Autor Wątek: podkarpacie  (Przeczytany 4508 razy)

Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
podkarpacie
« dnia: Luty 27, 2016, 03:07:59 pm »
cześć wszystkim, jestem Gabriel, okolice Krosna/podkarpacie, fan hoyta, użytkownik bowtecha..:)
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2016, 04:07:16 pm »
Witaj na forum!

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2016, 04:12:48 pm »
Cześć. staram się nadgryźć wszelkiej maści wątki, celem bycia na bieżąco. jestem posiadaczem karbon knighta od lipca około, niestety za wiele czasu mu nie poświęcam, z uwagi na pracę, ale staram się, jak mogę. naturalnie mam też problemy z zestrojeniem, które muszę zniwelować gdzieś, może wkoło Bielska, ale to za ok 2 tyg:)
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2016, 04:40:04 pm »
Wszystko wymaga czasu. Dużo czytaj...oglądaj na YT. Będzie dobrze :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2016, 06:15:23 pm »
prawdę mówiąc oglądam juz od 5 lat, jednak niestety, jeśli ktoś nie stoi obok, z tych zorientowanych, który nie powie co jest źle, to jak sami wiecie, błąd się powtarza, a my nie wiemy nawet, że istnieje. ale z czasem pewnie już przestaje być błędem. wadą mojego łuku jest to, że Kolega w sklepie, w którym łuk zakupiłem, umieścił zbyt nisko przeziernik, przez co przy strzale muszę "przytulić" głowę do cięciwy,. kiedy podciągam ja do kącika ust i czubka nosa, to widzę peepa jakieś 2 cm poniżej.  :o mam nadzieję, że niebawem serwis mi to jakiś załatwi:)
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2016, 06:17:11 pm »
Peep jest bardzo ważny. Jeden z kolegów męczył się z łukiem dosyć długo aż doszedł do tego że peep był 2cm za wysoko.....teraz strzelanie to dla niego sanatorium :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2016, 06:22:43 pm »
otóż to, a jak u niego wtedy z powtarzalnością i skupieniem? bo u mnie troszkę jest rozrzut, tzn 30 m w żółtym polu, czasami tylko w środku..
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2016, 06:32:18 pm »
jeszcze pytanie, szukałem na forum, ale nie namierzyłem odpowiedzi. czy siodełko strzały powinno być pomiędzy bloczkami w równej odległości, przez co siła wystrzału będzie największa, czy to ustalane jest indywidualnie? kolejne-strzała nałożona na cięciwe niestety nie nie tworzy z nią kąta prostego, więc rozumiem, że i to będzie decydowało o celności-czy tak? dziękuję za odpowiedzi:) przestrzeliny na teście papierowym są czyste, dodam w ramach wyjaśnień:)
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2016, 07:06:20 pm »
Są takie specjalne miarki łucznicze do ustawiana siodełka i strzały w odpowiednim miejscu aby   strzała oparta na podstawce była pod kątem prostym do cięciwy.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2016, 07:08:29 pm »
dziękuję Mariusz,  muszę poważnie przysiąść nad udoskonaleniem mojego luku, bo treningi chyba na marne idą..
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2016, 07:14:28 pm »
Peepa to sobie sam pod siebie ustaw, to nic trudnego. Jak nie masz separatora do cięciwy to spokojnie można to zrobić jakimś plastikowym elementem, który nie ma ostrych krawedzi co by nie uszkodzić cięciwy.  Na YT znajdziesz mnóstwo instrukcji jak to ogarnąć.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Merlin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2016, 07:17:06 pm »
a nie będę miał problemu z jego skrętem, jesli uniosę go o te 2 cm? ewentualnie zmajstruję coś na kształt pras. czym owijać potem peepa? jakaż specjalna nić, lub żyłka?
Bowtech Carbon Knight #72
Podstawka QUAD Ulttarest HDX
Celownik Viper 5 pin

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2016, 12:46:02 am »
Nie będziesz miał problemów.  Gdyby Ci się skręcił delikatnie to d-loopa możesz tak ustawić, że będzie Ci prostował peepa przy naciąganiu. 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2016, 12:48:19 am »
Co do owijania to możesz zakupic nić do owijek a jak nie to możesz owinąć taką mocną, cienką nicią ogólnie dostępną. 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: podkarpacie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2016, 01:07:33 am »
Zwykłe przesunięcie peepa o 2cm spowoduje jego zdecydowane skręcenie. Trzeba albo go wyjąć i wsadzić prosto w nowym miejscu albo zdjąć cięciwę z jednej strony i ją odpowiednio skręcić aby wyprostować peepa.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)