Łucznictwo klasyczne > Tematy związane ze sprzętem

Sprzęt do barebow

(1/5) > >>

lukaszn:
Chcę nabyć sprzęt do barebow i nie mam o tym pojęcia, Czy zwykły łuk bez osprzętu będzie ok czy różnią się jakoś majdany. Jakie są łuki wysokiej a jakie średniej klasy, interesują mnie ramiona 45-48 funtów

Rusycysta:
Na stronie PZŁ jest broszura precyzująca czym jest barebow, jaki osprzęt jest dozwolony itd. Tu masz link:
http://www.marymont.waw.pl/wp-content/uploads/2013/01/Barebow-luk-goly-czyli-jaki.pdf

wojmar:
Z tego co wiem , to ramiona 45-48funtów to trochę dużo , ale jak kto lubi . Z tego co wiem to u nas w kraju raczej przeważa siła w granicach 38-41 funtów .( Czołówka światowa także używa ramion słabszych niż 40 funtów )  Ja sam mam ramiona 38 funtów ale ciągnę do 41 . Używam ramion SF Archery SF ELITE Carbon Foam Sebastien Flute Limbs dosyć popularnych wśród naszych łuczników używających barebow ( jak kupowałem rok temu to te ramiona były tańsze niż są obecnie ) Osobiście używam majdan Samick Vision 2 , w miarę dobrze oceniony na angielskojęzycznym forum TradTalk . Nasza czołówka używa majdanów typowo do barebow ( można zajrzeć na stronę http://archery.ixpesports.nl/contents/en-uk/d1036_Bare_Bows.html ) . Do tego podstawka np Spigarelli Magnetic Z.T.  Arrow Rest ( model A ,B lub C - dobiera się do odpowiedniego majdanu ) lub Spigarelli Flipper Spigua Z.T. Arrow Rest.

forlorn:
Odgrzewam temat....
DO wiosny muszę złożyć mój pierwszy barebow i chciałem Was prosic o pomoc w doborze ramion i sprzetu. Mam na razie tylko majdan: Kinetic Novius 25"
Co do ramion mój typ to:
WNS CB-1 Carbon Bamboo (carbon i bambus) - czy lepiej szukać carbon + pianka?? budżet do 500zł,
podstawka: Spigarelli Zero Tolerance Magnetic (w bloczku używałem kiedyś podstawki Spigrelli i robiła robotę więc ufam tej firmie w ciemno ale jestem otwarty na inne propozycje)
button: (o tym nie mam bladego pojęcia, nigdy nie używałem) - Button Decut ZX229 Micro

to będzie pierwszy tego typu zestaw i nie chcę się pachać w jakieś wielkie koszty, z  doświadczenia z bloczków wiem, że czasem ułożenie zestawu idealnego pod siebie zajmuje trochę czasu ale też nie chcę czego zchrzanić na początku :) co do podstawki... w wymienionych majdanach nie ma Kinetic więc nie wiem czy ona spasuje.
łuk będzie strzelany terenowo (3D) i może na hali.

Dajcie znać czy ów zestaw ma rację bytu ;)

pozdrawiam wszytkich,
Bartek


doozers:
Cześć,

a czego Ci brakuje w tym,  Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
że chcesz jeszcze jeden składać?
Do 3D krótki łuk będzie jak znalazł.

Pytanie czy planujesz chodzić po cięciwie, czy raczej GAP-em celować.
Jeśli chodzenie po cięciwie, to też krótszy lepszy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej