Autor Wątek: Gdzie kupić nasadki na strzały do szybkosztrzelnej nauki strzelania?  (Przeczytany 2676 razy)

jaksyn

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Witam wszystkich  :D

Mam do Was drodzy doświadczeni, jak również Ci mniej doświadczeni, ale obeznani z tym tematem łucznicy i łuczarze jedno drobne pytanie, a raczej prośbę o doradztwo na temat:

nasadek na strzały do szybkostrzelnej nauki strzelania z łuku (chcę po prostu nauczyć się strzelać tak jak robili to łucznicy sprzed rewolucji z bronią palną)
tak wyglądają w USA (i są cholernie drogie, wychodzi ponad 20 złotych za zwyczajną nasadkę):
https://coyotl.com/product/fang-arrow-nocks/

W praktyce takie nasadki umożliwiają, takie wyczyny po 10 latach ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=BEG-ly9tQGk

,gdzie kupić w Polsce, bądź jak zrobić samemu (jakie są możliwości i jakie ich koszty tak w czasie, jak i PLNach, oraz jaki trzeba mieć kapitał początkowy - mieszkam we Wrocławiu i mam tylko działkę, więc nie mam ani sprzętu ani miejsca na taki sprzęt profesjonalny jak niektórzy z Was).

Jeszcze kwestia samego łuku ;)
Łuk obecnie mam bambusowy z czasów gimnazjum, który zrobiony jest z tyczki bambusowej kupionej w Leroy Merlin za nie całe 10zł, ćwiczony 3 dni i praktycznie bo tych 8 latach już popękany.
Zamierzam kupić łuk wschodni Samick 50 o naciągu 20kg jak na początek.
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/101,samick-skb-50

Łuk mi się podoba, mam nadzieję, że nie zepsuję go, bo ogólnie nie lubię i nie chcę się angażować w jakieś fikuśne serwisowania kilka razy w miesiącu - ma działać i tyle i mam nadzieję, że jego mały rozmiar pozwoli na szybkostrzelną zabawę.
Ogólnie kiedyś, gdy byłem mniejszy to chciałem być łucznikiem, ale niedobór na rynku łuków drewnianych i brak internetu, utwierdził mnie w przekonaniu, że nie warto, bo nie cchę strzelać ze sportowego łuku, bo to jakiś żart - pierdylion celowników, stabilizatorów i ... wie czego jeszcze.
A chciałem zwyczajny łuk drewniany, podobny jak nie taki sam jak kiedyś używano, by z niego tak jak kiedyś postrzelać do drzew i ptactwa plugawego (np. gołębi), a nie na jakimś specjalnym do tego przystosowanym sztucznym poligonie.

Pozdrawiam i czekam na jakieś uwagi, propozycje i inne ciekawe spostrzeżenia odnośnie tematu nakreślonego powyżej ;)

Munin

  • Gość
Odp: Gdzie kupić nasadki na strzały do szybkosztrzelnej nauki strzelania?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2016, 10:13:20 pm »
Mieszkasz w doskonałym miejscu aby wiedzę czerpać prosto od źródła. Przejedź się na Osobowice do Centrum Łucznictwa Tradycyjnego http://centrumlucznictwatradycyjnego.com/ tam dowiesz się wszystkiego czego chcesz i co wiedzieć powinieneś. Pana Larsa nie brałbym na poważnie, jest on "cyrkowcem" który na doskonalenie swojej techniki poświęcił dużo więcej czasu niż my kiedykolwiek będziemy mieć na taki cel przeznaczone.

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Gdzie kupić nasadki na strzały do szybkosztrzelnej nauki strzelania?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2016, 09:57:57 am »
Nie chcę offtopować, ale swoją drogą ciekawy jestem, jak by sobie Lars radził zawodniczo, gdyby miał pykać wyniki bronić ich rok po roku... :)
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Gdzie kupić nasadki na strzały do szybkosztrzelnej nauki strzelania?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2016, 10:57:03 am »
...by z niego tak jak kiedyś postrzelać do drzew i ptactwa plugawego (np. gołębi)...

Nie radzę, to podpada już pod pewne paragrafy.

Munin

  • Gość
Odp: Gdzie kupić nasadki na strzały do szybkosztrzelnej nauki strzelania?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2016, 12:13:44 pm »
No i zapomniałem dopisać w temacie nasadek. Zobacz jak sobie z tym problemem radzą łucznicy konni ;-)

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Gdzie kupić nasadki na strzały do szybkosztrzelnej nauki strzelania?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2016, 09:37:21 pm »
Zwykła nasadka ale z nieprzezroczystego plastiki (2 zł), zapalniczka lub świeczka, kombinerki, szklanka zimnej wody. Swobodnie można modelować.
Pozdrawiam Paweł