Autor Wątek: Porównanie dwóch łuków  (Przeczytany 42577 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 06, 2016, 12:17:43 pm »
Cytuj
pozatym w horizonie jeśli się popuści więcej niż 50funtów to cięciwa już luźna że aż strach wystrzelić czy cięciwa nie spadnie, był temat ostatnio :)

No to polemizowałbym czy to jest rzeczywiscie 50# bo nawet na bloczku 30# nie dzieją się takie rzeczy jakie opisujesz.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 06, 2016, 12:31:48 pm »
Paweł nie rozumiem jak łuk powiedzmy 45# może mieć podczas naciągania luźną cięciwę? To że Horizone ma ponoć tak długie śruby że można zluzować cięciwę to słyszałem, ale po takim odkręceniu to on nie będzie miał 45#.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 06, 2016, 08:55:58 pm »
Jaco sam zobacz jest taki temat o horizonku jeszcze na pierwszej stronie, więc nie sprzedaje wam bujnych historyjek :D
no może przesadziłem z tym że poniżej 50lbs bo tak naprawde nie sprawdzałem ile wtedy miał jak była taka luźna, ale wiem że jak odkręcałem to sama cięciwa z bloczków spadła :)
a na ramionach pisze że 65lbs, i jak dokręciłem na max to jedynie naciągłem 64.

i pisałem już wyżej że niemam najmniejszego problemu naciągnąć że problem już rozwiązany :)


Też tak sobie myśle że i tak niemam czasu przez najbliższy czas i że mogłem się wstrzymać i kupić stingera, bo mnie tak teraz męczy hehe, no ale co zrobisz nic nie zrobisz.
Ale niema co narzekać sprzęt strzela , narazie trzeba poćwiczyć .

Myślę kiedyś wyskoczyć do sklepu (niestety 120km w jedną strone) i pooglądać sprzęty. Taki hoyt nitrum 34 to jest bestia :D
więc jakbym już miał na coś innego zmieniać to już na coś lepszego niż stinger .

Powiedzcie mi, są łuki myśliwskie do 2000zł powyżej 33" ata? czy wszystkie mieszczą się 28-31?
i była by jakaś rewelacyjna różnica przesiadając się na hoyta powermax? oczywiście jakbym miał już wprawe jeśli chodzi o strzelanie :)
nie no, sprzęt napewno bez porównania do vulture ale czym to się wszystko różni? chodzi o wygode strzelania? czy prędkość strzały?


PS: polowanie z łukiem w pl zabronione itd itp. a jak to się ma w sprawie ryb?


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2016, 09:12:09 pm wysłana przez Mateusz250 »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 07, 2016, 06:10:31 am »
Bowfishing tez nielegalny. Poza tym aby polować w sposób etyczny musisz posiadać ponadprzeciętne umiejętności strzeleckie.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 07, 2016, 07:56:15 am »
Czy mi się wydaje czy jakoś coraz więcej ludzi chce polować?

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:09:06 am »
Jesli bedzie to dozwolone u nas to ja zrobie sobie kurs bowhunterski. Mieszkam blisko lasow, i umnie w porzeczkach mnostwo zajacow lata :)
PSE Stinger X

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:19:14 am »
Kurs to nie wszystko. Musisz być w Polsce myśliwym aby polować. Członkiem PZK. Szykuj wiec z 15k na swoje marzenia.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:37:31 am »
Powiedzcie mi gdzie ja choć trochę zasugerowałem że chce polować? ABSOLUTNIE! :)

Poprostu podoba mi się łuk myśliwski, pozatym żeby kupić tarczówke 40ata to trzeba sobie liczyć kase nie w setkach tylko w tysiącach :)
jedynie co mogłem wziąść to ez archery, ale i tak nie żałuje bo vulture o wiele bardziej mi się podoba, tak to by mi się śniły cobry :D

Okay panowie niemam już więcej pytań ale chciałbym jeszcze zapytać na jakiej wysokości mniej więcej ma być cel?
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:51:22 am »
W Fieldzie na każdej. W tarczowce sobie ustaw tak aby sie wygodnie strzelało. Przestaje mieć znaczenie położenie tarczy na macie ze wzrostem odległości.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 07, 2016, 09:32:51 am »
Stwierdziłem ogólnie bez wycieczek osobistych.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2016, 09:55:42 am wysłana przez Munin »

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:23:20 am »
Kurs to nie wszystko. Musisz być w Polsce myśliwym aby polować. Członkiem PZK. Szykuj wiec z 15k na swoje marzenia.
Wiem ze kurs to nie wszystko :)
PSE Stinger X

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 07, 2016, 12:46:01 pm »
Kurs to nie wszystko. Musisz być w Polsce myśliwym aby polować. Członkiem PZK. Szykuj wiec z 15k na swoje marzenia.
wytlumacz mi prosze co to jest PZK i na co mam wydac te 15K ?

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 07, 2016, 01:17:22 pm »
wytlumacz mi prosze co to jest PZK...

Pewnie Polski Związek Kłusowniczy   :)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 07, 2016, 01:32:30 pm »
Chodziło o Polski Związek Łowiecki i suma jest za całokształt czyli tyle około wydasz od podjęcia decyzji o chęci do upolowania pierwszego zwierzaka za granica.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 07, 2016, 06:24:17 pm »
Tomaszu, poluje z łukiem od 4 lat, bylem łącznie w trzech krajach( w zasadzie w czterech :) ) i nikt odemnie ani od moich znajomych nie żądał licencji myśliwego z mojego macierzystego kraju ;), wiem że w niektórych państwach tego żądają bezwzględnie ale to dalekie i drogie kierunki. Natomiast tam gdzie najczesciej polacy polują czyli Węgry i Słowacja narazie nie ma tego wymogu. I nie mówie tego na zasadzie że dam 10K forintów węgrowi w łape w zamian za przymknięcie oka.
Jedyny problem może być taki że jeżeli nie jesteś członkiem PZŁ to w polsce nie dadzą ci licencji EBF ( kurs zrobisz ale papieru nie dostaniesz) - podobno tak słyszałem. Ale to problem do ominięcia znajomy na wyspach robił kurs bez żadnych problemów, ja sam zresztą mam licencje niemiecką  ;)
a ty skąd masz takie informacje że musisz byc członkiem PZŁ aby polować z łukiem zagranicą?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2016, 06:25:53 pm wysłana przez MD »