Autor Wątek: Tuning łuku w Warszawa i okolice.  (Przeczytany 2584 razy)

witja9

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Tuning łuku w Warszawa i okolice.
« dnia: Luty 04, 2016, 05:24:42 pm »
Czy ktoś z kolegów w Warszawie lub okolicach ma prasę, przyrządy do ustawiania łuku?
Wiem że mogę dać do Bowhuntingu lub Łuksportu, ale nawet nie o pieniądze chodzi, tylko sam chciałbym zobaczyć i nauczyć sie to przeprowadzać.
Pozdrawiam
Witja
Hoyt Defiant34,55#, 28"
HHA Optimizer King Pin
Ripcord Code Red
Easton Pwerflight 400
Carter Whisper

em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Tuning łuku w Warszawa i okolice.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2016, 02:40:56 pm »
Hmmm, co ja bym Ci Kolego radził ? Najzwyczajniej zainwestować w wiedzę !
Moim zdaniem, ciężko będzie Ci znaleść kogoś, kto "ustawi" Ci łuk i w dodatku wyjaśni wszystko dokładnie tak, byś potem mógł sam to zrobić, jeszcze z taką samą precyzją. Taką wiedzę zdobywa się...nie w ciągu paru godzin. Teoria to jedno, potem jeszcze praktyka, narzędzia i urządzenia...napewno nie jest to "od tak". Co ja bym Ci poradził ?  Zacznij od teori, poszperaj w necie, poogladaj filmiki, przestudiuj dobrze forum, podpytaj Kolegów, np, gdzie ewentualnie można jeszcze coś znaleść ciekawego na temat, który Cie ineteresuje....etc. Potem, poszukaj kogoś , kto Ci łuk ustawi,  i jednocześnie się przypacz i podpytasz, jak to sie robi w praktyce, zadawając pytania, na które nie bedziesz znał odpowiedzi. W/g mnie, na takim schemacie powinieneś budować swoją wiedzę.
Powodzenia i wytrwałości życzę - m.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Tuning łuku w Warszawa i okolice.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2016, 05:36:38 pm »
Teoria a praktyka to zupełnie dwie różne sprawy. Nie wiem dlaczego sądzisz,że autor posta nie ma już trochę wiedzy teoretycznej,ale chciałby zobaczyć i spróbować jak to wyglada w praktyce. Czytanie a nawet ogladanie filmików nie zastąpi możliwości samodzielnej(ale pod okiem doswiadczonego Kolegi) pracy nad ustawieniami łuku.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

witja9

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Tuning łuku w Warszawa i okolice.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2016, 10:09:57 pm »
Dziękuję za odpowiedzi(porady) .
Przez wiele lat byłem instruktorem strzelectwa bojowego i zawsze wszystkich uczyłem dokładnej budowy broni z uwagi na to iż każdy kto ma broń od której czasami moze zależeć życie jego lub innych musi na niej polegać w 100%, jeśli trafi się awaria lub nawet zwykle zacięcie to żeby wiedział co ma zrobić.
Teorię ustawiania łuku znam, ale pulki co samemu bym się nie odważył, gdyż nawet nie mam potrzebnych narzędzi.
Pozdrawiam
Hoyt Defiant34,55#, 28"
HHA Optimizer King Pin
Ripcord Code Red
Easton Pwerflight 400
Carter Whisper

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Tuning łuku w Warszawa i okolice.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2016, 10:27:11 pm »
Post kolegi em.upartus jest tak niesamowity że musiałem coś napisać, może to drobna złośliwość.Czytajac miałem wrażenie że przeglądam FB,kolega chyba nie posiada najmniejszej wiedzy łuczniczej ale lubi sobie pogadać.Pewnie nikt mi nie odpisze ale zapytam bo pojawiło sie kilka tematów na forum związanych z prasami, ile kosztuje taka regulacja albo np. wymiana cięciwy?czy to są drogie zabiegi że koledzy chcą inwestować w swoje urządzenia ?

em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Tuning łuku w Warszawa i okolice.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2016, 01:12:38 am »
Hans, Przyjacielu, dziekuję Ci, że ćwiczysz wytrzymałość moich nerek, lecz pamietaj, że wszystko, no może prawie wszystko, ma swoje granice. :) Domniemam, że masz "uczulenie" na moja osobę, więc najzwyczajniej będę udawał, że w Twoich postach, nie mam nic pod moim adresem. :)

em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Tuning łuku w Warszawa i okolice.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2016, 01:18:52 am »
Teoria a praktyka to zupełnie dwie różne sprawy. Nie wiem dlaczego sądzisz,że autor posta nie ma już trochę wiedzy teoretycznej,ale chciałby zobaczyć i spróbować jak to wyglada w praktyce. Czytanie a nawet ogladanie filmików nie zastąpi możliwości samodzielnej(ale pod okiem doswiadczonego Kolegi) pracy nad ustawieniami łuku.

Nie wiem, jaką Kolega ma wiedzę. Wyraziłem tylko swoje zdanie. Jesli był instruktorem strzelectwa, to wierzę, że sobie poradzi. Fizyka, a ścislej mechanika, jest jedna.

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Tuning łuku w Warszawa i okolice.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2016, 09:09:53 am »
Post kolegi em.upartus jest tak niesamowity że musiałem coś napisać, może to drobna złośliwość.Czytajac miałem wrażenie że przeglądam FB,kolega chyba nie posiada najmniejszej wiedzy łuczniczej ale lubi sobie pogadać.Pewnie nikt mi nie odpisze ale zapytam bo pojawiło sie kilka tematów na forum związanych z prasami, ile kosztuje taka regulacja albo np. wymiana cięciwy?czy to są drogie zabiegi że koledzy chcą inwestować w swoje urządzenia ?
Wymiana cięciwy wraz z ustawieniem łuku to koszt około 100-150 zł. nie licząc materiałów.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Munin

  • Gość
Odp: Tuning łuku w Warszawa i okolice.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2016, 10:00:52 am »
Przepraszam za offtopa ale powstrzymać się nie mogłem.

Post kolegi em.upartus jest tak niesamowity że musiałem coś napisać, może to drobna złośliwość.Czytajac miałem wrażenie że przeglądam FB,kolega chyba nie posiada najmniejszej wiedzy łuczniczej ale lubi sobie pogadać.Pewnie nikt mi nie odpisze ale zapytam bo pojawiło sie kilka tematów na forum związanych z prasami, ile kosztuje taka regulacja albo np. wymiana cięciwy?czy to są drogie zabiegi że koledzy chcą inwestować w swoje urządzenia ?

Hans jestem pod wrażeniem! Wszystkie ogonki na swoich miejscach! Jeszcze zapanuj nad dostępem po znakach przestankowych i możesz zacząć pisać książki.

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Tuning łuku w Warszawa i okolice.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2016, 10:37:21 pm »
Nie przesadzajmy kolego, nieumiejętność pisania zgodnie z zasadami ortografii nie zawsze jest wynikiem wrodzonej tempoty. Liczyłem na jakąś pomoc z waszej strony a dostałem szyderstwo,pewnie trochę i ja przesadziłem więc jest remis .Proponuję  więc nie bojkotować moich postów tylko normalnie porozmawiać , szczerze na to liczę.