Autor Wątek: Porównanie dwóch łuków  (Przeczytany 42120 razy)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #225 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:17:17 am »
Adam....ja też nie mam problemu ale na przykład kolega ma naciąg 26" i już nie było to ostre. To kwestia indywidualna. Tak samo to nie jest tak że skoro mi pasuje szkło zielone do peepa jak mam lipko 0.75 to jemu też będzie pasowało. Wręcz odwrotnie. Musiał dużo eksperymentować ze szkłami zanim dostał optymalny obraz.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #226 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:20:03 am »
Ja jestem z sekcji klasycznej wiec pinu w ogole nie widze ale przyrownuje to do celownika. Skupiam sie na celu i widze jak "zamazany" celownik nachodzi na zolte. Jak skupie wzrok na celowniku to tarcza jest rozmyta
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #227 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:35:51 am »
Tomasz ... kolega zadał pytanie, jak by ustawienie ostrości na cel i pin jednocześnie nie było możliwe. Ja po prostu jak coś mi nie gra w osprzęcie do łuku, to najzwyczajniej wymieniam na inny model/typ/rozwiązanie. Nie rozumiem jak można strzelać ze sprzętu, który cię ogranicza.

@Mateusz250
W przypadku tych zdjęć z google ja na przykład zawsze widzę peepa tak jak po prawej stronie. 
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #228 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:41:14 am »
Ja jestem z sekcji klasycznej wiec pinu w ogole nie widze ale przyrownuje to do celownika. Skupiam sie na celu i widze jak "zamazany" celownik nachodzi na zolte. Jak skupie wzrok na celowniku to tarcza jest rozmyta

To weź sobie zdejmij celownik z łuku, przyczep do jakiegoś kija i zobacz przy jakiej odległości od oka widzisz ostro cel i pin/celownik. Może wydłużenie o cal znacznie poprawi komfort celowania.
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #229 dnia: Lipiec 16, 2016, 01:29:30 pm »
Napisze to jeszcze raz. Jeśli naciągasz łuk i lekko dostawiasz głowę do niego to nigdy nie uzyskasz odpowiedniej powtarzalności. Ty masz mieć stałą postawę głowa zawsze ma być w tym samym miejscu. Przy twoim sposobie zawsze jest ryzyko że głowę pochylisz mniej lub wiecej i to Ci zmieni pozycję.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka