Autor Wątek: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??  (Przeczytany 15858 razy)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2016, 07:55:55 pm »
Uszkodzenia ramion najlepiej sprawdzić patyczkami do uszu. Przeciągasz po powierzchni, jakbyś malował - jak zaczyna zaciągać bawełnę, to znaczy, że są mikro rozwarstwienia w laminacie. Tak też sprawdzam strzały karbon po przycięciu - w środku.

Na kartce, którą dostałeś z łukiem masz info, ile razy możesz odkręcić śruby od ramion, aby odpuścić trochę mocy. Jaka to wersja tego Freak - maksymalnie 60 czy 70 LBS. 60 powinna się odpuścić na 43-45 lbs a 70 na 52-54 lbs.

Strzały - na jaką długość są przycięte ? - mogą być trochę miękkie jak mają pełną długość 32 cale, spin 300 byłby optymalny.

Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2016, 07:56:44 pm »
Strzałki masz dobre. Jedno jest pewne- doświadczony sprzedawca, który widzi, że nie możesz naciągnąć łuku powinien Ci go sam szybciutko odpuścić o kilka funciaków bo wiadomo jakimi kontuzjami może grozić forsowanie się z silnym bloczkiem. To kolejny dowód na partactwo sprzedawcy i nie usprawiedliwia go ani kolejka klientów ani żadna inna nagła potrzeba.... 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2016, 08:00:38 pm »
Panowie - ostrożnie z tymi deklaracjami, że strzały są ok. Chłop naciąga 32 cale a tutaj Freak ma już IBO w okolicach 350 fps, dużo zależy na ile są te strzały przycięte.

« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 08:05:16 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2016, 08:05:00 pm »
Pewnie, by mu 300 nie zaszkodziły ale nie sądzę żeby 340 narobiły takich szkód po 20 strzałach.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2016, 08:09:40 pm »
Nie na darmo łuk się nazywa Freak ;-0

TAP rekomenduje tutaj spin 280 przy dł. strzały 32 cale i grocie 100 grains + insert 21 grains.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2016, 08:21:38 pm »
Tak czy inaczej strzały też mu w sklepie dobierali i miałem napisać , że powinni to wiedzieć ale jak widze co sprzedali to trudno coś mądrego o nich napisać

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2016, 09:27:21 pm »
Jestem w szoku że takie rzeczy mają miejsce. Jeżeli faktycznie jesteś na 100% pewien że to nie Ty się przyczyniłeś do stanu w jakim się ten łuk znajduje, to może warto ostrzec innych użytkowników forum przed takim sprzedawcą  :o  Naprawdę współczuję że wydałeś dużo forsy i spotkało Cię takie coś.

Pisz na bieżąco jak sprawa postępuje...
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2016, 12:18:43 am »
Witam
Bardzo mi przykro, że kolegę spotkało coś takiego.
Jak może pamiętacie ja też miałem problemy( spadające yoki) z Bear'em  mojej dziewczyny. Sprzedawca oczywiście w pierwszej kolejności stwierdził ze to efekt "suchacza" i żadnej innej opcji nie brał pod uwagę. Po Jego "naprawie" już w czasie pierwszej serii sytuacja się powtórzyła...
Gdy pokazałem łuk trenerowi z klubu to sie złapał za głowę - łuk kompletnie nie ustawiony. Po wymianie kabli ( niestety te dwa częściowe wyskoczenia yoka uszkodziły strukturę włókien) i ustawieniu łuku, zdarzył sie "cud". Zero jakichkolwiek problemów.

Moim zdaniem pomysł odnośnie wprowadzenia jakiegoś "rankingu" sklepów/sprzedawców jest wart rozważenia. Należy chwalić tych dobrych i ostrzegać przed tymi drugimi. Sklep/sprzedawca zawsze będzie miał możliwość ustosunkowania sie do ewentualnych zarzutów ( jeśli będzie miał takie życzenie).

