Autor Wątek: Porównanie dwóch łuków  (Przeczytany 42576 razy)

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 30, 2016, 06:00:12 pm »
Przynajmniej sie czegoś nauczyłeś.

no dokładnie , zawsze to lepiej samemu podłubać niż wysyłać czekać i liczyć na kogoś. a coś czuje że mi się to szybko nie znudzi , ale teraz albo robota koło domu albo pada deszcz, jedynie w niedziele można postrzelać lub od przyszłego tygodnia.

dziś dużo zastanawiałem się nad matą bo stwierdziłem że warto coś skombinować bo strzały drogie.


taka tarcza Eleven 60x60x7 jest za 83zł podobno do 55lbs.
ale za 129zł mamy jeszcze Delta McKenzie Bag Team Realtree 53x53x25 i  Mybo Rotten Robbie 60x55x25 tylko duża różnica w wadze bo ta pierwsza 12kg a druga 4kg .

ale stwierdziłem że narazie spróbuje od najtańszych rozwiązań mianowicie zamowiłem to czyściwo ok 7,90zł za sztuke 40x40x20 10kg. zamówiłem 3szt bo tyle mieści w paczce hehe, więc za mate mam 129zł a za 3szt czyściwa 38zł z przesyłką coś takiego.

a w przyszłości napewno kupię jakąś mate wypróbować i dam znać.



Mam jeszcze takie pytanko, bo ten stabilizator co mam horizone, on co prawda ma 6" 15cm, ale on jest z gumy.. nic innego tylko sama guma.. powiedzcie daje on coś?
bo myślę czy by jakiegoś nie skombinować mianowicie wypatrzyłem ten, fajna cena w porównaniu do innych i aż 8" jest moc :D
powiedzcie mi, poczułbym jaką kolwiek różnice dla której warto było by kupić ten stabilizator? (ew inny? ale pytam o ten)

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/740,stabilizator-mysliwski-nap-apache-8-cali-camo-apg
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 30, 2016, 07:42:35 pm »
Cytuj
taka tarcza Eleven 60x60x7 jest za 83zł podobno do 55lbs.

Zapomnij to się do bloczka zupełnie nie nadaje. Mata do bloczka to ok 400-600 zł  a i tak szybko padnie. Po raz enty - albo szmaty albo pilśnia.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 30, 2016, 10:07:33 pm »
Okay dziękuję :)
a jeśli chodzi o stabilizatory wypowie się ktoś kto się na tym zna?
czy pomagają a czy to tylko pic na wode..
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 30, 2016, 10:33:51 pm »
Cytuj
czy pomagają a czy to tylko pic na wode..

Nie, tak dla jaj je sobie tylko przykręcamy.

http://www.archerylearningcenter.com/blog/stabilizers
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 10:47:33 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 31, 2016, 07:57:12 am »
Stabilizatory uzywa sie do okladania przeciwnikow po plecach na zawodach :D
PSE Stinger X

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 31, 2016, 07:59:05 am »
Raczej do szturniecia lekko w łokieć przy strzale ;)

Nowoczesny telefon komórkowy z dotykowym ekranem ...

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 01, 2016, 10:03:32 am »
http://www.sklep-robinhooda.pl/wosk-bohning-xcellerator-wax.html
ten wosk u mnie najlepiej się sprawdza. Smaruj jak czujesz że cięciwa pod palcem jest sucha.
Co do kleju kwestia indywidualna. Ja używam tego z eastona. (Starcza na lata)
http://www.sklep-robinhooda.pl/klej-easton-quick-bond-szybkoschnacy-zel.html
ale z powodzeniem możesz zakupić super glue

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 05, 2016, 11:26:26 pm »
Dzis spragniony dzien!

3 dzień strzelania. powiem tak że zraziłem się co do łucznictwa ze względu na okropnie bolące ramie, ale rozwiązałem problem.
problem polegał na tym że naciągałem łuk od dołu i łokieć miałem w górze (prawa ręka) i bardzo bolało przy naciąganiu a gdy przy celowaniu "spadło" mi z letoffu to szło sie .... z bólu .
ale problem rozwiązany, naciągam od nieba i łokieć w dół :D

Walczyłem dużo z przeziernikiem, 3dzien strzelania a kiepskawo szło, i to bardzo.
pierwsze co to od dołu zawiązałem przeziernik nicią dość grubo i obkleiłem super glue, i dziś strzelając przeziernik się ustawiał krzywo- w prawo, więc stwierdziłem że naciągne bardziej gumke a to tylko pogarszało sprawe hehe dopiero jak poluzowałem to było ok.

ogólnie problem się rozwiązał jak poszedłem do swojego lasu i zacząłem strzelać, fajnie bo bez wiatru i SŁOŃCA ! jakoś odrazu innaczej.

noi pierwsze strzały wyglądały tak, strzelając w środek (40x40 z 18m)









więc bardzo nie zadowolony.

a problem udało się rozwiązać ^.^
poprostu przypomniałem sobie gadki że cięciwa ma dotykać czubka nosa, noi oto efekt pierwszego strzelania! :









rezultat: bardzo zadowolony!


i tutaj patrzcie, ciekawostka..

zaczynałem strzelać do prawej dolnej tarczy , i jak widać same środki.
tak więc jeśli byłem wyjąć strzały, i oddawałem ten pierwszy strzał to mogłem bez problemu utrzymać pin na samym środku tarczy aż ze zdziwieniem, a każde kolejne strzały tylko pogarszały wyniki.

tak więc już nie myśle tak żeby nakupić dużo strzał, lepiej kupić jakieś cztery porządne i strzelać, nawet wypuścić tylko dwie strzały i obejść i tak w kołko, jeśli chodzi o małe odległości.

niewiem czy to ma takie znaczenie że jestem początkujący? dodam że naciągam bez najmniejszego problemu te 52lbs.



A co do podstawki to jeszcze troche poluzowałem ten sznurek że aż te dwie kreski nie dokońca się schodzą a i tak od czasu do czasu na widełkach pojawi się zieleń od lotek, już to futerko całe odleciało, będę musiał dokupić widełki bo te co dostałem w komplecie wgl nie pasują. ale grunt że nie niszczy lotek, są w nie naruszonym stanie, nobo co na ripcorda będę zmieniał ? hehe, może kupie strzały z tymi krótkimi lotkami to pomoże hehe.

przy strzelaniu jedna strzała poleciała 20m dalej, a druga się wbiła prosto w drzewo, bez śrubokręta niebyło by szans wyjąc hehe  8)






 I mam jeszcze takie pytania:


1.
Odciąg kabli- na cięciwie jest takie coś białe, takie ma być? czy samo się robi? i czy musze cięciwe tam jakoś smarować? czy się tym nie przejmować?




co do strzał. teraz strzelam z 52lbs, kiedyś podniose do 55, ew 60lbs to takie maximum, więc stwierdzmy że w przyszłości będzie 55lbs.

i chciałbym kupić easton power flight.
i pisze tak:

- 500 (40-55#) dł. 81 cm (83 cm z grotem)- przycinanie promieni na życzenie klienta
- 400 (55-70#) dł. 81 cm (83 cm z grotem)-

bo zastanawiam się czy nie brać 500, + skrócimy jeszcze o jeden cal i będzie sztywniejsza. czy jak myślicie? :)
ewentualnie ciagle będę strzelać z 52lbs ;) poprostu czy kombinować a czy brać 400?

bo na dobrą sprawe to na 500 mam maximum a na 400 mam minimum a niewiem jak jest bezpieczniej i celniej.

 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2016, 11:30:40 pm wysłana przez Mateusz250 »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 06, 2016, 01:14:05 am »
Cytuj
Po pierwsze to naucz się jednak naciągać równolegle do podłoża. Naciąganie ,kiedy rękę łuczną trzymamy w górze(automatycznie strzała jest również skierowana grotem w góre) jest bardzo niebezpieczne.

Dokładnie takie naciąganie jest niebezpieczne, i bardzo niemile widziane na wszelkich zawodach. I raczej świadczy o zbyt mocnym łuku. A jeśli łuk jednak nie jest za mocny a coś boli przy normalnym naciąganiu to trzeba raczej iść do lekarza.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2016, 01:16:15 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 06, 2016, 02:05:53 am »
A to białe to przecierająca się cięciwa/kable albo owijka w tych miejscach, albo wymiana i sprawdzenie czy w kostce na odciągu niema żadnych "zadziorów" żeby sytuacja nie była często powtarzalna, ja i tak bym proponował wymianę cięciwy na jakąś z lepszych materiałów.
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 06, 2016, 06:14:12 am »
Ból minie niedługo. Masz za twardy luk widocznie. Staraj sie naciągać w przyszłości z łokciem wyżej. Po prostu nie masz jeszcze wykształconych tych partii i łatwiej ci sie naciąga w niefizjologiczy sposób tymi które masz.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 06, 2016, 07:50:48 am »
Cienciwe sobie nawoskuj. Pewnie dlatego Ci sie tak przeciera bo jest sucha. Ja sobie odpuscilem luk na 52 funty i ladnie naciagam bez akrobacji takich jak Twoje :D
Nie przeciazaj sie ho sobie cos naciagniesz albo naderwiesz :D
Pozdro
PSE Stinger X

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 06, 2016, 07:59:26 am »
Dzięki za odpowiedzi, co do naciągania to wiem czym to grozi, mieszkam na wsi, za moim domem są jakieś 2km do cywilizacji, spust nie ma szans żeby popuścił bo  ściskam całą dłonią spust(ale wiem...), i dopiero przy letofie i celowaniu daje palec na spust. ale tak czy siak najlepiej by bylo naciagac na wprost czy od dolu wiem :)

a to białe to nie jest owijka tylko zwykła cięciwa i właśnie niewiem dlaczego jest biała, i na tej kostce nic nie ma, gładka powierzchnia.

a co do strzał to 400 i jeszcze skrócić ? :)
to widzę że nikt tego nie komentuje to lepiej sipap248 żeby mieć minimum lbs w stosunku do strzały? 50funtow a 400(55-70), noi tak widzę że jest dużo grotów do wyboru hehe.
a na tym się wgl nie znam jeśli chodzi o dobór wagi itd , może poprostu powiem w centrum żeby mi dobrali i już :)

MateuszN, przy pierwszym dniu robiłem akrobacje, a teraz naciągam płynnie bez jakichś kolwiek bólów czy stęków :D

pozatym w horizonie jeśli się popuści więcej niż 50funtów to cięciwa już luźna że aż strach wystrzelić czy cięciwa nie spadnie, był temat ostatnio :)
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 06, 2016, 08:42:35 am »
Chodzi o unikanie złych nawyków. Możesz sie kiedyś zapomnieć w miejscu gdzie cywilizacja jest bliżej. A z zawodów to cię na pewno wyrzuca.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 06, 2016, 09:37:22 am »
Napisales ze sciskasz spust reka? Jesli masz nadgarstkowy to nie musisz bo masz go na reke zapiety. Dlon delikatnie obejmuje spust oczywiscie przy naciaganiu palce za jezykiem spustowym :)
PSE Stinger X