Autor Wątek: Łuk bloczkowy - wybór modelu  (Przeczytany 37404 razy)

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 15, 2009, 06:36:44 am »
A powiedziałeś to, by pogrążyć Reflexa, chołubić Diamond czy pochwalić się wizytą w Atlancie? 8)
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

Kamyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2009, 08:09:09 am »
j
Jutro wpadnij na marymont gdzie będę strzelał gdzies do 19.00, postaram odpowiedzieć ci po "starej znajomości" na dowolna liczbe pytań :), potem możemy udać sie razem do sklepu i wspólnie powybierać ....


Dzieki :))
Tak jak napisałem - mam godzinną lekcję w łuksporcie o 18-30 więc .....poczekasz ? ;)

Hungry

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:02:11 am »
A powiedziałeś to, by pogrążyć Reflexa, chołubić Diamond czy pochwalić się wizytą w Atlancie? 8)

:) następnym razem jak będziesz się autorytatywnie wypowiadał o czymś o czym nie masz 100% pewności, to może ci ręka zadrży i powstrzymasz się przed ...

btw. reflex to dobry łuk w grupie tanich,  ma też swoją słabą stronę i jest nią mniej wytrzymały bo odlewany majdan. Jeśli uważasz że powinnismy tą informacje ukrywać przed poczatkującymi łucznikami, to ci sie dziwię ...


Kamyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:58:39 am »
Info ze sklepu łuczniczego:
Hoyt Power Hawk - wersja:
-target 2191pln
-camo 1953pln
Łuki dostępne w przyszłym tygodniu. W poniedziałek sklep składa zmówienie w hurtowni.
Diamond the rock 1730pln . Wg mnie bardzo przystępna cena. Natomiast łuk zostanie dostarczony pod koniec kwietnia.
Co brać ??
Diamonda czy Hoyta i jesli tak to gdzie ? Warto wydać +100pln w łuksporcie ?

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2009, 02:25:48 pm »
:) następnym razem jak będziesz się autorytatywnie wypowiadał o czymś o czym nie masz 100% pewności, to może ci ręka zadrży i powstrzymasz się przed ...

btw. reflex to dobry łuk w grupie tanich,  ma też swoją słabą stronę i jest nią mniej wytrzymały bo odlewany majdan. Jeśli uważasz że powinnismy tą informacje ukrywać przed poczatkującymi łucznikami, to ci sie dziwię ...

Źle mnie zrozumiałeś. Nie chołubię ani Reflexa ani Diamonda (oba stosują zarówno odlewane jak i frezowane majdany wg informacji jakie posiadam, co zresztą nie tylko ja mogę na tym forum potwierdzić :P) i to choćby dlatego, że miałem Reflexa Excursion (i byłem zadowolony) a obecne moje przywiązanie do Bowtecha można interpretować jako pozytyw dla Diamonda.

Ironia, której (mam wrażenie) raczej nie wyczułeś w moim zdaniu - sądząc po wypowiedzi, nie tyczyła się ani słowa Reflex ani słowa Diamond ;)
Pozdrawiam
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 15, 2009, 02:28:05 pm »
Diamonda czy Hoyta i jesli tak to gdzie ? Warto wydać +100pln w łuksporcie ?
Moim zdaniem nie warto - jak dla początkującego. Jednak koledzy mają rację - jeśli będziesz chciał kiedyś wymienić swój sprzęt, dużo szybciej znajdziesz chętnego na Hoyt'a.

Zapytaj w www.sklepluczniczy.pl czy tego Hoyt'a Ci taniej nie sprzedadzą ;)
Byłaby kasa dodatkowa na waciki...
Pozdrawiam
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

Kamyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 15, 2009, 02:47:58 pm »
To na pewno :)
Sądzę, że jednak kupię Diamonda. Różnica w cenie jest naprawdę spora - prawie 500pln chyba, że ktoś mi wskaże jakiś inny łuk.
Cena nie jest mała, ale ale nie chcę kupować dwóch łuków w ciągu pół roku :)

Leif

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 15, 2009, 02:56:33 pm »
Co brać ??
Diamonda czy Hoyta i jesli tak to gdzie ? Warto wydać +100pln w łuksporcie ?
1.) Śmiem twierdzić, że na poziomie początkującego i nawet później, półamatorskiego strzelania, różnice pomiędzy nimi będą dla Ciebie pomijalne. Więc weź ten który Ci się bardziej podoba :) Ew. kosztuje mniej. Jak napisałeś, na Diamonda musisz czekać do końca kwietnia - to jeden tydzień dłużej, ale jeżeli jesteś mocno nakręcony na strzelanie, to i tak nie będziesz czekać nawet tego jednego tygodnia ;D

2.) Co do +100pln w łuksporcie - jeżeli różnica ma polegać na: kupiony na miejscu w łuksporcie albo wysyłkowo w innym sklepie (z polecanych), to jednak polecam łuksport. Informacje, które dostaniesz na miejscu są nie do przecenienia. Jeżeli do innego sklepu również miałbyś dojechać, wybierz tam gdzie najtaniej (wliczając koszt dojazdu ofc).
hardware: Hoyt Powerhawk, NAP QuikTune 800, Stock Dog Plus BS-1, Carter Insatiable 2+

