie dla łuczników gdzie można pobawić się w wirtualne sprawdzanie parametrów m.in. strzał:
http://www.pinwheelsoftware.com/

P.S. Któryś moderator mógłby wyciąć z tego odrębny temat?

Amorphis84

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 12, 2009, 01:19:50 am »
Dzieki za pomoc... ;) Miłego wieczoru... ;)

robson372

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 13, 2009, 04:39:31 pm »
Witam panowie,jestem nowy na forum i dopiero zaczynam przygodę z łukiem bloczkowym,jestem wielbicielem wszelkiej broni,zaczynając od pnematyki kończąc na czarnoprochowcach,ostatnio zakupiłem łuk bloczkowy X-Torpedo CO-010,teraz czekam na akcesoria do tego łuku(strzały,spust itp.)żeby go przetestować i związku z tym mam pytanie czy można go nazwac"łukiem bloczkowym" czy tylko czymś co łuk bloczkowy przypomina,po prostu interesuje mnie opinia o tym łuku.

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 13, 2009, 06:24:05 pm »
witaj Robsonie.
jeżeli to jest ten łuk z allegro za 1,9k zł.to muszę powiedzieć Tobie, że to nie jest najlepszy wybór co do łuku bloczkowego. Nie mniej jednak witamy na forum kolejnego fascynata łucznictwa.
pozdro
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

robson372

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 13, 2009, 07:56:57 pm »
Tak,to jest ten łuk,jednak kupiłem go za 780zł nowy,więc zastanawiam się czy jest wart swojej ceny,oczywiście zdaje sobie sprawę że jest to made in Taiwan,jednak sugerowałem się  siłą łuku(65ibs),poza tym ma metalowe bloczki i cięciwę z Dacronu,więc uznałem że na sam początek za tą cenę to będzie dobry wybór,oczywiście w przyszłości mam zamiar kupić jakiegoś Hoyta,jednak na początek myślę że to nie najgorszy wybór,chyba że się mylę?

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 16, 2009, 09:56:04 pm »
Łuk w porównaniu do dzisiejszych nowinek, już przestarzały, no i nie-markowy co stawia pod znakiem zapytania jego sprawność i wytrzymałość mechaniczną i materiałową, ...ale jest to mimo wszystko łuk bloczkowy w typie myśliwskim.
Siła jest zapewne regulowana, więc można ją zmniejszyć na samym początku. Do pierwszych strzelań na niezbyt duże dystanse (20-60m), zabaw i eksperymentów - wystarczy.
Jak złapiesz bakcyla, zaczniesz regularnie trenować i przewertujesz internet w poszukiwaniu łuczniczej wiedzy - Twoje wymagania sprzętowe szybko wzrosną i wtedy kupisz coś ekstra. Najlepiej już założyć specjalny fundusz w budżecie  ;).
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 11:17:19 am wysłana przez kissielec »