Autor Wątek: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.  (Przeczytany 6538 razy)

Adrian183

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2015, 07:22:08 pm »
Patrzyłem na PSE MADNESS 3G i widze że od Carbon ELEMENT G3 różni się o 1,62'' ATA czy to robi dużą różnice przy strzelaniu?
PS Może głupie pytanie ale do czego służą peep sight?

Artur Merge

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Artur Merge - Music Composer
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2015, 07:33:03 pm »
Spust mimo że jestem nowy w tym sporcie to chyba najważniejsza rzecz zaraz po łuku. Nie da się strzelać łukiem bez spustu. Bardzo łatwo o uszkodzenie łuku. Kąt cięciwy po naciągnięciu jest tak duży że zgniata ona nawet dwa palce przy czym moze się wyślizgnąć nock strzały z cięciwy i mamy suchy strzał murowany. Kolejna sprawa to to że strzalając z palców (a strzelałem troche na starym łuku który kupilem na allegro bez spustu) strzały lecą gdzie chcą. To spust sprawia ze oddajesz idealny cczysty kontrolowany strzał, jak z karabinu.

Adrian183

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2015, 07:39:11 pm »
Da radę tym?
http://sklepluczniczy.pl/akcesoria/1395-tru-ball-speed-loop.html
 Oczywiście kupie spust ale trochę później niż łuk.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2015, 07:41:52 pm »
Peep sight to taki przeziernik,który umieszczany jest w cięciwie. Słuzy do celowania,patrzysz przez niego i zgrywasz razem z celownikiem. Jest to jedna z najważniejszych części w łuku bloczkowym. Warto by było abyś trochę poczytał o łukach bloczkowych,czy to tu na forum czy też w sieci(jak sobie wpiszesz peep sight-to ci wyskoczy sporo filmików na YT).
Co do tego,że jest różnica tylko 1.65" czy to wiele? Nie wiem,ale jak pójdziemy tym tokiem myślenia,to może kupić łuk o ATA 30 albo i 29" ? Ogólnie przy strzelaniu do tarczy,czym wicej ATA tym lepiej. Widzę,że ten Hoyt ci się podoba. Jeszcze raz zwrócę twoją uwagę. Jako początkujący,będziesz parę razy ustawiał odpowiednią dla siebie długość naciągu. Ten Hoyt ma już ustawioną na sztywno długość naciągu. Aby ją zmienić musisz DOKUPIĆ dodatkowy moduł. W tym PSE Madness, zmiana długości następuje poprzez zmianę połozenia takiego kołeczka na module. Nic nie musisz dokupować. Jak ktoś juz trochę strzela i wie na 100% jaką długość naciągu preferuje,to może sobie kupić łuk,juz ze sztywno ustawionym tym parametrem.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2015, 07:47:14 pm »
Da radę tym?
http://sklepluczniczy.pl/akcesoria/1395-tru-ball-speed-loop.html
 Oczywiście kupie spust ale trochę później niż łuk.
To nie jest spust,tylko pętelka za którą chwyta właśnie spust. Tę sobie odpuść,w sklepie w którym kupisz łuk poproś o zrobienie pętelki(robi ją się ze specjalnej linki). Najlepiej,żebyś w tym samym sklepie kupił podstawkę i poprosił o jej ustawienie oraz o zamocowanie petelki we właściwym miejscu na cięciwie.
Spust to jest to(ten jest zresztą całkiem ok i w niezłej cenie):
http://sklepluczniczy.pl/nadgarstkowe/80-jfletcher-117v.html
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Adrian183

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2015, 08:04:07 pm »
Wiedziałem ze to nie jest spust, pytałem sie czy dam rade za to naciągnąć cięciwę. ;)
Dzięki za wytłumaczenie o peep sight. Jakie polecasz?

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 05, 2015, 08:19:27 pm »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 11, 2015, 05:20:48 am »
Adrian, napisz skąd jesteś. Może da się Ciebie skontaktować z jakimś łucznikiem i wszystko sobie obejrzysz w realu, a nie wirtualnie.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 11, 2015, 06:35:39 am »
Jeśli peep to cokolwiek tylko nie magnezowy G5. Zjada cięciwę w oczach.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 11, 2015, 07:14:56 am »
Mnie nie zjadał , może trafiłeś na źle odlany.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Adrian183

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 11, 2015, 08:43:37 pm »
Irion, na Podkarpaciu okolice Krosna.

Artur Merge

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Artur Merge - Music Composer
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 11, 2015, 11:11:31 pm »
Hoyt charger nie jest juz produkowany i nie dostaniech go w zadnym sklepie, chyba że gdzieś się zawieruszył na magazynie. na 2016 rok HOY oferuje Powermax'a. klon Chargera ale z nowym systemem bloczków. jest swietny, sam takiego zakupilem.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 12, 2015, 11:22:48 am »
Spust mimo że jestem nowy w tym sporcie to chyba najważniejsza rzecz zaraz po łuku. Nie da się strzelać łukiem bez spustu. Bardzo łatwo o uszkodzenie łuku. Kąt cięciwy po naciągnięciu jest tak duży że zgniata ona nawet dwa palce przy czym moze się wyślizgnąć nock strzały z cięciwy i mamy suchy strzał murowany. Kolejna sprawa to to że strzalając z palców (a strzelałem troche na starym łuku który kupilem na allegro bez spustu) strzały lecą gdzie chcą. To spust sprawia ze oddajesz idealny cczysty kontrolowany strzał, jak z karabinu.

Jak najbardziej się da strzelać bez spustu, szczególnie z łuków o większym ATA. Inna sprawa że celność mocno ucierpi.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Artur Merge

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Artur Merge - Music Composer
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2015, 08:44:23 pm »
a to na celności zależy nam najbardziej. Spust to też frajda. Ławo naciąga sie luk i oddaje strzał. strzelanie z łuku o krótkim ATA, a takie łuki koledze się podobają, wygląda tak że po naciągnięciu cięciwa ma tak ostry kąt że wrecz zgniata palce. jeden dzień strzelałem z Hunger Rexa z palców i przez dwa tygodnie nie miałem czucia na opuszku wskazujacego palca. juz pomijajać fakt że 2 razy podczas strzelania nock strzały wysunął sie z cięciwy a to za sprawa zgniatających promień moich palcówi był tylko BAAAAAng! na szzęscie nic sie nei stało. na wyższym ATA nie bedzie wiekszego problemu ale zaponij o celności. bedziesz cieszył się ze z 30m trafisz w tarcze 20x20. ze spustem bedziesz mógł celowac w konkretne miejsce na tej tarczy.

HOYT Charger nie jest juz produkowany. Powermax ma być ponoć jeszcze lepszy. Między innymi za sprawą Powermax camów :) ma regulwoaną długość naciągów większy speed strzały i wygląda tak samo dobrze. Cena ta sama.


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: ''Goły'' łuk bloczkowy do 2000 zl.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 12, 2015, 08:51:16 pm »
"ze spustem bedziesz mógł celowac w konkretne miejsce na tej tarczy."
Muszę kiedyś spróbować ;)

A na poważnie Arturze ja tylko sprostowałem Twoją wypowiedź że bez spustu nie da się strzelać z bloczka co niezbyt odpowiada stanowi faktycznemu. Oczywiście że się da, nawet z krótszego choć to mniej wygodne. W USA zyskuje to na popularności i są nawet produkowane łuki pod finger shooting.
https://www.youtube.com/watch?v=su4OA0WmeQ0
Ale zostawmy to jako ciekawostkę i ja oczywiście również zdecydowanie doradzam nabycie spustu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2015, 09:05:05 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)