Autor Wątek: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??  (Przeczytany 15859 razy)

Starless

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« dnia: Luty 21, 2016, 04:32:19 pm »
Witam,
2 tyg wstecz w jednym ze renomowanych sklepów łuczniczych(250 km od domu) nabyłem wymarzony łuk PSE.
Za całość z osprzętem zapłaciłem ok 6 tys zł.
Łuk miał być ustawiony  i "ready to shoot".
Po powrocie do domu i po pierwszym strzelaniu, w ciągu którego miałem skupienie 10 x 10 cm ,ale wszystkie strzały lądowały w prawym górnym rogu tarczy, postanowiłem  przeregulować łuk.
Jako laik, udałem się do innego renomowanego sklepu(150 km od domu) gdzie przed regulacją, a po wstępnych oględzinach stwierdzono, że:

- łuk ma skrzywiony górny Cam i strzelanie w tym stanie rzeczy jest niebezpieczne!! 
- ustawienie łuku woła o pomstę do nieba, a ustawienie jest przekoszone w lewo
Nie będę opisywał jak się czułem, pewnie możecie to sobie wyobrazić.
Ja to skrzywienie tarczy Cama zauważyłem odbierając łuk , ale ponieważ pierwszy raz trzymałem łuk bloczkowy w rękach naiwnie sądziłem , ze tak ma być.
Poza tym po oddaniu 20 strzałów, widełki podstawki wyglądają jak na zdjęciach, to jak mi powiedziano świadczy o niewłaściwym ustawieniu podstawki.
Załączam zdjęcia prosząc o radę:
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/21/PSE_Freak_Cam_2.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/21/PSE_Freak_Cam_2ydZIX.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/21/PSE_Freak_Cam_18.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/21/PSE_Freak_Cam_6.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/21/PSE_Freak_Cam_18edyI.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/21/PSE_Freak_Cam_4.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/21/PSE_Freak_Cam_3Km5Ty.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/21/PSE_Freak_QAD_3Ov9nC.jpg
http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/21/PSE_Freak_QAD_2i9SFp.jpg

Co z tym fantem począć?
Czy wymieniać Camy czy użytkować ten łuk??.
Dzięki z góry
Piotr Starless







Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2016, 04:42:02 pm »
Ja bym reklamował.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2016, 05:10:32 pm »
Z pewnością większość forum jest po cichu bardzo ciekawa, kto Ci to tak wcisnął, więc może to być cenny atut w ewentualnych negocjacjach dot. reklamacji.  ;)
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2016, 05:13:16 pm »
Dziwne, ze nie widziales w jakim stanie sa Camy jak go odbierales, bo wnioskuje ze odbierales osobiscie. Wyglada jakby przyjal suchacza.  Reklamacja, ale moze to byc droga przez meke, bo wniskuje slaba kompetencje i orientacje na klienta skoro wcisneli Ci taki szmelc.

Sklepy w Polsce, ktore sie znaja na lukach i nie robia w chu...sa dwa, chociaz jesli chodzi o kontakt to w sumie jeden.

Jak sie calkiem na Ciebie wypna to pozstaje Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta lub serwis luczniczy Broadhead.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 05:34:31 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2016, 05:47:13 pm »
Mnie też to wygląda na cam wyprostowany po suchaczu. Tylko że teraz skoro łuk odebrałeś bez wnoszenia jakis zastrzeżeń i strzelałeś z niego w domu,to sklep na pewno będzie się bronił ,że to ty coś spsociłeś z łukiem.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 06:13:19 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Starless

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2016, 06:12:00 pm »
Oczywiście będę reklamował, zacznę od jutra z informacją mailową, zobaczymy co sprzedawca odpowie.
Z łuku strzeliłem 20 razy , przechowuję go w gąbce w tym sztywnym futerale.
Do tego zakupu przygotowywałem się teoretycznie 6 m-cy czytając wszelkie opracowania, i wiem że suchy strzał to zabójstwo dla łuku.
Jestem gościem po 50 ce w pełni świadomym tego co robię, i jeśli by skrzywienie powstało z mojej winy, wstydziłbym się nawet o tym napisać.
Problem był taki , że łuk zarezerwowałem i zapłaciłem w końcu listopada, a odebrałem w lutym, być może coś w międzyczasie na Cam upadło w czasie przechowywania.

Dlaczego kupiłeś go w tym właśnie sklepie, moja żona zapytała, cóż, po pierwsze kierowałem się opiniami, po wtóre ten model był tam jedynie dostępny( ATA 38 ") , no i wstyd się przyznać, skusiłem się na 300 zł upustu.

Wymiana camów za komplet - to ok 900 zł.
Trochę szkoda , ale cóż, jeśli nie będzie innego wyjścia to je wymienię i będę wnioskował do sprzedawcy o zwrot kwoty.
Jeśli załatwimy sprawę polubownie, nazwę sklepu zostawię do swej wiadomości, jak będzie na ostro, wszyscy się dowiecie, kto zacz, zapewniam.




gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2016, 06:29:12 pm »
Hurtownie w EU sa dwie. Jvd i Bignami. Ten luk musial byc stamtad, chyba, ze import prywatny US. To oznacza, ze ten luk mogles kupic w kazdym sklepie luczniczym w PL. Z obslugi serwisowej sklepu luczniczego moge polecic Dawida z Dako, jesli tam kupiles...w sumie to niemozliwe, bo nie mialbys takiego zonka a po drugie mialbys go co najmniej dobrze ustawionego.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2016, 06:55:09 pm »
Reklamacja i jeszcze raz reklamacja. Wymiana camow na nowe to chyba najtańsze rozwiązanie.  Słyszałem,  że ktoś kiedyś próbował prostować camy ale nic to nie pomogło ponieważ uszkodzenie w tym miejscu się powiększało. Sprawdź jeszcze dokładnie ramiona czy nie ma jakichś mikro pęknięć.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 07:01:51 pm wysłana przez Mariusz Orzeł »

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2016, 07:08:18 pm »
Podstawkę kupiłeś jako nową z tym łukiem??? Ona wygląda jak po walkach na wschodzie Ukrainy. I nie mam na uwadze poszarpanego filcu na widełkach, ale rysy na spodzie mechanizmu. To nie wyglada że stało się to po 20 strzałach.
Jak już wcześniej Mariusz napisał sprawdź ramiona, bo na jednym ze zdjęć widać że są podrapane, a może dolega im coś więcej niż kilka rys.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2016, 07:12:12 pm »
Tak się robi na QAD nawet po 5 strzałach, jak podstawka się nie kładzie. Wiem, bo miałem ;-)

Kolego, zapodaj zdjęcie z boku łuku, gdzie widoczne są znaczniki synchronizacji CAMów.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 07:16:38 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2016, 07:19:07 pm »
Może ona się za późno kładzie,  wtedy by ją mogło tak niszczyć.  Miałem kiedyś QAD i marnego słowa nie powiem na tą podstawkę.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2016, 07:29:11 pm »
Panowie chcecie powiedzieć że zadrapania na dolnej bocznej ścianie widełek i obtłuczenie na pręcie górnym http://zapodajfoto.pl/images/2016/02/21/PSE_Freak_QAD_2i9SFp.jpg  są wynikiem kilku strzałów na źle ustawionej podstawce. Nie miałem QUDa  ale na moje to nie wiem jakby ktoś musiał się starać aby lotki zrobiły takie obtłuczenia górnego pręta zamykającego okno podstawki. Dla mnie to ewidentnie kontakt podstawki z "podłożem" po upadku.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 07:32:25 pm wysłana przez makato »
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2016, 07:29:44 pm »
Tutaj przyczyną może być też to, że podstawka jest za nisko względem półki majdanu, więc nawet jak widełki położą się w czas to i tak nie na 90st i lotki ją trochę podgryzają.

@Makato - promień Gamegetter z lotkami 3 calowymi Eastona (obowiązkowo helikale) dałby radę. Wiem, że w jednym sklepie to ulubione strzały sprzedawane początkującym łucznikom.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 07:32:44 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2016, 07:35:59 pm »
Rzeczywiście, wcześniej nie powiększałem zdjęcia i to co pisze kolega Makato może być też prawdą.  Gdyby ten łuk upadł to mogło oprócz podstawki uszkodzić też cam. Szkoda tylko,  że Ci to sprzedali- to już jest mocno nie fair.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Starless

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy z takiego łuku bezpiecznie jest strzelać??
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2016, 07:41:51 pm »
Wrzucę jutro za dnia trochę fotek camów z boku, mikropęknięć nie zauważyłem, jutro obejrzę ramiona przez lupę zegarmistrzowską, może coś znajdę.
Łuk odebrałem kompletny z zainstalowanym celownikiem, tą podstawką, miał być ustawiony, jak się okazało nie był, w drugim miejscu gdzie byłem z łukiem, serwisanta powiedział , nie będę się nawet wypowiadał na temat tego , kto ten łuk ustawiał..
W miejscu gdzie go kupowałem oddałem kilka strzałów, były to moje pierwsze strzały z łuku, wszystko szybko, no bo klienci czekali, dodam że łuk był ustawiony na ponad 60 funciaków, i miałem problem z naciągnięciem, na moją stanowczą prośbę zmniejszono naciąg o parę funtów.
Zastanawiam się czy strzały , które kupiłem Eastony Power Flight ze spinem 340 nie są za miękkie do tego łuku, ATA 38, naciąg 32 cale, siła ~60 funtów.