Autor Wątek: Porównanie dwóch łuków  (Przeczytany 42122 razy)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 29, 2016, 05:10:42 pm »
Ja mam też długość naciągu 30". Moje powerflighty mają spin 400 ... promień 28,5"....insert 20grain....grot 80 grain. Tyle że łuk mam ustawiony na #55. To akurat może Ci dużo dać bo nieznacznie zwiększając twardość łuku skracasz o 2" promień który jest stosunkowo ciężki bo z tego co pamiętam 8.4 graina/cal. Z tego jest większa prędkość.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2016, 05:14:11 pm wysłana przez Tomasz Ryszka »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 29, 2016, 05:30:07 pm »
A skąd te przekonanie że 29" będzie dobre skoro z obliczeń wychodzi koło 30.5" a finalnie i tak wyjdzie w praniu po kupnie łuku?
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2016, 05:31:51 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 29, 2016, 06:29:33 pm »
Dokładnie tak jak Jacek pisze,29 " będzie dla Ciebie za krótkie(chyba że jesteś nietypowy i masz krótkie ręce). Ja mam 182 cm wzrostu i długość naciągu 29".
Tak więc dla ciebie co najmniej 30" bedzie dobre.
Dla 45# też mi wychodzi spin 400 dla powerflightów
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 29, 2016, 07:26:37 pm »
Rożnie to bywa. Mam 179cm, czyli wg wzoru 28,2 cala a mam ustawione DL na 28,5 i używam ultra krótkiego spustu Friday Nigh Delight. Jest idealnie.
Miałem tez ustawione na 29 i 29,5 ale uzyskiwałem 1 - 1,5 cm lewą przestrzelinę w teście papierowym i jak doczytałem na AT, pierwsza rzecz do sprawdzenia lub korekty w tym przypadku to skrócenie długości naciągu. By uzyskać czystą przestrzelinę przy 29 calach musiałem wprowadzić spory górny cam lean przy pomocy yoków albo przesunąć ze 3mm podstawkę w kierunku majdanu. Tutaj wprowadził się dodatkowy problem, bo bareshaft lądował jakieś 20cm na prawo od strzał z lotkami (na 18m). Skutek był taki, że grupy (5 strzał) na 18m nie były w okolicach 2cm a na 50m w okolicach 10cm tylko jakieś 25cm.

Ok, skróciłem DL na 28,5 i uzyskałem 1cm prawe rozdarcie na papierze. Wyprostowałem górny cam yokami, podstawkę ustawiłem na środek majdanu. Na 18m bareshaft grupuje się w zakresie 0,5-1cm ze strzałami z lotkami. Grupa 5 strzał na 75m wyszła w okolicach 12cm. Tak sobie na to lałem, DL 29 czy 28,5. Po tych przygodach uważam, ze to jeden z najistotniejszych parametrów, który trzeba dopasować.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 30, 2016, 09:39:31 pm »
Awarie mogą wystąpić w każdym sprzęcie niezależnie od jego ceny. Możesz też sobie je wywołać za pomocą jednego suchego strzału. Jeżeli chodzi o sprawy "eksploatacyjne" to wymiany cięciwy i kabli (od 200zł) zużytych owijek....ewentualnie D-loopa.

Zazwyczaj widać jak coś jest do wymiany. Producenci różnie piszą. W instrukcji do łuków PSE wyczytałem że cięciwa co 5 tyś strzałów....to można powiedzieć że u mnie by już była do wymiany po 4 miesiącach użytkowania pomimo tego że jej stan wizualny jest bardzo dobry.

Łuk odpuszczony teoretycznie powinien mniej zużywać cięciwę bo jest poddana mniejszym siłą. Ale mam taką prywatną teorię, która mówi że łuk powinien pracować blisko swojej pełnej mocy czyli tak jak został zaprojektowany geometrycznie.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 30, 2016, 10:13:48 pm »
Czyli dlatego mi nie idzie, bo mam 70# odpuszczone na 50# ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 30, 2016, 10:31:23 pm »
Każdy powód dobry ;-)
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 31, 2016, 06:08:29 am »
Zawsze może iść lepiej
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 31, 2016, 06:05:14 pm »
Tak, szczotkowa podstawka też ma regulację

