Autor Wątek: Nowy zestaw.  (Przeczytany 8307 razy)

JohnyDerp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Nowy zestaw.
« dnia: Styczeń 24, 2016, 11:55:53 am »
Witam!
Przepraszam, za założenie nowego tematu zamiast podpięcia się do już istniejącego, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
Strzelałem od dwóch lat refleksyjnym o naciągu 15kg pod okiem kilku osób znających się mniej więcej na rzeczy, więc troszkę podstaw już znam. Mój naciąg to m/w 27". Łuk wybierałem dosyć długo, więc raczej go już nie zmienię, ale resztę jak najbardziej. Budżet na całość wynosi 800zł (kupię mniej strzał, ok 5 a później, przy większym zastrzyku gotówki dokupię). Czekam na sugestie :D

http://www.bowhunting.pl/sklep/luk-tradycyjny-samick-shb-50-%2C-58%2C-rh/p/82331

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/179,cartel-bowstringer

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/417,karwasz-tradycyjny-krotki

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/426,rekawica-tradycyjna-na-rzepy-herbis

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/154,easton-power-flight-st-excel
O parametrze 500. Tych strzał nie jestem pewny. Nie wiem co z masą grotu i lotkami, nie strzelałem nigdy strzałami z takimi lotkami, więc nie wiem czego się spodziewać i czy będą odpowiednie do tego łuku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2016, 11:59:23 am wysłana przez JohnyDerp »

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2016, 04:52:42 pm »
Polecam taką rękawicę.
https://www.e-luk.pl/rekawiczka-bearpaw-top,3,3893,2638
bardzo dobra jakościowo.
Co do strzał to weź koniecznie promienie z lotkami pierzastymi. Gumowe pod łuk tradycyjny i półkę nie zdazdzą kompletnie egzaminu.

JohnyDerp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2016, 06:32:11 pm »
Nadadzą się takie? Będą 5cm dłuższe, niż to potrzebne, ale innych odpowiednich pod ten naciąg i długość naciągu nie znalazłem.

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/161,strzala-tradycyjna-z-owijka-cedr

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2016, 06:44:23 pm »
Lepiej niech ci carbonowe promienie okleją lotkami pierzastymi w bowhunting.pl mają dość duży wybór lotek pierzastych i promieni jak zamówisz wszystko w jednym sklepie to się można potargować zawsze trochę no i za przesyłkę zapłacisz raz
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2016, 06:53:37 pm »
Dokładnie. Weź sobie promienie carbonowe. np te powerflighty o spine 500. Każdy sklep przytnie Ci promienie na jaką chcesz długość. I przyklei Ci lotki jakie sobie życzysz. Weź sobie lotki z piór np 4" shield i poproś żeby przykleili Ci helikalnie. I ja na Twoim miejscu zrezygnował bym z karawasza. Dosyć drogi jest a jak już strzelałeś i postrzelasz trochę z tego samicka to on jest tak wyprofilowany że cięciwa nie będzie cię uderzać po ręce. oczywiście jak będziesz prawidłowo trzymał łuk :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2016, 06:56:28 pm wysłana przez spite »

JohnyDerp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2016, 02:15:35 pm »
I wiecie co? To chyba będzie najlepsza opcja. Dziękuję Wam za pomoc. :)

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2016, 01:39:19 pm »
Jak nabędziesz łuk to daj znać i napisz jak ma się ta siła na ciągu do Twojego wcześniejszego 35 funtowego.
Też chce kupić jeszcze  jednego huntera, tylko się nie mogę zdecydować między 45 a 50#

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2016, 07:19:30 pm »
A co za Huntera chcesz kupić bo też się zastanawiam ale póki co miałem więcej kontaktu z klasykami i delikatnie z bloczkami
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2016, 08:15:52 pm »
mam samicka spikemana. Teraz będzie najprawdopodobniej samick squall albo birdseye

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2016, 09:08:34 pm »
Strzelając z takich łuków uważasz że lepsze są składane czy jednoczęściowe, a może raczej to bez znaczenia?
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

JohnyDerp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2016, 09:39:35 pm »
Na pewno dam znać, jak mi przyjdzie. Pisałem z człowiekiem z bowhunter i strzały będą cholendarnie drogie, ale mam przeczucie, że będzie warto.

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2016, 09:44:08 pm »
Strzelając z takich łuków uważasz że lepsze są składane czy jednoczęściowe, a może raczej to bez znaczenia?
Niestety nie mam jeszcze doświadczenia w tym temacie.
Podobno kultura pracy jest lepsza w jedno częściowym (i jak dla mnie są one ładniejsze wizualnie), za to składany jest bardziej mobilny i łatwiej go przenosić.
No i w razie awarii ramion zawsze możesz je wymienić, lub zmienić siłę.
O spikemanie złego słowa nie mogę powiedzieć, lecz chcę kupić coś mocniejszego i bardziej mobilnego.

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2016, 09:49:40 pm »
Na pewno dam znać, jak mi przyjdzie. Pisałem z człowiekiem z bowhunter i strzały będą cholendarnie drogie, ale mam przeczucie, że będzie warto.
Napisz do sklepu robin hooda. Łukasz ma dobre ceny na strzały. Ja używam strzał easton aftermatch właśnie od niego (to ta sama półka cenowa co powerflight) przy okazji możesz o łuk zapytać.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2016, 10:15:10 pm »
Mi z wyglądu podoba się samick lighting i ragim red lion on ma majdan na ILF to jest dużo kombinacji z ramionami można wybierać łatwo sobie. Fajnie wyglądają też Martiny panther i jaguar szkoda że we Wielkopolsce nie ma sklepu łuczniczego będę musiał zrobić wycieczkę albo do Wrocławia albo do Warszawy żeby coś pomacać i dopasować
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 10:23:22 pm wysłana przez KAZIU »
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Munin

  • Gość
Odp: Nowy zestaw.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2016, 12:50:36 am »
Kilka słów porównania łuków z jednego kawałka i składanych.
Jak dla mnie nie ma różnic zbyt wielu, niestety nie miałem okazji strzelać z "tego samego" modelu w wersji OP i TD (nawet nie wiem czy taki istnieje). Ogólnie to wypada podobnie, była różnica w dynamice która wynikała z mocy łuków i wagi strzał. Jedna rzecz wspólna dla wszystkich łuków OP to cichość pracy, słychać tylko stukniecie cięciwy w końcówki ramion, po wyciszeniu skórką czy miękkim rzepem, łuków praktycznie poza świstem cięciwy nie było słychać. TD trzeba nieco więcej uwagi do wyciszenia poświęcić bo to gdzieś na łączeniach ramion z majdanem potrafi brzęczeć, cięciwą po ramieniu stukać etc.