Autor Wątek: A może jednak Mathews Conquest Apex ?  (Przeczytany 6403 razy)

em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« dnia: Grudzień 23, 2015, 05:07:13 am »
"Im dalej w las, tym więcej drzew !"
Przyznam szczerze, że mam mętlik w głowie. Poczytałem trochę więcej, pooglądałem, i tak się zastanawiam, nad tym Apex-em. Jednak cena nowego łuku, plus "reszta"... trochę przekracza moje planowane wydatki. Mógłbym nieco wstrzymać się i dozbierać, ale nawet jeśli, szkoda mi będzie "zdzierać nówkę" Apex-a w czasie mojej nauki, która, z założenia będzie intensywna i w wiekszości raczej w terenie.
Zatem, rozważam kupno używanego modelu. Co byście w związku z tym mi poradzili ? Apex - starszy model, Apex 7, Apeksx 8, czy może C4 ?
Jest taki wybór, że trudno się zdecydować.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2015, 06:13:58 am »
Moim zdaniem czy 7 czy 8 sam się musisz zastanowić. Chodzi o to czy chcesz luk szybszy czy bardziej wybaczalny. Są jeszcze starsze modele mathewsa C i podobno tez były udane. Używkę ww. modeli kupisz do 2k PLN


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2015, 07:41:52 pm »
A który jest szybszy, a który bardziej wybaczalny ?

rafcio

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2015, 07:44:18 pm »
Moim zdaniem kupno nowego Apexa lub C4 to bezsens. Za takie pieniądze można kupić coś używanego, innej firmy, o młodszej konstrukcji i nowszych rozwiązaniach technologicznych.

em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2015, 08:12:12 pm »
Ja nie szukam nowinek technologicznych. Poprostu nie zależy mi na mowych trędach. Planowałem kupić nowy łuk, ale za radami innych zaczynam bardziej przekonywać się do kupna łuku używanego. Chce kupić model, prosty, sprawdzony, i używany, bo chce mieć coś, co już zostało sprawdzone, do intensywnej nauki. O sprzęt zamierzam dbać, ale nie chce mieć ciagłych obaw, że zrobię ryskę na lakierze.
To ma być nauka intensywna, na ile czas pozwoli.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2015, 08:12:21 pm »
Weź to kolejny raz na logikę...

skoro łuk ma mniejsze BH to przy tej samej długości naciągu cięciwa dłużej oddziałuje na strzałę...przekazuje większą energię....a E=(m*V^2)/2.

Kiedyś spotkałem się z takim określeniem, że łuki bloczkowe produkuję się z BH 7"-8". Inne to wykonania nazwijmy to niestandardowe.

Im większa prędkość strzały tym mniej precyzyjnie możesz znać odległość to celu (bardziej płaska trajektoria lotu).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2015, 09:21:56 pm wysłana przez Tomasz Ryszka »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2015, 08:29:37 pm »
To, że im strzała szybciej leci, tym ma bardziej płaski tor lotu, to ja wiem, bo kiedyś interesowałem się m.in. balistyką broni strzeleckiej. Ja nie szukam łuku na zawody, tylko do nauki. Poszedłbym do pierwszego lepszego sklepu łuczniczegi i za 500 zł też bym coś do nauki kupił, ale nie o to chodzi.
Każdy ma inne upodobania. Bez urazy, ale mnie jakoś nie kręcą "fikuśne kształty". Tak, jak już pisałem, chce strzelać łukiem, który swoim kształetem jest najbardziej zbliżony do łuku klasycznego. Z tego co się już zdążyłem zorientować, z wiodących firm to modele  C4, Apex 8, Apex 7...Skupiam się na tych modelach, bo bardzo prawdopodobne, że któregoś z nich będę chciał kupic nowego, ale po tym jak już jakąś technikę osiagnę.

em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2015, 09:19:39 pm »
...skoro łuk ma mniejsze ATA to przy tej samej długości naciągu cięciwa dłużej oddziałuje na strzałę...przekazuje większą energię....a E=(m*V^2)/2...
Nie bardzo rozumiem. Czy wartość ATA, nie jest odległością, jaka jest między osiami bloczków ? A jeśli tak, to wg mnie ATA, nie jest aż tak ważne, jak, siła naciągu, długośc naciągu, odległość cięciwy od.. - BH, jeśli dobrze pamietam, i lett-off.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2015, 09:21:16 pm »
Sorki...chodziło oczywiście o BH....co się przekłada na nazwę Apexa
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2015, 11:15:19 pm »
Robert to znowu Ty ? ;)
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2015, 11:20:06 pm »
Apex 7 lepiej jeśli masz dlugość naciągu poniżej 28,5" a apex 8 gdy już dłuższy naciąg - nie nie reguła ale A8 nie pracuje tak fajnie przy mniejszych DL.
Osobiscie miałem A7 i chwale sobie ten łuczek.
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2015, 11:22:19 pm »
Jeśli piszesz do mnie, to ja napewno nie jestem Robertem. A jeśli nie domnie...to nie wiem, bo niby skąd ?

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2015, 11:55:28 pm »
Obydwa Apexy są super. Jeden szybszy (7) drugi bardziej wybaczalny. Mam DL 29 więc obydwa teoretycznie pasują. Do 3D A7 teoretycznie bedzie lepszy. U mnie A7  60 funtowy strzałami o wadze 350 gr miotał z predkością zmierzoną 280fps. A8 jest sporo wolniejszy
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 24, 2015, 12:18:00 am »
Ja jednak optuję za C4 nie dlatego że go mam, a dlatego że ma przynajmniej na MaxCamie opcję regulacji DL w granicach 1 cala, co w przypadku pierwszego łuku jest bardzo ważne. Apexy nie mają żadnej regulacji. No ale szansa na trafienie używki C4... może być ciężko. Jednak na Twoim miejscu na pierwszy łuk bym kupił PSE Suprę o ile budżet pozwala.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2015, 12:29:26 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


em.upartus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: A może jednak Mathews Conquest Apex ?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 25, 2015, 09:38:51 am »
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale masz na myśli płynną regulację długości naciągu na kamie w zakresie 1 cala, w modelu C4, natomiast modele Apex, Apex 7 i Apex 8 posiadają skokową regulacje co 0,5 cala możliwą tylko poprzez wymianę samego kama ? Proszę o sprostowanie, jeśli coś pokręciłem, bo jeszcze nie jestem dobrze zorientowany w temacie.

A tak, może być trudno kupić model C4. Od jakiegoś czasu monitoruje ebay-a i rzadko bywa ten model. Ostatno był jeden, ale chyba przed wczoraj zniknął. Model C4 też mi sie podoba, jednak bardziej do zawodów 3D nadaje się model Apex 7, niż C4, przynjamniej moim zdaniem, bo jeden ma ATA 38, a drugi 42 cale.

Strzelał ktoś z Kolegów na zawodach 3D z modelu C4 i Apex 7. Jest jakaś zanacząca różnica ?