Autor Wątek: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU  (Przeczytany 16752 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2016, 04:52:34 pm »
Najważniejsze jest to jak nam leży i sie z niego strzela... Ale przyjęło się że im większe ATA tym łuk więcej wybacza błędów. I u mnie to było widać od razu po przesiadce z ATA 33" na ATA 40" Z BH generalnie nie schodź poniżej 7" Ale to oczywiście nie znaczy że łuki z większym ATA zawsze będą bardziej wybaczalne, ATA to tylko jeden z czynników obok geometrii wyważenia itd.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2016, 05:07:48 pm »
Dokładnie, tak jak Jaco napisał ;) ATA poniżej 35 to łuki myśliwskie
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Patryk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2016, 05:16:12 pm »
Panowie mam prośbę wróćcie do mojego zapytania odnośnie  wyboru sprzętu ( są cztery łuki bo wyboru Który uważacie za najlepszy dla mnie). z góry dzięki i pozdrawiam

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2016, 05:38:08 pm »
Stinger to luk który się udał. Nawet producent nie spodziewał się takiej popularności. Jak dla mnie kup łysego stingera za 1200zl i używany ale dobry osprzęt z forum. Stinger ma tez taka zaletę ze nie będzie problemu ze sprzedażą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2016, 05:39:57 pm »
Kolego bierz Stingera,znam tę ofertę. Trochę drogo,ale cenę tam zawyża dobra podstawka(kosztująca w sklepie ponad 300 PLN).
Na pewno odpuść sobie tę 4 propozycję i tego mossy oak.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Patryk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2016, 07:01:59 pm »
Dzięki za odpowiedzi ale ta ostatnie to raczej ..................

Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2016, 07:35:39 pm »
Sprawa dobrania łuku myśliwskiego jest skąplikowana. Powinien być nieduży, zwyczajowo do ATA 35, dość szybki - prędkość zmniejsza szkody wynikające z błędnej oceny odległości, możliwie wybaczający i cichy... dwie pierwsze cechy stoją w jawnej sprzeczności z dwoma kolejnymi. Kompromis w rozłożeniu akcentu na poszczególne cechy łuku jest kwestią indywidualnych upodobań, rozłożenia słabych i mocnych stron techniki łucznika itd itp... dlatego nikt ci po prostu nie powie: bierz ten, bierz tamten...
To powiedziawszy - ja bym wziął hoyta - są to łuku zaprojektowane do bowhunting'u, wiodącej firmy, bardzo wytrzymałe... pytanie tylko o długość naciągu jaką potrzebujesz.
Na koniec: zastanów się co robisz. Twoje wypowiedzi sugerują (wybacz, jeżeli się mylę), że jesteś osobą młodą, bez odpowiedniej wiedzy odpowiednich umiejętności, bez pieniędzy na wyjazdy do miejsc, gdzie polowanie jest legalne (moje luźne wyliczenia to min 10k pln na start i 3 do 5 k rocznie - to nie jest tania zabawa). Człowiek, który myśli o bowhuntinu poważnie a mieszka w Polsce nie zaczyna sprawy od kupienia używki z niewiadomego źródła za 2k...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Patryk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2016, 08:21:36 pm »
Panie Janie jestem w średnik wieku przed czterdziestką, budżet o jakim pan pisze jestem  w stanie przełknąć. Na ten pomysł wciągnęli mnie znajomi którzy to robią a z uwagi na to że mieszkam przy granicy to wyjazdy ich tak nie kosztują. Druga strona zaczynam się tym dopiero zajmować więc szkoda mi wydać sporo kasy na początek a na taki sprzęt jaki mają znajomi szkoda mi kasy. Oni zaś mają o wiele większy budżet i zaczęli od nowego sprzętu i wiele droższego stąd za bardzo nie są w stanie mi podpowiedzieć za bardzo na temat tego co chcę zakupić. pozdrawiam

Patryk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2016, 08:31:15 pm »
Rozwijając moją wypowiedź to styczność z polowaniami zaczęła się tu w Polsce znajomi należą do PZŁ. Obecnie odbywam już staż u swojego potrona ( pół roku za mną). Wiadomo jaka jest opowieść o pozwoleniu u nas na broń. pozdrawiam 

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2016, 08:52:26 pm »
Patryk myśliwi mają o wiele mniej problemów z promesą niż ,,reszta" :) wiem to z doświadczenia. Do polowania z łukiem i tak musisz zaliczyć kurs to raz a dwa to polecam wizytę w sklepie gdzie będziesz mógł organoleptycznie ,,pomacać" siłę naciągu. Wielu moich znajomych (w tym myśliwi) było w szoku gdy nie dali rady naciągnąć mojego PSE (70) bo myśleli że to ,,łatwizna" tak więc wypowiadający się tu maja racje odradzając na początek silne łuki.
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

Patryk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2016, 08:55:08 pm »
Dzięki BARUL reasumując wynika z tego że ten PSE stinger należy do najlepszych z uwagi na szeroki zakres.

Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2016, 09:04:02 pm »
W takim razie polecam pse stingera ale niekoniecznie z tego ogłoszenia... tu na forum cyrkulują dość pewne używki stingera od ludzi, którzy chcieli na początek spróbować czym pachnie poważny łuk bloczkowy i albo nie złapali bakcyla i sprzedają, albo złapali i poczuli ochotę na droższe zabawki...
Nie jest to rzecz jasna najlepszy łuk do polowań, ale bardzo dobry do ogarnięciaogarnięc. Daje czas, żeby poznać się ze sportem i dowiedzieć się, czego się chce od łuku. Gdy przyjdzie do zamiany strata będzie niewielka, albo wręcz żadna. Pozdrawiam.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 10, 2016, 09:05:46 pm »
PS Coś mi się skasowało.
Miało być: ogarnięcia podstaw...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Patryk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2016, 09:13:14 pm »
pozdrawiam JAN

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2016, 10:30:13 pm »
Zamiast zakladac temat, wystarczy poszukac, , poswieciłem dwa tygodnie,poczytalem na forum poogladałem filmow , podzwoniłem , sprawdzilem gdzie najtaniej , wyłozyłem z bólem serca 1800 . Brakuje mi jeszcze paru drobiazgow  , wiec pare stowek jeszcze pojdzie ,padło na stingera x pse w zestawie .Kiedy sie zastanawiałem łuk podrożał o 100zl wiec radze sie spieszyć z wyborem, teraz bedzie najfajniesza część STRZELANIE  :) nigdy nie miałem okazji nawet potrzymac takiego łuku, masakra jak sie człowiek czuje trzymajac go w dloni , pokazalem kolegom byli zaskoczeni , wracajac do tematu nie zam sie wiec nie pomoge technicznie, ale z tego co sie dowiedzialem ten łuk to najlepsza relacja ceny do jakości, to drogi sport i naprawde trzeba przemyślec czy warto wydac pare tysiecy i łuk trzymac w szafie .