Autor Wątek: A może jednak Mathews Conquest Apex ?  (Przeczytany 6401 razy)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 25, 2015, 10:35:09 am »
Z całego tego burdelu brał bym A7 tak czy siak jak bym musiał wybrać z tego :)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 25, 2015, 12:54:39 pm »
Model C4 też mi sie podoba, jednak bardziej do zawodów 3D nadaje się model Apex 7, niż C4, przynjamniej moim zdaniem, bo jeden ma ATA 38, a drugi 42 cale.

Strzelał ktoś z Kolegów na zawodach 3D z modelu C4 i Apex 7. Jest jakaś zanacząca różnica ?

ATA nie ma większego znaczenia w zawodach polowych, polówkę strzelam z C4 i źle nie było ;) Znaczenie ma prędkość ale mi to większej różnicy nie robi. Co do cama A7, A8 i C4 na MaxCamie to jest jak piszesz. Chodzi o to że jak nie trafisz z naciągiem w Apexach to zostanie Ci tylko zmiana cama.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2015, 02:03:08 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 26, 2015, 09:05:19 pm »
Chciałbym zapytac jeszcze o ramiona.
W modelu Apex 7 doszukałem się ramion o sile 40, 50, 60, 70, 80 Ibs. W niektórych ogłoszeniach  natrafilem np. na 51-60Ibs. Czy to znaczy, że jesli kupie z ramionami np o 60 Ibs, będe mógł je "odpuścić" o około 10 Ibs ? Jeśli tak, to na czym to "odpuszczanie" polega ? Czy tylko na poluzowaniu śruby ? I czy takie "odpuszczanie" jest dopuszczane, czy zalecane przez producenta ?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 26, 2015, 09:40:27 pm »
Nie wiem jak Apexy ale C4 odpuszcza się o mniej więcej 20 funtów. Ale prawie każdy łuk te 10 lbs da radę odpuścić i póki trzymamy się liczby obrotów śrub ramion w specyfikacji jest to bezpieczne. Jest utarty pogląd że łuki najlepiej pracują na swoim maxie ale ja bym się tym nie przejmował.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2015, 01:14:09 pm »
Jeśli bym miał potrzebę wymiany ramion w modelu np Apex 7 muszę wymienić tylko ramiona, czy również bloczek i cieciwę i kable ?
Co musze wymienić, w przypadku zamiany mocy ?
A co w przypadku zmiany długosci naciągu ?

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2015, 02:51:12 pm »
Nie musisz. Zmieniasz siłę naciągu - wymieniasz ramiona. Zmieniasz długość naciągu - wymieniasz bloczek. Nic poza tym nie trzeba wymieniać.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 01, 2016, 05:30:09 pm »
Nie musisz. Zmieniasz siłę naciągu - wymieniasz ramiona. Zmieniasz długość naciągu - wymieniasz bloczek. Nic poza tym nie trzeba wymieniać.

Cięciwę też się wymienia ale tylko gdy się zużyje - najlepiej co 2 lata albo co 10000(tyle zalecają producenci ale spokojnie wytrzymują 12-15 tyś, a niektórzy twierdzą że do 20) strzałów.
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 01, 2016, 06:02:19 pm »
Wiek nie wpływa na zużywanie cięciwy, a z tymi 10 tysiącami nie przesadzajmy, na pewno szybciej trzeba wymienić cięciwę w łuku, który ma siłę naciągu 70 czy 80lbs, niż w taki co ma 50 czy 55lbs :)     
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 01, 2016, 06:12:43 pm »
Wiek cięciwy jak najbardziej wpływa na jej zużycie. Jak np łuk leżał nieużywany kilka lat lat to należy się zastanowić nad wymianą. Bo one było nie było są cały czas pod naprężeniem. Nawet zdaje się na naszym forum ktoś relacjonował przypadek że jak chciał wyciągnąć z torby łuk po zimie a tu pęknięta cięciwa i rozprężony łuk.

"Another scenario I have seen many times is that when a person goes to get their bow out and start practicing for the fall hunting season they get a big surprise. When they open the bow case the string or cables are broken and the bow is in pieces. This is because the bow string is under constant pressure and the string material is constantly breaking down. Sooner or later something has to give whether you are shooting the bow or not. "

Generalnie wymieniać się powinno jak są oznaki zużycia typu nietrzymanie parametrów, strzępienie, przerwanie włókna, zużycie owijek. Ale czasem jest tak że cięciwa ma np 2 lata 15 tys. wygląda jeszcze spoko a mimo wszystko nagle robi "bum".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 06:36:06 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 01, 2016, 06:20:20 pm »
Ja tam nie wiem, ale kupiłem w sierpniu 2015 nowego Karbnoka G3 z data produkcji sierpień 2013. Cięciwa zakładam ma 2 lata i nieużywana. Pomimo tego spokojnie zrobiła te 5k strzałów, peep ustabilizował się po jakiś 50-70 strzałach, ale bardzo szybko popuszczała owijka, pewnie licha jakość.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 01, 2016, 06:23:17 pm »
Jak nowa to jeszcze pół biedy. Gorzej jak sznurki są już trochę ściachane łuk np wędruje na 5 lat do szafy a potem jest sprzedawany. Wtedy lepiej wymienić. W końcu było nie było awaria sznurków może oznaczać koniec łuku.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2016, 06:56:10 pm »
Dla mnie cięciwa to jak rozrząd w aucie....kupuje używkę to wymieniam niezależnie od stanu wizualnego. Nie lubię niespodzianek.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 03, 2016, 12:23:13 am »
Oczywiście,że cięciwę i kable się wymienia, ale nie przy zmianie ramion na słabsze lub silniejsze. A o to em.upartus pytał.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 15, 2016, 06:12:51 pm »
Wie ktoś, jaka jest różnica między Methews Conquest 4 a Methews Conquest Apeksx 8 ?
I drugie pytanie - spekulacyjne. Czy możliwe i technicznie uzasadnione jest "odpuszczenie" łuku poprzez niewielkie wydłużenie kabli i cięciwy, tak by nie było potrzeby odkręcania śrub na ramionach ?

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2016, 10:55:36 pm »
Ja strzelałem z "wydłużonymi" kablami i cięciwą ale tylko dlatego że nie wiedziałem że tak jest, jak wymieniałem sznurki to wróciłem do ata i bh... Łuk pracował normalnie, jednak u mnie ata było wieksze tylko o 1cm także nie wiem jak było by przy wiekszej róznicy.
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)