A taki "ranking" pomoże głównie początkującym, którzy tak jak ja za pierwszym razem patrzą głównie na ceny, co jak widać nie zawsze wychodzi na zdrowie.
 I o ile będą to merytoryczne i kulturalnie prezentowane argumenty nie powinien naruszać regulaminu forum.

Pozdrawiam

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2016, 07:51:27 am »
Nie wiem, czy taki ranking coś da. Osobiście mam doświadczenia z każdym ze sklepów łuczniczych w PL i są takie, w których nie kupuję strzał, są takie w których kupuje jedynie matę i takie którym regularnie daję zarobić, bo robią dobrze to za co im płacę. Jest też taki, który nie zobaczy nawet mojego złamanego grosza.

Przecież myślę, że każdy bardziej obeznany wie, gdzie kolega kupił łuk. 250-260 km od domu to pozostaje albo Żywiec, albo Jaworze. Są tam 4, w sumie 3 sklepy, bo dwa prowadzą Ci sami ludzie. Tylko jeden sklep ma punkt stacjonarny. Druga wizyta, aby łuk ustawić - 150km od domu, co daje Warszawę, więc wizyta w Bows&Arrows.

Ten światek jest ultra mały, wystarczy wizyta na 2-3 zawodach i zna się już 70% ludzi w tym sporcie.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 22, 2016, 08:17:03 am »
W Warszawie może być jeszcze Łuksport. Ciekaw jestem bo ja np nigdy już nic nie kupię w Łukibytom.pl i wszystkim szczerze odradzam i uważam, że powinno się tak pisać po to jest forum żeby inni nie popełniali błędów. Polecić mogę natomiast Łuksport, którego największym minusem są ceny, ale wolę dopłacić niż denerwować się i tracić czas jak przy łukibytom.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 22, 2016, 08:44:05 am »
Na pewno kolega napisze gdzie go tak zrobili. Poczekajmy spokojnie i się dowiemy. Też jestem za tym żeby punktować tych nieuczciwych. Co do Żywca jak już padła nazwa miejscowości to szczerze mogę polecić sklep Robin Hooda. Miła i przede wszystkim fachowa obsługa.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 22, 2016, 08:45:07 am »
Ciut żal, ale dziwie się, że wydałeś na to 6k, jeszcze w moro i ciekawi mnie z jakim osprzętem to kupiłeś. bo za 6k mozna poskładać BARDZO fajny set, a ciut dokładając ULTRA wypasiony, biorąc "pewne używki" ....

Jak jest tak piszesz to jedź do sklepu oddaj i poproś o kasę. Choć to będzie trudne bo tak naprawdę, i bloczki są dobiete/podrapane i generalnie nie czarujmy się 99% problemów z łukami powstaje z winy użytkownika, jeżeli to nie twoja wina to taki łuk odebrałeś to tak naprawdę ciężko teraz bedzie wg mnie cokolwiek uzyskać. Ale też się dziwię od paru miechów leży tu na forum nowy pro comp XL mojego kolegi z kilkoma bdb dodatkami, jak torba prasa peep i coś tam jeszcze, w kwocie 3800.... dodał byś do tego kolejne 3000 na celownik podstawkę i staby z górnej półki i miał byś ULTRA mega tarczówkę z TOP półki. W ogóle jak można dać za używanego freaka 6k z jakimś tam osprzętem i podstawką myśliwską .....

PS. Nie no w robinhoodzie na bank by go tak nie załatwił Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 22, 2016, 08:49:36 am »
Dlatego napisałem od razu moje zdanie co do jednego sklepu w Żywcu, z którym mam mega pozytywne doświadczenia.  Żeby też nie było, że ktoś przeczyta i nagle nic zapobiegawczo nie kupi u Łukasza. Wiadomo, że tam można w ciemno robić zakupy.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 22, 2016, 10:18:13 am »
Kolega pisał, że spróbuje najpierw mailowo, jeżeli to łukibytom to nie nie radzę liczyć na to, że odpiszą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 22, 2016, 10:32:22 am »
To widzę,  że pierwszy kandydat na "listę polecanych inaczej" - już jest :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka