Autor Wątek: podkarpacie  (Przeczytany 4507 razy)

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 28, 2016, 08:00:31 am »
Może się nie jasno wyraziłem- nie pisałem żeby kolega go przesuwał pomiędzy sznurkami. Należy go wyjąć i włożyć np.2 cm wyżej.  Jezeli będzie  go trochę skrecało to spokojnie można to skorygować d-loopem. Sam tak mam i działa jak należy.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 29, 2016, 08:25:16 pm »
dziękuję Koledzy za pomoc. dziś zamówiłem 100 m nici nylonowej, i tak jej nie zużyję, ale cena przystępna była. jutro postaram się zespawać migiem jakąś solidną prasę do łuku, i zacznę działać w temacie.. ;)
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 29, 2016, 08:49:17 pm »
jutro postaram się zespawać migiem jakąś solidną prasę do łuku, i zacznę działać w temacie.. ;)

Chyba pobijesz rekord Polski jak w jeden dzień zrobisz od zera prasę :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 29, 2016, 08:52:32 pm »
mam sporą spawarę, mam grubościówkę, mam ogólnie dużo sprzętu, stal i drewno, więc to naprawdę nie jest filozofia, jeśli tylko kwestia zbliżenia ramion. jeśli coś, to i efekt przedstawię, tylko wcześniej jakiś plan muszę zdobyć na to 8)
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 29, 2016, 08:56:17 pm »
Różne rzeczy idzie robić byle z głową. Widziałem nawet na youtube jak gość używa pasów transportowych jako prasy i też buduje peepa. Najważniejsze to nie uszkodzić łuku i tyle. Pochwal się później swoim patentem :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 29, 2016, 08:58:49 pm »
chętnie to zrobię, tylko muszę znaleźć poglądowe zdjęcie jakieś, albo pójdzie totalna samoróbka. postaram się obłożyć gumą ramiona ściągające, powinna być gitarka.. :)
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 29, 2016, 09:05:09 pm »
i chyba wiem, co wykorzystam.. kojarzysz Tomku podnośniki samochodowe w kształcie rombu, które to unoszą się z pozycji poziomej do pionowej niemal, z osadzoną w tulejce śrubą?to będzie mój mechanizm ściągający-duża siła, niewielki skok. dla jednego luku będzie super, ewentualnie regulowany zrobię kiedy indziej,to rozwiąże problem. moj carbon knight powinien by zadowolony...:)
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 29, 2016, 09:29:31 pm »
Można i z profila zamkniętego,  dwóch kawałków deski i z linki stalowej zrobić prasę ale pamiętaj,  że czasami oszczędności są tylko chwilowe. Uszkodzenie ramion na skutek złego prasowania już się niejednemu przydarzyło. 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 29, 2016, 09:31:56 pm »
ale nie zamierzam jednostronnie naciągać ramion, łuk będzie się sam ustawiał, to po pierwsze, a po drugie będę go chwytał tuż pod bloczkami, oraz tylko tyle, by poluzować cięciwę, nie zamierzam przesadzać...
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 29, 2016, 09:32:10 pm »
Można ze wszystkiego. Koledzy też stosują podnośniki z Fiata125P. Ważny jest sposób mocowania ramion w prasie żeby ich nie uszkodzić nie mówiąc o porysowaniu.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 29, 2016, 09:35:41 pm »
będzie cacy, juz się o to zatroszczę:) i dam znać, może w tym tygodniu się za to zabiorę..
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 29, 2016, 09:43:04 pm »
Najważniejsze żeby nacisk był w dobrym miejscu bo inaczej tylko Ci trzasnie i po zabawie. Powodzenia i pochwal sie co tam zmajstrujesz

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 29, 2016, 09:46:40 pm »
Wszystko pokaze,a obecnie sie zegnam,tzn na dzisiaj ;)
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2016, 09:39:43 pm »
Witam.. Czasu troche minelo,prasy nie zrobilem, pojechalem natomiast do dobrego i wszystkim znanego sereisu,zebe przestawic peepa,siodelko,i jakies dodatki kupimyc... Dzis patrze sobie dokladnie,a w miejscu montowania prasy,na jednym z ramion,jest kilkumilimetrowy odprysk,jakby sie wyslizgnal z strzemion luk. Lakier wprawdzie nie odpadl,ale wisi na wlosku, wlokno jest widoczne. Co z tym koledzy zrobic?de serwisu po tygodniu nie ma sensu juz chyba dzwonic...
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 25, 2016, 12:24:07 am »
Współczuję,ale przede wszystkim przenieś temat do właściwego działu. Bo ten słuzy do witania się nowym userom.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500