Autor Wątek: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU  (Przeczytany 16754 razy)

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 13, 2016, 09:09:20 am »
Szpan był zawsze w modzie, na początek kupno łuku za kilka tysięcy jest bez sensu, to tak jak by dać młodemu kierowcy bolid rajdowy. Można kupić używany łuk starszy model za mniejsze pieniążki  i spokojnie próbować swoich sił. Jeśli bakcyl chwyci jest dreszczyk zakupów lepszego sprzętu i kombinowania z ustawieniami, to piękno tego sportu, nauka czegoś nowego za każdym razem coś nas zaskakuje, a to można polepszyć a tam można coś dodać, raz wchodzi żółte a raz się trzęsą rączki. To jest smak i sól tego sportu. I stara zasada nie strzela sprzęt tylko łucznik.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 13, 2016, 11:39:22 am »
bzdury gadasz ciut ;), Łuk to nie bolid, a kupno dobrego sprzętu, gwarantuje długie strzelanie bez ingerencji w nic, kupno taniego generuje koszta straty i stres, bo trzeba zmienić zaraz właściwie WSIO, nie wkurza cię, że celownik sie rozkręca, że podstawkę ciężko wyregulować, ze staby sie telepią, ze łuk ciut niedomaga. Kolega tutaj jeden kupił odemnie łuk, z częściowym osprzętem ( jako zielony w temacie ), i w efekcie dokupił celownik i boczny stab i w sumie STRZELA, i nie ma specjalnie czegokolwiek na cokolwiek wymienić, bo ma wszystko z Najwyższej możliwej póły... W skrócie i taniej to wyszło i ma konkret sprzęt.


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 13, 2016, 02:22:09 pm »
Ja uważam dokładnie tak jak napisał Łukasz. Łuk "budżetowy" to powód do frustracji i ciągła niepewność czy słaby wynik to moja wina czy sprzętu. Wciągnąłem się w ten sport też całkiem niedawno i nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na mój zestaw. Prawdopodobnie, gdybym kupił coś " na spróbowanie" to wkórw... na klekoczący sprzęt skutecznie zraziłoby mnie do łucznictwa.
Za to teraz mam frajdę i zadowolenie z każdego treningu i świadomość że jedynym powodem gorszego wyniku na tarczy jestem ja sam , a nie klekoczący się celownik , czy naciąg który raz jest na 29" a kiedyindziej na 29 1/4".
Rozumiem że każdy ma inne możliwości portfela, i tak należy to nazwać, a pisanie, że na początek byle jaki łuk jest Ok, jest jak dla mnie totalną pomyłką.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2016, 02:26:22 pm wysłana przez makato »
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 13, 2016, 02:45:50 pm »
Na rynku wtórnym można kupić porządne sprzęty w bardzo korzystnych cenach. Często też tutaj na forum trafiają się prawdziwe okazje. Ja na początku mojej przygody z łucznictwem kupiłem jakieś stare przedpotopowe PSE i efekt był taki, że łuk poszedł w kąt. Kolejny zakup już był bardziej przemyślany ponieważ wybór padł na PSE Bow Madness XL od forumowego kolegi i to już była jakościowa przepaść w porównaniu do poprzednika. Strzelanie stało się przyjemnością od tej pory.... Teraz jest inny sprzęt ale też jednego z wiodących producentów. Jak jest budżet ograniczony to polecam coś markowego, używanego ale z pewnych rąk i będzie super na początek tej pięknej przygody :)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 13, 2016, 03:11:08 pm »
Makato ja tu nie bardzo widzę aby ktoś tu pisał że "byle jaki łuk jest Ok" tylko że "Można kupić używany łuk starszy model za mniejsze pieniążki" A to moim zdaniem wielka różnica. Są modele które nie zmieniają się od lat a topowi zawodnicy nadal z nich dziurawią dychy aż furczy. Natomiast czy warto na dzień dobry kupować nowe modele za kilka tysięcy? Jak ktoś ma kasę czemu nie. A jak ktoś nie ma na taki łuk to zaręczam że przy odrobinie cierpliwości można skompletować sprzęt dużo tańszy a równie... dobry. I nawet przysłowiowy budżetowy Stinger nie jest byle jakim łukiem, z pewnością nie ma naciągu raz 29 a raz 29 i 1/4 i na pewno nie jest powodem do frustracji.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 13, 2016, 04:19:13 pm »
Makato ja tu nie bardzo widzę aby ktoś tu pisał że "byle jaki łuk jest Ok" tylko że "Można kupić używany łuk starszy model za mniejsze pieniążki" A to moim zdaniem wielka różnica. Są modele które nie zmieniają się od lat a topowi zawodnicy nadal z nich dziurawią dychy aż furczy. Natomiast czy warto na dzień dobry kupować nowe modele za kilka tysięcy? Jak ktoś ma kasę czemu nie. A jak ktoś nie ma na taki łuk to zaręczam że przy odrobinie cierpliwości można skompletować sprzęt dużo tańszy a równie... dobry. I nawet przysłowiowy budżetowy Stinger nie jest byle jakim łukiem, z pewnością nie ma naciągu raz 29 a raz 29 i 1/4 i na pewno nie jest powodem do frustracji.

