Autor Wątek: Z jakiego drewna łuk?? jakie wymiary???  (Przeczytany 2427 razy)

bartektxt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Z jakiego drewna łuk?? jakie wymiary???
« dnia: Kwiecień 03, 2016, 10:25:34 pm »
Witam, chciałbym zrobić swój własny pierwszy łuk, tylko problem tkwi w tym że nie potrafie sie zdecydować z jakiego drewna, oto lista drzew łucznych z której korzystałem:
http://www.arcus-lucznictwo.pl/index.php?id=20
A więc po pierwsze ważna jest dla mnie dostępność, tak żebym mół pojechać do pobliskiego tartaku i bez problemu dostać, czyli oczywistością jest że np. cis odpada, prawie na pewno nie zdobęde także jesionu. Dlatego wybrałem drzewa z listy najlepszych gatunków łucznych które będe w stanie uzyskać: Brzoza, Buk i Dąb. Oczywiście zależy mi na tym żeby łuk sie nie złamał po kilku naciągnięciach :D jasne jest chyba że chciałbym uzyskać także jak najlepsze parametry. Konsultowałem sie z moim tatą który może o łukach pojęcia dużego nie ma ale za to ma troche pojęcia o drzewach i np. powiedział mi że buk to jest drewno twarde ale jest kruchy(łamliwy) czyli chyba sie nie zgina dobrze, dąb chyba także jest bardzo twardy i może być problem z niaciąganiem, co do brzozy to nwm ale chyba nie jest zbyt wytrzymała, czyli każde drewno ma jakąś swoją wade. Chodzi po prostu o to żeby łuk szybko sie nie złamał ale także nie powinien podążać za cięciwą bo przypominam sobie proste łuki z dzieciństwa robione z leszczyny które po czasie bardzo sie odkształcały i były bezurzyteczne :/ Które więc z tych drzew nadaje sie najbardziej i jego wada najmniej "przeszkadza"??? jakie wymiary łuku do poszczególnych rodzajów drewna??? bo zapewne inna gruboć będzie dla dębu czy brzozy. Chciałbym uzyskać naciąg ok 10-15kg(mam 18 lat ale niestety należe do typowych słabeuszy i chudzielców) , co do długości łuku to mam prawie 1.90m czyli rozmiar może być spory, myślałem o uzyskaniu czegoś takiego https://www.youtube.com/watch?v=FL0p3uxKNd8 . tylko właśnie: Jakie drewno?? i jakie wymiary???
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2016, 10:28:09 pm wysłana przez bartektxt »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Z jakiego drewna łuk?? jakie wymiary???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2016, 10:37:31 pm »
Obawiam się że zły dział.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


bartektxt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Z jakiego drewna łuk?? jakie wymiary???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2016, 10:51:11 pm »
Przepraszam  mój błąd. Już usuwam i kopiuje do tradycyjnego  ;) proszę o usunięcie tego wątku przez moderatora :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2016, 10:54:50 pm wysłana przez bartektxt »