Autor Wątek: Robin Hood świetny łuk  (Przeczytany 11939 razy)

Scals

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Robin Hood świetny łuk
« dnia: Maj 05, 2016, 01:06:39 pm »
Witam!

Potrzebuje pomocy w doborze łuku. Interesuje mnie łuk klasyczny w granicach 600zł + strzały i akcesoria. Mam 20 lat 182cm. Nie mam dużego doświadczenia z łucznictwem. Kupiłem sobie na początek łuk klasyczny Robin Hood 30-35lbs i nie wiem czy ten łuk jest po prostu zje**ny w każdym jego aspekcie czy może marny ze mnie łucznik :D Miałem strzały drewniane, były spoko ale szybko się łamały, odpadały groty, odpadały lotki. Później kupiłem strzały aluminiowe, były bardziej wytrzymałe ale mniej celne i w końcu się pogięły (nie polecam). Strzelając z Robin Hooda strzały po prostu lecą gdzie chcą (strzelam z około 15-20m). Mam wielką prośbę o pomoc w dobraniu odpowiedniego łuku i strzał do niego. Dodam jeszcze, że łuk trzymam prawą ręką a siła naciągu 30-35lbs jest trochę za mała. Na koniec mam jeszcze kilka pytań dotyczących moich problemów ze strzelaniem.

1. Czy strzała zaraz po wystrzeleniu powinna lecieć od razu prosto? (moje się miotały i dopiero po jakimś czasie stabilizowały)
2. Czy strzała powinna mocno siedzieć w cięciwie? Czy to ma znaczenie? Na moją logikę ma duże, a strzały aluminiowe które kupiłem były naprawdę mocno zakotwiczone w cięciwie ( do tego stopnia że żeby ją włożyć łuk wyginał się 1/5 swoich możliwości.
3. Zaraz po wypuszczeniu strzały z cięciwy, uchwyt za który trzymam łuk strasznie ociera mi kciuka (po 15 strzałach skóra jest po prostu przetarta, leci krew itp.)
4. Czy normalne jest, że lotki strzały za każdym strzałem ocierają się o łuk i po jakimś czasie lotki odpadają (nie mówiąc o przecieraniu łuku)



spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2016, 01:15:09 pm »
tak z ciekawości...jeszcze przed jakąkolwiek poradą... dużo kosztował Cię ten łuk?

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2016, 01:16:20 pm »
Strzała nie powinna kolidować z łukiem. Lotki nie powinny o nic haczyc. Strzała powinna tak siedzieć na cięciwę ze jak w pozycji grotem w dół klepiesz w cięciwę to powinna odpaść.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2016, 01:20:26 pm »
1. Nie
2. Nie
4. Nie


Łuk który masz nie jest łukiem klasycznym, o niebo lepiej gdybyś kupił Polarisa zamiast niego.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2016, 01:24:09 pm »
To, że strzała trochę się wygina po wyjściu to normalne. Jak obserwowałeś to miotanie? Nagrałeś to jakoś i potem oglądałeś?  To, że Ci się krew z ręki leje to też nie jest normalna sytuacja.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2016, 01:50:09 pm »
nie no Panowie oświećcie mnie jak w łuku tradycyjnym lotki mają o nic nie ocierać??? Oczywiście że jak źle założysz strzałę i dobierzesz nieodpowiednie opierzenie to lotki będą odpadać i lecieć gdzie chcą...

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2016, 01:54:33 pm »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2016, 01:59:44 pm »
Pięknie pokazane.  Dobrze,  że ten filmik zamieściłeś

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2016, 02:00:12 pm »
A tak ;)
https://youtu.be/96KGWC0PB6s

i udaje Ci się to w twoim łuku jak strzelasz?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2016, 02:01:17 pm »
Nie potrzebuje tego bo strzelam z bloczka. Serio Spite nie słyszałeś o paradoksie łucznika? Dlatego jest tak ważny spin w łukach tradycyjnych aby te zjawisko zachodziło.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2016, 02:11:38 pm »
słyszałem. Teoretyków tutaj jest wielu. Chciałbym to zobaczyć na filmiku któregoś z was który strzela z łuku tradycyjnego i w tym temacie się wypowiada...

Scals

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2016, 02:12:31 pm »
Łuk Robin Hood kosztował 400zł i nie jest wart tej ceny, ale to moja opinia. To miotanie które ja zaobserwowałem widać gołym okiem. Po prostu zaraz po wystrzeleniu strzała nagle opada z 10cm po czym stabilizuje się i leci "prosto" nie wiem jak to bardziej zobrazować. Przy moim sprzęcie nie ma mowy o takim efekcie jak na filmie (wnioskuje po odpadniętych lotkach i przetartym łuku. Dodam jeszcze, że używałem standardowej w komplecie podstawki na strzałę. Mile widziane konkretne zestawy łuk + strzały.

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2016, 02:14:15 pm »
Łuk Robin Hood kosztował 400zł i nie jest wart tej ceny, ale to moja opinia. To miotanie które ja zaobserwowałem widać gołym okiem. Po prostu zaraz po wystrzeleniu strzała nagle opada z 10cm po czym stabilizuje się i leci "prosto" nie wiem jak to bardziej zobrazować. Przy moim sprzęcie nie ma mowy o takim efekcie jak na filmie (wnioskuje po odpadniętych lotkach i przetartym łuku. Dodam jeszcze, że używałem standardowej w komplecie podstawki na strzałę. Mile widziane konkretne zestawy łuk + strzały.

a podstawowe pytanie czy ty chcesz łuk tradycyjny czy klasyczny?

Scals

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2016, 02:20:25 pm »
Łuk klasyczny

PS. może miotanie moich strzał wynika po prostu z tego, że zbyt mocno siedzą w cięciwie i nie wylatują swobodnie

Munin

  • Gość
Odp: Robin Hood świetny łuk
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2016, 02:35:13 pm »
Miotanie się strzał może wynikać z różnych powodów. Często jest to powód użycia plastikowych lotek do strzał gdzie wymagane są lotki pierzaste. Lotka trafia w łuk i zamiast się złożyć odbija się zmieniając lot całej strzały.

Chcesz łuk klasyczny czyli taki jak łucznicy sportowi?