Jaco odniosłem się do tego: "Szpan był zawsze w modzie, na początek kupno łuku za kilka tysięcy jest bez sensu, to tak jak by dać młodemu kierowcy bolid rajdowy. "

I nie chodziło mi, że łuk musi być nowy. Powyższe odebrałem jako ogólne stwierdzenie, że kupno czegoś dobrego/ droższego (bo za kilka tysi na początek) to zły pomysł  . Też uważam że sprzet może być używany, dobry model w dobrym stanie , ale na coś takiego + osprzęt trzeba mieć właśnie te kilka tysi.


I o to chodzi, że za mniej niż 2 tysie to trudno skompletować coś przyzwoitego, więc wniosek jest z tego taki , że chodziło o sprzęt byle jaki.  Owszem ktoś powie że bywają wyjątokwe okazje, tak ale wyjątkowe okazje były w Erze.  ;). A czekając  na dobry model z dobrym osprzętem poniżej tych nieszczęsnych kilku tys to Patryk może się nie doczekać.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 13, 2016, 05:36:07 pm »
Makato spoko, widocznie źle zrozumiałem określenie "łuk budżetowy ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 13, 2016, 06:47:45 pm »
AyE!

I znowu temat o sprzęcie zmienił się w spam o cenach. Panowie, koledzy, wróćmy do meritum sprawy. Są dwie drogi. Sprzęt używany, sprawdzony w mniejszych pieniądzach. Lub druga sprzęt nowy, rekomendowany przez użytkowników w pieniądzach, hmm generalnie bez ograniczeń. I wszyscy zgadzają się z tym że osprzęt do łuku jest tak samo ważny (jeśli nie ważniejszy) jak sam łuk.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 13, 2016, 06:52:20 pm »
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 13, 2016, 07:50:44 pm »
Mam Stingera X i moim zdaniem w zupełności wystarcza do określenia czy to dobry kierunek.
Wcześniej miałem tarczówkę ale że jednak bardziej bawi mnie strzelanie na rózne odległości itd (plus jeszcze jedno) obecnie składam setup stricte myśliwski.
Jak kiedyś znów zapragnę postrzelać FITA to mam w zanadrzu długą lagę Beiter i spust kciukowy.
Jeżeli jednak oczekiwania są sprecyzowane na tarczowe strzelanie FITA i tylko to, sugerował bym nieco starszy ale topowy łuk.
Tu od lat naprawdę nie wiele wymyślono.
Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 13, 2016, 08:00:43 pm »
Tarczówki są wbrew pozorom uniwersalne dobrze sprawdzają się i na 3D i na Fieldzie. Zresztą mało kto strzela Fielda z myśliwskich zestawów. Także to nie do końca jest tak że tarczówka = tylko tarcza i jedna odległość.

Co łuków również brałbym StingerX bardzo lekki, w pełni ustawialny, one cam.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 14, 2016, 12:41:09 pm »
Łukaszu chyba mnie źle zrozumiałeś. Właśnie o to mi chodziło że na początek nie trzeba kupować łuku igiełka nówka, ale porządną używkę z dobrych rąk za rossądną cenę. Chyba nie dał byś "Świeżakowi" funkiel nowego podiuma czy monstera, chyba że .....:):) Ale co do reszty masz racje dobry osprzęt to potęga i nie ma co na nim oszczędzać ale o tym przekonujemy się na własnej skórze. 
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 14, 2016, 02:45:44 pm »
Jakby miał kasę i chciał kupić coś top to pewnie, że bym Dał, tak jak ci pisałem kolega mój kupił łuk który kosztował tyle co podium, w stanie praktycznie jak nowym ode mnie, łuk miał ja wiem 1.5roku może ;).

Tak co do reszty za kwotę 2k no sorry, co by ktoś tam nie pisał, że coś przyzwoitego się poskłada otóż nie nie poskłada się :) za 2k to można jak się trafi okazja kupić bdb celownik używany, spust i MOŻE dobrą podstawkę pod strzały tak naprawdę, i nie mam tu na myśli nowych rzeczy ;)

Kolega mój wystawił Pro compa XL nowego z paroma rzeczami do tego o wartości około 1000 i ja się dziwię, że nikt tego nie bierze, bo łuk tam wychodzi ze 3000 a płacił za niego 5800 w sklepie ;). ANI razu nie strzelił :). Generalnie dil roku to jest ;)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 14, 2016, 03:36:15 pm »
Łuk może być używany, szczególnie gdy w okolicy są koledzy, którzy pomogą go "stuningować". Dla mnie te tanie łuki typu stinger mają tę zaletę, że mają przeważnie duże możliwości regulacji. Dla początkującego łucznika dają okazję do eksperymentów z dl i uniknięcia kontuzji związanych z błędami postawy przez redukcję funtażu. Ja sobie kupiłem dobrego hoyta bez możliwości regulacji jako pierwszy łuk i tylko szczęściu przypisuję dość dobry wybór modelu i parametrów... Ciągle jeszcze miałbym ochotę popróbować  innych dl ale mysiałbym kupić nowe bloczki i krzywki i nowe sznurki i tak dalej... Ile jest tu historii ludzi, którzy marzyli o myślistwie i 3d a skończyli jak zatwardziali "tarczownicy"...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 14, 2016, 04:43:21 pm »
To z czego ja strzelam obecnie kosztowało łącznie ok 2,5k. Tak tylko piszę.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)