Autor Wątek: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?  (Przeczytany 21415 razy)

dreamer_echelon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« dnia: Kwiecień 18, 2016, 06:59:33 pm »
Witam,
rozpoczynam dopiero przygodę z łukiem i nie ukrywam, że nie będzie ona jakoś bardzo intensywna. Bardziej rekreacyjnie od czasu do czasu ze znajomymi ;) Wszystko co potrzebne już posiadam, jednak brak mi maty! Na początku strzelałam do zwykłego worka z sianem, ale ze wsi transport takiego worka jest nieporęczny. Szukam lepszej alternatywy ;)
Nie chciałabym z siana maty, ze względu na to, że wszędzie gubią słomę i są dość nieporęczne z tego co czytałam. Znalazłam dwie interesujące maty i zastanawiam którą lepiej kupić, dlatego zgłaszam się z prośbą do Was :D

Piankowa mata z militaria.pl:
https://www.militaria.pl/tm/mata_lucznicza_piankowa_60x60x10_cm_ze_stelazem_065-193_p52951.xml
Czy lepszy model Mybo Rotten Robbie:
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/752,mata-przenosna-cel-luczniczy-mybo-rotten-robbie-60-cm

Obie w podobnej cenie. Najbardziej mi zależy by nie była trudna w transporcie (np waga) oraz w montażu (czy trzeba przywiązać itp)
Macie jakieś doświadczenia z tymi modelami lub podobnymi?  :D

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2016, 07:14:45 pm »
Nie wiem z czego strzelasz, ale radIlbym te z centum luczniczego, wytrzyma strzał z mocnych lukow bloczkowych i latwo sie wyciaga strzaly. Tej z militaria nie probowalem. Obawiam sie ze moga strzaly przechdzi z szybszych bloczkow.
Jesli moge polecic najprostszy a zarazem najtanszy sposob. Kup czysciwo bawelniane na alegro kostka 40x40x20 owin streczem i masz mate za 15 PLN waga 10 kg.
PSE StingerX 70# 29"

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2016, 07:19:56 pm »
Ta jak radzi Kolega wyżej. Jak masz kasę to : http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/345,mata-piankowa-100x100x22

Jak mniej kasy ale za to dostęp do pilśni to na pewno mata pilśniowa. Niestety ciężka jest i jej zdolności transportowe są bardzo ograniczone. Na stacjonarki super. Mam dwie takie.

Jak jeszcze mniej kasy a zależy Ci na tym aby strzały nawet z bloczka nie przechodziły to czyściwo prasowane w paczki z allegro. Jak strzelasz z klasyka to przesyp sobie to do kartonu po telewizorze bo dej prasowanej paczki może się nawet nie wbić. Zamiast kartonu ludzie robią sobie ramę z desek i dają siatkę taką jak na woliery z przodu i z tyłu i zasypują to też szmatami.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

dreamer_echelon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2016, 07:38:00 pm »
Łuk nie ma wielkiej siły - 18lbs- Eraser Beetle, zależy mi jednak też na tym żeby strzały z nieco mocniejszego łuku też dobrze się "chwytaly" ;) Bloczków nie zamierzam mieć i znajomi nie mają więc tarcza nie musi być na bloczki. Funduszy, wiecej niż 200 nie rozważam

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2016, 07:40:54 pm »
Zrób sobie na początek wariant z kartonem.  A później zrób to: http://www.archerytalk.com/vb/showthread.php?t=2203668
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2016, 07:45:54 pm wysłana przez Tomasz Ryszka »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2016, 06:07:58 pm »
Można odświeżyć temat, a zwłaszcza ostatni post bo zdjęcia przepadły?
Interesuje mnie coś na duży cel stacjonarny i na coś co zmieści się do bagaznika na max 60#

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2016, 06:24:49 pm »
Napisane na forum już wszystko na ten temat. Poszukaj.  Pilśnie, kartony, jest opis i opinie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2016, 08:14:23 pm »
Jeżdżę po budowlanych sklepach i szukam pianki/gumy/maty czegoś co się nada ale lipa..
Znalazłem taka 5mm do wyrównywania podłoża pod panele ale cena 40zl za 100x50x8cm tylko to jakieś takie zbyt delikatne..

Ale za to na dziale ogród znalazłem fajne cele do 3D
;D

   

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2016, 08:50:08 pm »
AyE!

Przejrzyj ten temat >> KLIK << powiedziane chyba wszystko na temat mat, i strzałochwytów.

A co do celów 3D - już oczyma wyobraźni widzę ścieżkę 3D z postaciami z bajek. :D Zawsze chciałem ostrzelać Prosiaczka :D

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Munin

  • Gość
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2016, 09:06:19 pm »

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:23:35 pm »
AyE!

Przejrzyj ten temat >> KLIK << powiedziane chyba wszystko na temat mat, i strzałochwytów.

A co do celów 3D - już oczyma wyobraźni widzę ścieżkę 3D z postaciami z bajek. :D Zawsze chciałem ostrzelać Prosiaczka :D

Pozdrawiam!
Przeczytałem kilka i ten o siatce budowlanej ale tego nie widziałem, dzięki :)
Jadą już do mnie 2 kostki szmat z alledrogo.

Na necie widziałem ciekawy film jak kolo napchal  worek folia i strzelał z 55# strzaly wchodziły na 5-7cm no i było to bardzo lekkie!

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2016, 07:01:42 am »
Folia właśnie też jest bardzo dobra. Tyle że czyściwo jest łatwiej dostępne i tańsze
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2016, 09:55:09 am »
Ja takze kupilem czysciwo 40x40 kostka za 8 zl i wypchalem karton 60x60x20. Z 51 funtowego bloczka wchodza tylko kilka cm.
PSE Stinger X

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2016, 09:59:24 am »
Mocno ubijacie czysciwo czy nieszczegolnie? Tez z aledrogo kupilem 10kg i nie wiem czy wlozyc tak sprasowane czy rozerwac i recznie powkladac

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Jaka mata dla nowicjusza najlepsza?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2016, 10:10:43 am »
Ja rozerwalem i wypachalem karton.
PSE Stinger X