Autor Wątek: Łuk bloczkowy - wybór modelu  (Przeczytany 37405 razy)

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2009, 09:20:12 pm »
Najlepiej jak o osprzet zapytasz w sklepie. Łatwiej będzie dobrać Ci coś w budżecie który sobie założyłeś, bo sprzedawca poinformuje Cię od razu o cenie a sprzedawcy w tej branży zwykle mają dużą wiedzę o sprzęcie i potrafią dobrać coś użytecznego i do konkretnego portfela.
Oferta na światowym rynku jest bezkresna, większość rzeczy można na zamówienie sprowadzić, ale na początek doradzam rzeczy prostsze i nie z najwyższej półki. Osprzęt jest zwykle delikatny i wrażliwy na brak doświadczenia i wiedzy, i wg mnie lepiej uczyć się na tańszych celownikach, podstawkach i strzałach zanim zainwestuje się w coś profesjonalnego.

na 100-razy już wymienianej na tym forum, amerykańskiej stronce Hunter's Friend są do pooglądania dobrane gotowe zestawy (łuk+strzały+osprzęt+akcesoria), możesz to potraktować jako ściągawkę dla doboru osprzętu do konkretnego łuku.
Z jednym zastrzeżeniem, ze mowa jest tam tylko o zestawach myśliwskich, a nie tarczowych.     
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2009, 09:27:23 pm wysłana przez kissielec »

Hungry

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 14, 2009, 12:18:36 pm »
ps czy jest tu ktoś z Wawy kto strzela na Potockiej i mógłby mi "pokazać" łuk i porozmawiać trochę ?

jak chcesz sie czegoś dowiedzieć, to zapraszam na trening np. w najbliższą sobotę lub niedzielę na tory Marymontu.

A co do zakupów pierwszego łuku, to trzeba nabyc taki, który potem będzie łatwo sprzedać bez dużej straty, czyli uznanej firmy i z łatwo przestawialną długościa naciagu ...

Kamyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 14, 2009, 08:39:16 pm »
Przymierzam się do dóch modeli:
Hoyt Power Hawk 2009
http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1582&category_id=57&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31
oraz
Diamond the rock
http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/diamond-the-rock-2008-(zestaw)-482.html
Jutro idę na pierwszą lekcję do łuksportu.
Aktualna cena 80pln za godzinę (dw) - może komuś się przyda.
Tego Hoyta można kupić w sklepluczniczy.pl za 1800 + koszt przesyłki.
Planowałem wydać ok 1200,1300 za łuk ale jeśli mi się spodoba to nie zamierzam za pół roku kupować nowego sprzętu. Jutro porozmawiam z pracownikami łuksportu i zobaczymy co mi zaproponują.
pozdrawiam i dziękuję za zaproszenie.

Leif

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 14, 2009, 08:48:08 pm »
Z tego co się orientuję, ceny w większości internetowych sklepów łuczniczych (również tych szeroko polecanych) nie są aktualne - szalejący kurs euro robi swoje. Tak więc aktualną cenę poznasz na miejscu. Niedawno kupowałem Powerhawka i cena była znacząco wyższa niż ta wymieniona przez Ciebie.

Nie zapominaj o osprzęcie dodatkowym, bez którego ani rusz (podstawka, spust,  celownik, lipko, strzały, stabilizator na początku możesz sobie odpuścić). Generalnie, jeśli uda Ci się dostać PowerHawka + osprzęt za kwotę poniżej 2.5k, to masz moje gratulacje.

Co do samego łuku, gorąco polecam. Nie mam wielkiego porównania z konkurencją, ale ja jestem bardzo zadowolony.
hardware: Hoyt Powerhawk, NAP QuikTune 800, Stock Dog Plus BS-1, Carter Insatiable 2+

Kamyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 14, 2009, 08:53:00 pm »
Byłoby miło jakbym się zmieścił w 2,5k :)
Zadzwonię pewnie jutro do sklepułuczniczego.pl i zapytam się ile u nich kosztuje aktualnie hawk i diamond - mogę podrzucić info tutaj.
Polecisz jakiś osprzęt ? jestem totalnie zielony :) Ceny po prostu odstraszają :)