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 31, 2016, 07:24:19 pm »
W instrukcji do luku co jest na ten temat?
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 31, 2016, 08:46:08 pm »
Jak kupisz to pytaj. Może nie będziesz miał podstawki "szczotkowej" tylko inną.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 31, 2016, 10:18:11 pm »
Ustawianie jest proste ale podstawy musisz doczytać,  doeksperymentować. Ustawia sie ją jak to podstawkę- góra - dół i prawo-lewo. Żadna filozofia

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 21, 2016, 10:40:29 am »
Witam ,to znowu ja, zbierajac sie do zakupu , mam jeszcze takie pytanie :)

Jak to jest z zawodami?
wiem ze kategorie dziela sie na luki tradycyjne , klasyczne i bloczkowe :)

i bloczkowe dziela sie na sportowe i mysliwskie?
tzn z mysliwskim moge przyjsc strzelac do tarczy? lub ze sportowego w 3d?


i jak to jest, mam luk, chce isc na zawody, i ide? czy trzeba miec "cos" ? :)
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 21, 2016, 12:36:37 pm »
Z reguły na zawody tarczowe, Field WA, 3D WA musisz mieć licencję PZŁucz. Ale są też zawody 3D które nie wymagają licencji np IFAA. Tarczówkę możesz strzelać dowolnym bloczkiem byleby jego siła nie przekraczała 60 funtów ale z osprzętem myśliwskim nie ma się większych szans. 3D można również strzelać bloczkami tarczowymi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 03:05:30 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 27, 2016, 02:20:04 pm »
dobra , jeszcze chcialbym zadac pytanie o strzalach i podstawce i reszta odzywam sie jak luk przyjdzie i wstawiam fotki (tylko nie wiem kiedy to bedzie hehe)

mianowicie jesli chodzi o grubosc strzaly, kiedys mialem easton stalker i easton jazz ta jazz byla normalnie dwa razy mniejsza, lotki i srednica dwa razy cieksza, jak co moge podeslac fotki..
e tam odrazu znajde i wklejam: odrazu mowie ze zdj z 2012r.  http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/656edd37150af6da

i pamietam ze te stalkery lecialy tak normalnie z tego luku nova 25#, ale przyszla mi ta easton jaz, byla pieknotka, za 20zl :D taka byla gietka ze balem sie ja wystrzelic, ale wystrzelilem, szla jak piorun, nie szlo ja wyjac, na koncu jakos ja wystrzelilem i po miesiacu znalazlem w lesie ale wbita w drzewo i nie chciala wyjsc i przy probie wyciagniecia polegla :D

ale juz wiem jak duze znaczenie ma dobor strzal hehe. ale mianowicie chodzi mi o podstawke miedzy szczotkowa (3szczotki, jedna w dole dwie u gory) i  z wlosiem (ta co do okola ma wlosie)
i pierwsze bardziej mi pasuje ta z wlosiem poniewaz: nie przejmujemy sie jak kladziemy strzale, i tym jak jest ustawiona nasadka/lotki przy zakupie i srednica itd, ale odstrasza mnie to ze podobno lotki sie niszcza. i jest mozliwosc sobie ja "zmodyfikowac"? wkoncu wklad tylko 20zl, tak zeby poprostu nie musialy sie lotki niszczyc.
bo ta 3szczotkowa podobno nie dotyka lotek itd, ale jak to w wypadku zakupu lub mniejszej srednicy strzaly? wy jaka byscie polecili? opadajacej itd nie chce, przynajmniej jak narazie.

bo bardziej bym wolal z tym wlosiem, i kupic strzaly np z krotkimi lotkami jak http://allegro.pl/swietna-strzala-easton-bloodline-n-fused-400-15-i6041569040.html

i pytanie od czego sie bierze srednica strzaly? kazda ma inna? czy poprostu to zalezy tylko i wylacznie od spinu?


ps myslalem tez o luku, zeby dolozyc 600zl do kinect rave, ale pozniej znowu za +200mielibysmy ignite,itd itp az zaszlibysmy daleko :D
a widze ze tego vulture sobie chwala wiec zdecydowalem sie na niego :*
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 02:25:55 pm wysłana przez MateuszG250 »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro