Autor Wątek: Dylematy długorękiego  (Przeczytany 1989 razy)

Wrotkarz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Dylematy długorękiego
« dnia: Marzec 06, 2016, 09:21:46 pm »
Witam wszystkich. Chcę kupić pierwszy łuk dla siebie.
 Samick Polaris wydaje mi się dobrym wyborem, długość 70 cali, myślałem o naciągu 28 funtów. I tu pojawia się dylemat, rozstaw ramion to 197 cm, jeśli dobrze wydaje mi się naciąg wyjdzie mi 31 cali z małym hakiem. Jakiej długości strzały dla mnie będą odpowiednie, 32 cale?
 O ile zwiększy się siła naciągu? Wydaje mi się że o ok. 6 funtów, to by było ok. 34 funtów, czy to nie zbyt dużo na początek. Jak ma się taki długi naciąg do trwałości łuku? Może ktoś ma inne sugestie, chętnie skorzystam z rad doświadczonych łuczników.   

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Dylematy długorękiego
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2016, 10:08:46 pm »
W takim razie kup 22# :P i strzały o długości 32cale i parametrze 800  albo 750 xD myślę że będą ok. http://sklepluczniczy.pl/strzay-karbonowe/1715-strzala-karbonowa-cross-x-ambition-sklep-luczniczy.html wydaje mi się że warte polecenia. Mi wyszło że masz nieco ponad 30.4 cala naciągu
Poczekajmy na opinie bardziej doświadczonych forumowiczów
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 10:14:20 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Wrotkarz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dylematy długorękiego
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2016, 02:06:36 pm »
Czekam na SF Optimo+ i  strzały Cross-x ambition. Nie chodziło mi o naukę strzelania a o pomoc w doborze sprzętu. Po wieli próbach na łuku dzieci, przeczytaniu wielu tematów na forum i rozmowie ze sprzedawcą. Zdecydowałem się na 34 funty naciągu i strzały o parametrze 500.

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Dylematy długorękiego
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2016, 07:58:12 pm »
No to powodzenia.
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Wrotkarz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dylematy długorękiego
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2016, 01:15:21 am »
 Pierwsze strzelanie z mojego łuku zaliczone, po ponad 100 strzałach nic nie boli, ręka nie drżała jeśli nie celowałem naprawdę długo, więc łuk chyba dobrany dobrze. Przy moim naciągu podobno jest 33# z 28# jakie podaje producent, strzały 32 cale ok. 2 cm wystają za podstawkę, parametr tez zmieniony bo jest 600. Forum to prawdziwa kopalnia wiedzy, dzięki za pomoc. Niedługo na pudło od TV będę musiał przyczepić tarczę, ale jeszcze muszę popracować nad skupieniem, prawo lewo jest znośnie, ale W pionie jeszcze mam zbyt duży rozrzut.