Autor Wątek: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje  (Przeczytany 6533 razy)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2016, 01:26:53 pm »
Ramiona mozna zamienic na takie majace 60 lub 50 lbs ale to dodatkowe koszta - jakies 900 pln.
Nie pwonienes uwazac, ze jestes "upolowanym jeleniem". To 100% wina sklepu, bo sie nie znaja a uwazaja pewnie, ze tak. Jakby zalozyc ich zla wole to stawia ich to juz w naprawde bardzo zlym swietle.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2016, 01:30:34 pm »
Piotr naprawdę współczuję,do tego doszła jeszcze ta moc łuku 70#-zupełnie bez sensu dla początkującego. Myślę,że jednak powinieneś podac nazwę sklepu,bo w Jaworzu są dwa i ten drugi będzie cierpiał z powodu niekompetencji(tak delikatnie mówiąc) tego w którym dokonałeś zakupu.
Paweł z Brodheadu Ci wszystko poustawia,jednak zamówił bym u niego nowy naciąg i kable. Naprawdę będzie to bezpieczniejsze dla Ciebie.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2016, 01:31:15 pm »
2. Moim zdaniem ważniejsze od brandu i modelu łuku jest jego poprawne ustawienie, a jest to wiedza niezbyt powszechna (...)

Święte słowa! Wniosek jak najbardziej trafny - przykro mi, że okupiłeś go tak wysoką ceną, ale jak sam napisałeś: "jest to wiedza niezbyt powszechna". Twoja córka ma łuk używany, relatywnie "tani", ale najwyraźniej bardzo dobrze ustawiony... osiąga dobre wyniki i ma z nich frajdę, bo dobrze ustawiony łuk - dobrze strzela (oczywiście do tego dochodzi wrodzony talent, stąd te 10 :-) ); z czasem, gdy z niego "wyrośnie", a połknie bakcyla, pewnie tata kupi jej jakiś wypasiony i będzie jeszcze lepsza, ale taki łuk, tzn. dobrze ustawiony, na start jest na wagę złota :-)
Trzymam kciuki za pozytywne i jak najszybsze zakończenie sprawy Twojego łuku, i mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na jakichś zawodach lub tak po prostu postrzelać (gdybyś był we Wrocławiu - koniecznie weź łuk i daj znać :-) ).
Acha, jeszcze jedno, w nawiązaniu do tego, co napisał Tomasz ("... poznać ludzi, z którymi będziesz strzelał...") - skorzystaj z mapy łuczników (http://www.bowhunter.pl/kontakty.html) lub śmiało pisz/pytaj/zaproponuj, czy ktoś bardziej doświadczony w okolicy akurat nie strzela - jestem przekonany, że zawsze ktoś do wspólnego strzelania się znajdzie, a wtedy łatwiej wszystko ogarniesz.
Pozdrawiam, D.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2016, 02:13:43 pm »
Koledzy nie żebym bronił sklep ale nie da się w 100% ustawić łuku "pod kogoś" wysyłkowo. Można m.in. poprawnie założyć zwymiarowane sznurki, ustawić yoki i wyznaczyć centershot podstawki i jej właściwy timing. Natomiast ustawienie peepa, DL, celownika, długości Dloopa, test na odchodzenie trzeba już zrobić samemu. I włącznie z ustawianiem podstawki TRZEBA umieć to sobie zrobić. Nie da rady tak że przyjeżdża łuk gotowy ze sklepu z ustawionym celownikiem i strzela w punkt. Każdy ma nieco inny chwyt, wysokość peepa, kotwiczy inaczej i to wszystko ma wpływ na to gdzie finalnie wyląduje strzała. Wystarczy strzelić z łuku ustawionego pod kogoś innego i prawie na pewno strzały pójdą w inne miejsce.

Jeśli chodzi o sznurki bloczkowe to one nie mają czegoś takiego jak rdzeń ani nie są one robione z dakronu. Co do wymiany sznurków po suchaczu jest ona zalecana ale to nie znaczy ze obecne sznurki strzelą, loteria. Generalnie te sznurki co ja zrobiłem, niektóre przeżyły po parę suchaczy, nie zdarzyło się by strzeliły. Oczywiście to nie znaczy że w tym łuku nie strzelą.

« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 03:51:00 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2016, 02:31:22 pm »
Pojedziesz do Pawla z BH to Ci wszystko pieknie ustawi. Warto by było cieciwke tez tam wymienić.
Pozdrawiam
PSE StingerX 70# 29"

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2016, 02:32:36 pm »
Przeciez Piotr odbieral luk osobiscie. Wielki to problem ustawic?
No tak, tylko jak luk ma za duzy DW, nie ogarnia sie prawidlowego ustawienia podstawki i tylko sie mysli aby komus wcisnac towar to wychodza takie kwiatki. Wina jest sklepu na 100%. Klient nie musi sie znac, tam po to siedza fachowcy aby wszystko bylo cacy.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2016, 02:34:46 pm »
Przecież łuk był za drugim razem wysyłany a nie odbierany osobiście.

Natomiast co do całej historii o stanie sprzedawanego łuku to masakra, powinna byc IMO znaaczna obniżka ceny, wymiana na nowy bądź zwrot kasy. Tyle kasy i łuk po suchaczu, chociażby strata wartości przy odsprzedaży.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 02:52:07 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2016, 02:48:36 pm »
Przecież łuk był za drugim razem wysyłany a nie odbierany osobiście.

Z winy Piotra? Zawalili temat za pierwszym podejsciem. Za drugim tez widac sie nie popisali, bo nawet synchro podstawki ich przerasta.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2016, 03:05:05 pm »
No chyba że zawalili to wszyscy wiemy?
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2016, 03:31:22 pm »
Piszesz ze nie da sie ustawic luku pod kogos. Wysylkowo - 100 % racji. Przy wizycie osobistej da sie i mozna to zrobic zajebiscie. Tylko trzeba umiec i chciec.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Starless

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 06, 2016, 03:37:55 pm »
w poprzednim moim poście dokładnie piszę, gdzie był zakup, ale to tylko chyba dla początkujących będzie przydatne, gdyż doświadczony łucznik kitu sobie wcisnąć nie da.
Po wizycie u p. Pawła z BHead napisze jakie są efekty.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy i moje refleksje
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 06, 2016, 03:44:08 pm »
Gibber no i o to mi tylko chodziło ;) Starless niezależnie od wizyty w serwisie, w przyszłości musisz się nauczyć sam ustawiać łuk pod siebie.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać?? EPILOG sprawy
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 09, 2016, 08:53:40 pm »
w poprzednim moim poście dokładnie piszę, gdzie był zakup, ale to tylko chyba dla początkujących będzie przydatne, gdyż doświadczony łucznik kitu sobie wcisnąć nie da.

Przepraszam, w którym miejscu jest dokładnie napisane, o który sklep chodzi?