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:04:11 pm »
A chcesz iść w strzelanie myśliwskie (terenowe, 3D) czy strzelanie tarczowe (tzw. wyczynowe)?
To ważne, bo osprzęt do obu dyscyplin znacząco różni się cenowo ;)

Co do luksportu - mozesz byc pewien, ze malo tam NIE zaplacisz ;)
W sklepluczniczy.pl na pewno dostaniesz taniej (a i sprzetu Ci nie popsują tak jak mnie w luksporcie ;))
Pozdrawiam
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:06:03 pm »
Witam serdecznie
Byłem dzisiaj w Łuksporcie i ten HOYT kosztuje 2298zł. Czyli ceny się mocno zmieniły.
Jutro wstawię do K/S REFLEX-a GROWLER-a poprzednik HOYT-a. Zdjęcia można już dzisiaj obejrzeć na http://WhiteEagle.fotosik.pl/albumy/616417.html
Ceny zostaną podane jutro.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

Leif

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:23:49 pm »
Moja redukcja kosztów wyglądała następująco:

1.) Bye-bye celownik tarczowy, zamiast tego najprostszy celownik hunting. Do strzelania rekreacyjnego w sam raz. Koszt maks. 150 zł (niedużo, więc mniejszy żal będzie później wymieniać). Będziesz do niego potrzebować przeziernika, ale to są już grosze.

http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=186&category_id=45&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

2.) Zupełnie podstawowa podstawka pod strzałę (nieruchoma) to ok. 100 zł - dla początkującego jak znalazł.

http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1320&category_id=70&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

3.) Na sensowny spust palcowy (jak dla mnie największy komfort i precyzja) raczej nie ma już szans (jeśli chcesz się trzymać założonego budżetu), pozostaje więc tylko alternatywa nadgarstkowa. Za podstawowy spust dasz ok. 150 zł.

http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1358&category_id=101&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

4.) Każda strzała to 22-30 złotych. Popytasz w sklepie, to na pewno Ci coś polecą, ja z przyczyn praktycznych sugerowałbym na początek jakieś tanie aluminium. Strzały i tak zużywają się najszybciej :)

5.) Zależnie od warunków i preferencji - stojak, torba, kołczan, jakaś mata (i stojak do niej), tarcze do naklejania, wosk do pielęgnacji cięciwy, klucz ampulowy, długo można wymieniać - tu rozpiętość cena jest duża.

Podsumowując, koszt wstępny jest spory. Ale przestajesz się nim przejmować, kiedy po raz pierwszy naciągniesz cięciwę SWOJEGO łuku. Bezcenne :)
hardware: Hoyt Powerhawk, NAP QuikTune 800, Stock Dog Plus BS-1, Carter Insatiable 2+

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 14, 2009, 11:01:28 pm »
Moja redukcja kosztów wyglądała następująco...

 ;D
ja zaczynałem dokładnie od takiego samego osprzętu. Wystarczający na początek,
a z tego spustu strzelam dalej - jest naprawdę dobry. Ważne tylko by go odpowiednio skrócić, dopasowując do ręki - bo w wersji
sprzedażnej - jest stanowczo za długi.
Pozdrawiam.

Kamyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 14, 2009, 11:02:05 pm »
Dzięki Vidarr za konkrety !! :)
Na początek potrzebuję dosłownie textów w stylu - "kup to, to i tamto" . Potem jak sam się rozstrzelam to pozmieniam pewnie różne elementy, ale na początek chcę łuk który mi posłuży jakiś czas, a dwa powyższe modele mają dobre opinie.
Czy jest tu ktoś kto mi pokaże (wiem-męczący jestem:) jak nie popsuć sprzętu ? Jak dbać ? Co do czego służy np przeziernik, dlaczego jeden celownik kosztuje 150 a inny 700pln ?
Mogę wymienić info apopro rowerka i bankowości ;)

Kamyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 14, 2009, 11:09:52 pm »
I jeszcze jedno. Uważacie żeby kupić sam łuk:
http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/diamond-the-rock-2008-486.html
czy pakować się w zestaw ?
http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/diamond-the-rock-2008-(zestaw)-482.html
I kolejne "głupie" pytanie.
Wg mnie dł naciągu u mnie to 29,2 a max Diamonda to 30. Uważacie że mi wystarczy czy powinien być jakiś "zapas" ?

Leif

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 14, 2009, 11:42:27 pm »
Czy jest tu ktoś kto mi pokaże (wiem-męczący jestem:) jak nie popsuć sprzętu ? Jak dbać ? Co do czego służy np przeziernik, dlaczego jeden celownik kosztuje 150 a inny 700pln ?
Odpowiem wychodząc od zupełnie innej strony :)

Generalnie masz trzy możliwości:
a.) kupisz używany sprzęt
b.) kupisz nowy sprzęt wysyłkowo (z US lub sklepu internetowego w PL)
c.) kupisz nowy sprzęt przyjeżdżając do sklepu osobiście

Pamiętaj o tym, że w przypadku a.) i b.), pozostaje kwestia dostosowania sprzętu do Twoich warunków (budowa ciała) - np. PowerHawk jest w dwóch rozmiarach, oprócz wyboru odpowiedniego z nich, trzeba dostosować siłę naciągu, wkręcić przeziernik, itd. W sklepie (c.)) zrobią Ci to na miejscu.

Jeżeli chodzi o przyuczenie do używania, w przypadku a.) przy odrobinie dobrej woli zostaniesz poinstruowany przez poprzedniego właściciela, w przypadku b.) musisz faktycznie liczyć na pomoc jakiejś życzliwej duszy, w przypadku c.) również zrobią to na miejscu (przynajmniej jeżeli chodzi o trzy rekomendowane szeroko na tym forum sklepy).

Do czego zmierzam - jeżeli jesteś początkujący, naprawdę warto łuk kupić osobiście. W sklepie dokładnie Cię poinstruują (nie słyszałem o żadnym przypadku "olania" klienta), dopasują sprzęt, poinstruują jak używać.

Następnie pójdziesz na strzelnicę, oddasz pierwsze strzały i wtedy dopiero zacznie się lawina pytań :D
hardware: Hoyt Powerhawk, NAP QuikTune 800, Stock Dog Plus BS-1, Carter Insatiable 2+

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:05:39 am »
Uważacie żeby kupić sam łuk,...czy pakować się w zestaw ?
Rezygnując z tego zestawu i dokupując po kolei najprostszy osprzęt, być może zaoszczędzisz parę groszy, ale chyba niewiele.
Ten osprzęt który jest na zdjeciu - to typowy osprzęt myśliwski. W naszych realiach - dobry do 3D w kategorii Men Hunter (HU).
Gdybyś chciał strzelać sportowo, ten osprzęt do niczego Ci się nie przyda.

Co do naciagu, to jeśli już nie rośniesz,... ;) - to właściwy naciąg 29" z możliwością ewentualnego wydłużenia do 30", powinien być wystarczający. Nawet gdybyś sprzedawał kiedyś łuk, to osób które strzelają z większego niż 30" naciągu jest niewiele. A niewykluczone, że po jakimś czasie, skrócisz naciąg do 28" bo będzie Ci wygodniej. Tak też się zdarza.

Hungry

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:26:46 am »
jest takie przysłowie:
kto kupuje najtaniej, kupuje 2 razy ... czy jakos tak :)

Jutro wpadnij na marymont gdzie będę strzelał gdzies do 19.00, postaram odpowiedzieć ci po "starej znajomości" na dowolna liczbe pytań :), potem możemy udać sie razem do sklepu i wspólnie powybierać ....

Hungry

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy - wybór modelu
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:38:00 am »
Firma DIAMOND to firma-córka BOWTECH (mam ich łuk i ogromnie sobie chwalę). To sytuacja podobna jak z opisywanym przez Piotra (kissielec) HOYT'em - REFLEX'em. Ta sama technologia za mniejsze pieniądze.

zupełnie sie mylisz drogi kolego, ponieważ reflex to jest łuk posiadający majdan z odlewu i dlatego jest sporo tańszy od hoyta, a bowtech i diamond sprzedają w miarę te same łuki, tyle że diamond z inną kolorystyką i głownie starsze i stiuningowane modele, tak przynajmniej wynikało z moich rozmów z nimi i z naocznych kilkudniowych oględzin w Atlancie podczas targów łuczniczych, gdzie raz zabawiłem :)