Autor Wątek: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??  (Przeczytany 15862 razy)

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 22, 2016, 11:56:03 am »
Jak najbardziej, określić ten "sklep" (cudzysłów celowo bo nazywanie tego sklepem umniejsza innym rzetelnym firmom) mogę tak: zero profesjonalizmu i zabawa w firmę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 22, 2016, 12:15:17 pm »
Jak dobrze kojarzę to już taki temat był na tym forum. Na temat polecanych sprzedawców.  Może trzeba nazwać inaczej i założyć nowy temat żeby już tutaj koledze nie zaśmiecać. 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Starless

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 22, 2016, 08:32:53 pm »
Witam, Wszystkich Kolegów,

ze sklepu mi odpisali, że łuk naprawią w 15 min (poprzez regulację..???) i zachodzę w głowę jak to zrobią , może wyklepią cam młotkiem gumowym, ale będzie chyba trudno bo alu twarde i kruche..
Łuk wysyłam jutro i czekam na rozwój sytuacji..
A oto co napisali, cyt:" Jeżeli nie było strzelone na "sucho" to bloczek nie będzie krzywy, podejrzewam, że wystarczy podregulować jego oś kablami (co jest częstą sprawą).
Filc w podstawce się wyciera to normalna sprawa, ale może niekoniecznie powinien wytrzeć się tak szybko. Może to kwestia poluzowania się linki w podstawce i nie opada już tak jak powinna.
Łuk był wyregulowany i strzelał idealnie w punkt.
Mocno wątpię w profesjonalizm tego serwisu, a "niebezpieczność" łuku to już w ogóle stwierdzenie wyciągnięte z palca w tym przypadku..
Proszę łuk wysłać do nas na serwis, który zrobimy darmowo (tylko wysyłkę trzeba pokryć), jestem przekonany, że wszystko z łukiem jest w porządku (oczywiście zdjęcia dokładnie obejrzeliśmy) i to kwestia regulacji, które zrobimy w 10-15 min.." koniec cytatu.
Załączam zdjęcia camów z boku:

http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/22/image001.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/22/image002.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/22/image004.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/22/image005.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/22/image006.jpg

Czujecie bazę, wydałem kupę kasy a, ale wysyłać mam na swój koszt...

Pozdrawiam dziękując za wsparcie ,

Piotr





gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 22, 2016, 08:47:44 pm »
Górny cam masz potężnie niezsynchronizowany. Znacznik powinien pokrywać się z control cablem.
Dodatkowo potężny zadzior na prowadnicy buss cabla dolnego cama, widać od strony wewnętrznej.
Na 99% łuk przetrwał suchacza, nie widzę opcji, aby takie uszkodzenie powstało w wyniku upadku czy też w transporcie, do tego z poprzednich zdjęc widać uszkodzenie prowadnicy cięciwy w górnym camie. Te uszkodzenia są tak charakterystyczne, że trudno je pomylić z czymś innym. Jeżeli masz czyste sumienie w tym temacie to walcz o zwrot produktu i odzyskanie pieniędzy.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 22, 2016, 09:38:15 pm »
Kurna regulacja to jedno,ale co Ci napisali o tych uszkodzeniach camów? Dla mnie jedyną opcją jest zwrot kasy lub wymiana na nowy łuk. Ale że ten model nie jest już w produkcji, to powinni oddać kasę. Dla mnie to łuk ewidentnie po suchaczu. Powinny zostać wymienione camy,ramiona i cięciwa zebyś mogł bez strachu strzelać. Bo tak po regulacji i wyklepaniu camów,w każdej chwili może ci pójść np. cięciwa w której są włókna dakronowe i w wyniku suchacza na pewno popękały i cięciwa ma już znacznie mniejszą wytrzymałość.
Ale nawet jak w magazynach PSE będą mieli części do tego nie produkowanego już modelu, to nim przyjdą minie 1-2 miesiące. A dlaczego Ty masz tyle czekać ,jak chcesz strzelać.
Walcz o swoje i ja jestem za podaniem nazwy sklepu, by ktos inny nie dał się podobnie nabrać na "okazję".
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Starless

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 22, 2016, 10:26:28 pm »
Niestety po jeszcze jednych oględzinach zauważyłem, że dolny cam jest również krzywy .
Załaczam fotki

http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/22/image007.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/22/image008.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/22/łuk001.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/22/łuk005.jpg

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 22, 2016, 11:20:47 pm »
No masakra, suchacz ja nic. Jak można taki łuk wcisnąc klientowi? Nie oddawaj do żadnej regulacji,tylko mają oddać kasę i jeszcze przeprosić. Rozumiem,że nie uprzedzono cię,że kupujesz łuk za okazyjną cenę,ale po wypadkowy? Szkoda ,że jak zauważyłeś te uszkodzenia po wyjściu ze sklepu,to nie podjechałeś do tego drugiego zaciągnąć opinii. Tam szybko wyszło by szydło z worka.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 23, 2016, 06:44:42 am »
Niezłe. Paweł ma racje. Ja bym się nie cackał. Rzecznik praw konsumenta i zwrot kasy. Następnym razem rób zakupy u Robina albo w DAKO.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 23, 2016, 07:55:04 am »
Dobrze radzą koledzy. Poproś od razu o zwrot pieniędzy.  Myślę jednak, że będą próbować Ci wmówić, że Ty sobie pyknąłeś suchacza jednak pocieszeniem jest dość sprawne działanie uokik i ich rzeczników. Niestety często sprawy ciągną się niemiłosiernie długo.  Mam taki przypadek w rodzinie i sprawa trwa już 3 rok.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 23, 2016, 08:04:31 am »
Jak nie będą się poczuwać do odpowiedzialności, Przekaż im że sprawę nagłośniłeś również na forach łuczniczych. Solidaryzując się z Tobą przestaniemy kupować w tym sklepie. Reklama dźwignią handlu jak to mówią.
Podejrzewam że większość z nas wie o jaki sklep chodzi, ale dla mnie to jest nie do pomyślenia że mogli Ci wcisnąć taki łuk jako nowy :-\
Jeżeli faktycznie tak jest ja już do nich nawet maila z zapytaniem o cokolwiek nie wyślę.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 23, 2016, 08:20:12 am »
Trudno będzie się im z tego wytłumaczyć, zakładam, że główna linią obrony będzie to, że użytkownik uszkodził łuk. Dziwne, że nie skomentowali uszkodzeń camów.

PS. Freak SP masz dostępny w sklepie u Łukasza za 3,3k PLN. Więc biorąc pod uwagę, ze wydałeś 6k to masz 2,7k na osprzęt. Tutaj już naprawdę można brać wszystko w górnej półki. Jak wspomniałem, walczyłbym o dostarczenie nowego łuku lub zwrot kasy + koszty paliwa. Żyjemy w Państwie prawa, czy nie? dlaczego masz pokrywać ze swojej kieszeni błędy sklepu.

Na twoim miejscu uderzałbym dwutorowo. Mail do sklepu z żądaniem zwrotu pieniędzy - podstawa roszczenia - sprzedaż uszkodzonego towaru. Otrzymasz odpowiedz odmowną (tak zakładam). Wtedy z mailem idziesz do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta i on wali pismo urzędowe, na które sklep musi się ustosunkować w terminie chyba 14 dni. Czekasz jak się sprawa rozwikła. Raczej nikt nie chce wikłać się w sprawy sądowe, tym bardziej,, że jeżeli Ci sprzedali takiego bubla to muszą, muszą sobie z tego zdawać sprawę. Pamiętaj, wszystko na piśmie, dowody mogą się przydać w razie W.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 23, 2016, 09:52:13 am »
Temat będzie dość trudny, Łuk jest o tyle specyficznym sprzętem, że cięzko udowodnić teraz KTO zrobił suchacza, zwłaszcza, żę kolega odebrał osobiście sprzęt w sklepie, więc widział co bierze. Sklep może się bronić, że sprzedał dobry łuk a klient go zepsuł i robi teraz wielkie halo. Trochę dziwna sytuacja, to tak jakby odebrać nowe auto z salonu a za 2 dni wrócić, że jest porysowany zderzak i pisać do rzecznika, że taki już był w momencie kupna.



pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 23, 2016, 10:07:00 am »
Niech oddadzą chociaż kasę za łuk -te 3000. Osprzęt może przecież zostać. Chyba, że też jest tak samo " nowy " jak łuk. A tak też może być. Mój kolega kupił w tym sklepie drogi celownik myśliwski  (koszt kolo 800 pln ) i fabrycznie zepsuta była mikro regulacja. Oczywiście obrona sklepu, pewnie klient sam zepsuł podczas regulacji.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 23, 2016, 10:11:01 am »
Z jednej strony masz rację Łukasz ale myślę,  że u kolegi bardziej zadziałał pośpiech, ekscytacja niż zdrowy rozsądek.  W sumie ciężko  założyć, że "sklep profesjonalny" sprzeda Ci takiego bubla, zwłaszcza jak ktoś dopiero zaczyna przygodę i wielu rzeczy o sprzęcie nie wie. W takich sytuacjach to najlepiej mieć kogoś kto się chociaż trochę zna i pomoże przy zakupie. Nie każdy ma taki komfort a wielu zaczynających wiedzę ma taką jak coś wyczyta w necie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 23, 2016, 10:21:02 am »
Ja jak kupowałem pierwszy łuk, to nawet nie oglądałem stanu camow. Lykałem wszystko co mi w sklepie mówili i jak najszybciej chciałem wypróbować łuk. To chyba naturalne, że człowiek przyjmuje że jak kupuje nowy łuk, to nie jest on uszkodzony.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500