Autor Wątek: Hunter do wyboru  (Przeczytany 2497 razy)

noobcio

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Hunter do wyboru
« dnia: Kwiecień 24, 2016, 07:28:30 pm »
Witam,

Swoją przygodę z łucznictwem zacząłem od strzelania z łuku składanego domowej roboty. Chciałbym się przerzucić na nieco lepszy sprzęt. Szukam łuku składanego typu hunter. Kwota maksymalnie 500 zł chociaż wolałbym zapłacić mniej. Zastanawiam się pomiędzy tymi łukami:

Buck Trail Cougar - najdroższy, najładniejszy, na jednym forum czytałem, że jest bardzo źle wykonany i ma bardzo wysokie BH co mnie trochę zraziło do niego
Ragim Impala - o tym łuku znalazłem najwięcej informacji, przez wielu polecany, ma też wady: ostre krawędzie oraz to, że po przekroczeniu 28" bardzo "twardnieje" a moja długość naciągu jest trochę dłuższa (koło 31-32")
Touchwood Taipan - najtańszy, a poza tym 0 informacji. Łuk tajemnica.

Czy moglibyście doradzić, który z nich wybrać? Albo macie jakieś inne propozycje.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Hunter do wyboru
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2016, 07:58:14 pm »
W tej kwocie to chyba samick sage byłby rozsądnym wyborem. Na 2016 samick wypuścił nową serię tych łuków jest składany one piece i longbow, ale nie wiem jak z ich dostępnością w Europie musiałbyś sklepy zapytać, ale ten stary też nie jest zły i można by sie potargować zawsze
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Munin

  • Gość
Odp: Hunter do wyboru
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2016, 08:21:07 pm »
O Touchwood wiem tyle, że jest to marka produkowana dla Belgijskiego SSA Archery i jest niby jakościowo i dynamiką lepszy od Buck Traili, Ragimów i reszty Chińskiej produkcji.

noobcio

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Hunter do wyboru
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2016, 08:25:55 pm »
O samicku sage słyszałem wiele pozytywnych opinii ale jest drogi.
Hymn... może być tak pierwszą osobą na forum, która przetestuje taipana :D

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Hunter do wyboru
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2016, 08:52:24 pm »
480 zł kosztuje sage czyli w budżecie
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos