Autor Wątek: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??  (Przeczytany 15863 razy)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 26, 2016, 04:32:45 pm »
W Hoycie myślę, bo raczej nie w PSE?

Tak, w Hoojcie ;-)
W sumie pewnie przez ich politykę. Podobnie jak Mathews nie uznają reklamacji zgłaszanych bezpośrednio przez klienta, reklamacja tylko przez dystrybutora. Tutaj jest długi łańcuch - sklep w PL - dystrybutor w EU - Hoyt w Salt Lake City.

W PSE załatwił bym to w tydzień pisząc bezpośrednio do ich działu CS.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Starless

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 26, 2016, 07:52:44 pm »
Dzis chciałem odstapić od umowy kupna tego łuku, zresztą za radą prawnika z UOK i Konsumenta.
Dzwoniłem do sklepu, ale mnie uprosili, żebym tego nie robił, no i im uległem :-\.
Obiecali solennie,  wymienic bloczki , jesli konieczne również cięciwę i kable i wyregulować łuk od nowa.
Łuk mam otrzymać w piątek a, wiec b. szybko. Twierdżą , że nie wiedzą co się stało??
Nikt z łuku wcześniej nie strzelał. Łuk był w promocji, w pudełku, nie sa w stanie powiedzieć dlaczego bloczki są pokrzywione??..

Prawnik z UOKiK sugerował, że jeśli mimo naprawy łuk nie będzie OK, będzie się rozregulowywał, etc. wówczas zobligowani są do wymiany, bezwarunkowo.
Uzgodniłem taki follow-up również ze sklepem.
Dam znać jak odbiorę łuk, a tymczasem rozważam zastosowanie sztywniejszych strzał, gdyż te 340 z wyliczeń wychodzą być za miękkie.

Co sugerujecie podobnego, do np. Victory Vap, a korzystniejszego cenowo??

Pozdrówki
Piotr

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 26, 2016, 08:14:58 pm »
Dziwna sytuacja, bardzo dziwna. Co do strzał to ja mam Powerflighty i St.Excel , bardzo korzystnie wychodzą cenowo. 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 26, 2016, 08:22:10 pm »
Co sugerujecie podobnego, do np. Victory Vap, a korzystniejszego cenowo??

GoldTip Hunter albo GoldTip Velocity jeżeli zależy Ci na szybkości strzał i płaskiej trajektorii. Na początek jednak Hunter jest bardzo ok.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 26, 2016, 08:22:37 pm »
Sznurki tak czy siak zwłaszcza nowe o 100-200strzałach należy sprawdzić i podregulować minimalnie nie jest to rzeczą STRASZNĄ a normalną ;)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 26, 2016, 08:43:25 pm »
Dzis chciałem odstapić od umowy kupna tego łuku, zresztą za radą prawnika z UOK i Konsumenta.
Dzwoniłem do sklepu, ale mnie uprosili, żebym tego nie robił, no i im uległem :-\.
Obiecali solennie,  wymienic bloczki , jesli konieczne również cięciwę i kable i wyregulować łuk od nowa.
Łuk mam otrzymać w piątek a, wiec b. szybko. Twierdżą , że nie wiedzą co się stało??
Nikt z łuku wcześniej nie strzelał. Łuk był w promocji, w pudełku, nie sa w stanie powiedzieć dlaczego bloczki są pokrzywione??..

Prawnik z UOKiK sugerował, że jeśli mimo naprawy łuk nie będzie OK, będzie się rozregulowywał, etc. wówczas zobligowani są do wymiany, bezwarunkowo.
Uzgodniłem taki follow-up również ze sklepem.
Dam znać jak odbiorę łuk, a tymczasem rozważam zastosowanie sztywniejszych strzał, gdyż te 340 z wyliczeń wychodzą być za miękkie.

Co sugerujecie podobnego, do np. Victory Vap, a korzystniejszego cenowo??

Pozdrówki
Piotr
Niepokoi mnie te stwierdzenie -"jeśli konieczne to wymienią cięciwę i ramion". To mozna stwierdzic prześwietlając ramiona i wtedy dopiero widac mikrouszkodzenia,Tak samo cięciwa,z wierzchu może wyglądać dobrze,ale rdzeń może być poprzerywany. Oni na pewno nie mają takiego specjalistycznego sprzetu,więc kto ma zdecydowac czy to nalezy wymienic? Gwarancja PSE mówi jasno: w przypadku suchacza nalezy wymienić camy,ramiona,cięciwę i kable. Koniec -kropka.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500