Leif

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 15, 2009, 03:00:03 pm »
To na pewno :)
Sądzę, że jednak kupię Diamonda. Różnica w cenie jest naprawdę spora - prawie 500pln chyba, że ktoś mi wskaże jakiś inny łuk.
Cena nie jest mała, ale ale nie chcę kupować dwóch łuków w ciągu pół roku :)
500? Nieee, po prostu bierz wersję camo i różnica spada do 200 zł. Różnica to tylko malowanie, hardware pozostaje ten sam (a camo w przypadku HPH to real-tree lub bone collector - wyglądają bardzo fajnie, przynajmniej wg mnie).
hardware: Hoyt Powerhawk, NAP QuikTune 800, Stock Dog Plus BS-1, Carter Insatiable 2+

goszki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 15, 2009, 05:48:39 pm »
Może opowiem ci jak to było z moim zakupem łuku bloczkowego :) może to pomoże.
Na początku naczytałem się forum i miałem tylko mętlik w głowie ale jedno czego posłuchałem jest to że kupiłem łuk na miejscu a nie przez internet.
Nawet nie dzwoniłem do sklepu tylko pojechałem i kupiłem :).
I polecam ci podobny zakup jeśli jesteś osobą zupełnie początkującą ( nie miałeś styczności z łukiem ) jedz pomacaj łuk zobacz czy ci dobrze leży.
Ja nie miałem zielonego pojęcia o strzelaniu z łuku i porady, które dostałem w sklepie były dla mnie bezcenne:).
Jeszcze pamiętaj że sam łuk do niczego się nie przyda bez wszystkich dodatków, mnie ich cena na początku troszkę przeraziła :).
Odradzam też kupienie bardzo mocnego łuku jako pierwszego ja wybrałem 50#-60# tak mi doradził Pan w sklepie. Zresztą jak naciągniesz to się przekonasz że 100 strzałów dla początkującego nawet z takiego łuku to nie takie proste.
U mnie wybór padł na Reflex Growler jest to praktycznie taki sam łuk jak  Hoyt Power Hawk na którego się nakręcasz :). Ale to nie znaczy że na miejscu ktoś ci tego nie odradzi.
Dlatego nikt za ciebie tego łuku nie kupi jedz do sklepu pooglądaj i na pewno coś wybierzesz.
Dodam jeszcze że ja kupowałem łuk w łukspocie i jestem ze swojego łuczku zadowolony, choć to nie znaczy że masz tam kupować :) w innych sklepach też ci dobrze doradzą.

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 15, 2009, 07:50:19 pm »
Witam serdecznie.
Już jest wstawiony łuk do sprzedaży z K/S
http://www.forumlucznicze.pl/kupię-sprzedam-zamienię/sprzedam-łuk-bloczkowy-reflex-growler-z-akcesoriami-t827.0.html

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

Kamyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:23:18 pm »
Dzięki Goszki za radę. Pojechałem do Łuksportu i ...jest problem. Dł naciągu to >30' , na dodatek jestem leworęczny więc...
ani Diamond, ani Hawk się nie nadają. Będę grzebał dalej w necie czy może coś warto kupić.
Jedynie co wypatrzyłem na razie to:
http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/bowtech-sniper-2009-(zestaw)-493.html
Natomiast nie wiem co to jest, jaki to jest osprzęt itd. Czy któryś z kolegów mógłby się wypowiedzieć na ten temat.
Łuk będzie mi zapewne służył na 95% do strzelania w tarczę - żadnych prawdopodobnie zawodów, polowań itp - czysta rekreacja.
pozdrawiam

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:39:00 pm »
Wg mnie bardzo przyzwoity sprzęcik i o dobrych parametrach.
Nie za krótki, wysokość cięciwy również w normie - nie za niska. Można również ustawić wysoką redukcję,... Minus tylko, że nie ma regulacji dł. naciągu, i trzeba się definitywnie decydować przy zakupie.

A co do czystej rekreacji...  ;)- to się nie zastrzegaj. Za parę miesięcy, pewnie spotkamy się na jakichś zawodach 3D, bo jak zdecydowana większość - pewnie nie wytrzymasz i będziesz chciał spróbować,   :).

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:46:38 pm »
.. Minus tylko, że nie ma regulacji dł. naciągu, i trzeba się definitywnie decydować przy zakupie.

Ma, to był błąd w opisie.
Wszystkie modele Bowtech z tego roku mają regulowaną długość naciągu (za wyłączeniem 82nd bo tam nadal wiąże się to z wymianą modułu)

goszki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:03:27 pm »
Co do łuku skoro jednak ma możliwość regulacji naciągu to jest bardzo ciekawa opcja :) .
Co do osprzętu wiadomo zwyczajne najtańsze dodatni na początek wystarczają na bank :) .
Ogólnie wrażenie bardzo fajne ja gdybym miał tyle kaski tobym brał :) . Zastanów się tylko czy chcesz wydać 3000 zł na łuk do rekreacji ( jeszcze strzały i spust trzeba kupić wydatek nie mały :/ ) .
Ale jeśli masz kaskę i jesteś pewny że będziesz strzelał to jest to bardzo ciekawy wybór na pewno będziesz zadowolony :) .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 11:26:22 pm wysłana przez goszki »